انتخاب اسم لوازم یدکی (مغازه و برند لوازم یدکی)

مقاله درباره اسم لوازم یدکی

تصور بسیاری افراد درباره مغازه لوازم یدکی فروشی یا کلا حوزه های مربوط به تعمیرات و قطعات ماشین، مغازه ای ساده و نه چندان مجلل است. همین موضوع هم سبب میشود که افراد اهمیت کافی به انتخاب اسم برای این مدل کسب و کارها ندهند. البته این موضوع در گذشته واقعا به همین شکل بوده است. مثلا زمانی که به چنین مغازه هایی می رفتیم، باید مواظب روغنی شدن لباس های خود بودیم.

اما امروزه با توجه به اهمیت برندینگ و توجه مشتریان به اسم و دکوراسیون مغازه های مختلف حتی لوازم یدکی، صاحبان این کسب و کارها هم باید تمرکز خود را برای انتخاب اسم مناسب بیشتر کنند. اگر شما هم جزو چنین دسته افرادی هستید، می توانید با نکات ذکر شده در ادامه این مطلب از برنداکسین، بهترین انتخاب را برای اسم مغازه لوازم یدکی داشته باشید.

 

انتخاب نام برند برای فیلترهای خودرو تازه تولید شده

اصلا چرا باید وقت خود را برای انتخاب اسم لوازم یدکی صرف کنیم؟

اگر شما هم این سوال را در ذهن خود دارید، باید به فکر تغییر نظر خود باشید؛ چرا که این حرف ها، مربوط به زمان های قدیم می شود. در گذشته به طور کلی شاید ۱۰ مغازه لوازم یدکی در کل شهر وجود داشت. بنابراین افراد ناچار به خرید از همان فروشگاه ها بودند؛ اما این روزها همه چیز فرق کرده است. کسب و کارها به قدری پیشرفت کرده است که برای هر زمینه ای، حداقل ۵۰ فروشگاه در سطح شهر وجود دارد. اصولا مشتریان اصلی مغازه لوازم یدکی، در همان حوالی خیابان ها و محله های اطراف مغازه هستند. اما سوال ما از شما این است که چرا باید مشتریان دیگر از بین تمامی این مغازه ها، شما را انتخاب کنند؟ در حالی که می توانند به مغازه های نزدیک به خود مراجعه کنند؟

قطعا مشتری در ابتدای خرید خود، درکی از باکیفیت بودن یا نبودن محصولات شما ندارد؛ چرا که اصلا قطعات مغازه شما را استفاده نکرده است و با شخصیت برند شما آشنایی ندارد. اما عامل مهم برای جذب آن ها به مغازه شما، انتخاب مناسب اسامی لوازم یدکی است. زمانی که مشتری نام خاص و جذاب مغازه شما را بشنود، قطعا برای مشاهده محل کار و دکوراسیون و حتی به قصد پرسیدن قیمت چند محصول، به سراغ شما می آید. در این زمان است که شما میتوانید با ارائه قیمت و کیفیت مناسب به مشتری، آن را به مشتری دائمی خود تبدیل کنید. در نتیجه فرد، برای خرید از مغازه شما، حتی حاضر به طی کردن چند کیلومتر هم می شود. حتما با وجود بررسی این مطالب، نظر شما باید درباره عدم صرف وقت و هزینه برای انتخاب اسم برند لوازم یدکی تغییر کرده است. اما انتخاب اسم مناسب، نیاز به رعایت نکات خاصی دارد که در قسمت بعدی آن ها را توضیح می دهیم.

پیشنهاد ما به شما:   انتخاب اسم مغازه پوشاک به روش سامورایی در کمتر از 30 دقیقه!

سایت انتخاب نام برند

نکات مهم برای انتخاب اسم لوازم یدکی

  • شما دو راه برای انتخاب اسم لوازم یدکی خودرو یا انتخاب نام محصول دارید. راه اول این است که با یک ساعت فکر کردن و مشورت با افراد خانواده خود، اسم مغازه لوازم یدکی خود را انتخاب کنید.
  • راه دوم هم این است که در ابتدا اصول انتخاب اسم مناسب را بدانید و بر اساس آن، انتخاب خود را انجام دهید. به شما پیشنهاد می کنیم که قدری صبورتر باشید و راه دوم را در پیش بگیرید. نکات مهمی که در این روش باید رعایت کنید، به شرح زیر است:

۱. کوتاه و جذاب بودن

رعایت برخی از موارد مانند کوتاه و جذاب بودن، برای تمامی برندهای مختلف لازم است. اسم های کوتاه، بیشتر در ذهن افراد قرار می گیرند و یادآوری آن ها بهتر است. همچنین این اسم ها آسان تر نوشته می شود؛ از همین رو در صورت داشتن سایت برا مغازه، بهتر در مرورگرها دیده می شوید. در حال حاضر برخی از مغازه های معروف لوازم یدکی مانند ایساکو، با انتخاب نام کوتاه، خود را در ذهن افراد جای داده است. از طرفی جدای از کوتاه بودن، باید به جذابی آن نام هم دقت کنید. مثلا مغازه لوازم یدکی الما، همزمان هم کوتاه است و هم جذابیت کافی را دارد.

۲. منحصر به فرد بودن نام

اگر می خواهید در بین رقیبان خود منصر به فرد و خاص باشید، به هیچ عنوان اسم مغازه لوازم یدکی را تکراری انتخاب نکنید؛ چرا که با این کار، مشتریان خود را از دست می دهید. سعی کنید ذهن و خلاقیت خود را فعال کنید و بدون الگوبرداری و تکرار، اسم مغازه خود را پیدا کنید. توجه کنید که حتما لازم نیست نام انتخابی شما مدل معمول لوازم یدکی باشد؛ چرا که می توانید به دنبال اسم های خاص و جدیدتری باشید.

۳. متناسب با ماهیت کسب و کار

شما در زمینه فروش لوازم یدکی فعالیت می کنید؛ بنابراین قطعا نمی تواند از اسم های دیگری برای این کسب و کارها استفاده کنید. توجه داشته باشید که مشتری باید با یک نگاه، متوجه نوع کسب و کار شما شود. پیشنهاد می کنیم که جستجوی بیشتری درباره حوزه لوازم یدکی و قطعات ماشین داشته باشید و بر اساس آن نام را انتخاب کنید.

۴. قابلیت ایجاد هویت بصری

در استراتژی برندینگ، هویت بصری برند اهمیت خیلی زیادی دارد. هویت بصری درواقع به عنوان مهمترین موارد برای معرفی برند شما به مخاطبان محسوب می شود. این موارد شامل انواع لوگو و رنگ سازمانی می شود و نحوه ساخت و طراحی آن ها، بر اساس اسم برند است. حالا اگر شما اسم لوازم یدکی ماشین را به گونه ای انتخاب کنید که برای طراحی لوگو متاسب نباشد، عملیات برندینگ شما به خوبی انجام نمی شود. بنابراین اسم هایی را انتخاب کنید که دست افراد را برای طراحی سایت یا حتی لوگو باز بگذارد.

۵. قابلیت فهم آسان

برخی از افراد، اسم های انگلیسی یا حتی اسم های ایرانی خیلی سختی را برای اسم مغازه لوازم یدکی انتخاب می کنند. اصولا مخاطبانی که به سراغ لوازم یدکی ماشین می آیند، آقایان در سن های جوانی و میان سالی هستند. این که فهم اسم مورد نظر شما برای تمامی آن ها آسان باشد، نکته مهم و اساسی است. پیشنهاد می کنیم که برای قابل فهم بودن همه افراد، اسامی اصیل ایرانی را روی مغازه خود بگذارید؛ چرا که همه قشر جامعه، با معنی این اسم ها آشنایی دارند. حالا اگر شما اسم لوازم یدکی ماشین را به گونه ای انتخاب کنید که برای طراحی لوگو متاسب نباشد، عملیات برندینگ شما به خوبی انجام نمی شود. بنابراین اسم هایی را انتخاب کنید که دست افراد را برای طراحی سایت یا حتی لوگو باز بگذارد.

پیشنهاد ما به شما:   چگونه شرکت گلدیران یک نام آوانگارد خاص به دست آورد؟

۶. قابلیت ثبت

قطعا مهمترین و اصلی ترین اصول انتخاب اسم برای مغازه لوازم یدکی، قابل ثبت بودن آن است. توجه کنید که حتی اگر تمامی موارد قبلی را رعایت کرده باشید؛ اما قبلا اسم به نام شخص دیگر ثبت شده باشد، باید به فکر تغییر آن نام باشید. از طرفی حتی اگر اسم مورد نظر خود را با وجود تکراری بودن انتخاب کنید، باید خود را برای شکایت صاحب اسم آماده کنید. بنابراین برای این که درگیر مشکلات این چنینی نشوید، چند مورد از اسم ها را انتخاب کنید. سپس استعلام هر کدام را بگیرید و بر همان اساس هم بهترین مورد را ثبت نمایید.

 

عکس برداری پس از انتخاب اسم برند لوازم یدکی مصرفی خودرو

 

مراحل انتخاب اسم برای مغازه لوازم یدکی

رعایت اصول و نکات مهم برای انتخاب اسم، تنها بخشی از راه های انتخاب اسم لوازم یدکی خودرو است. اما اگر به دنبال مراحل انتخاب اسم هستید، باید به موارد زیر توجه کنید:

مرحله اول: تعیین هویت برند

در وهله اول، باید هویت برند خود را مشخص کنید. باید بدانید که هدف شما از انتخاب اسم، نمایش چه چیزی در برند و کسب و کار است؟ شما می خواهید مخاطب با مشاهده اسم مغازه لوازم یدکی شما، دقیقا به یاد چه خدمتی بیفتند؟ آیا مغازه تعمیر لوازم یدکی است یا این که تنها قصد فروش محصول را دارید؟ محصولات موجود در مغازه شما، تنها برای ماشین خاصی است یا این که برای همه ماشین ها وجود دارد؟ پاسخ به این سوالات، به شما در تعیین هویت برند خود کمک می کند.

مرحله دوم: شناخت مخاطب

حتما با خود می گویید که مخاطب لوازم یدکی خودرو، اغلب آقایان هستند؛ اما باز هم باید به این موضوع توجه کنید که آیا آقایان بازنشسته شده بیشتر به سراغ شما می آیند یا این که جوان تر ها هم به دنبال خرید از این مغازه هستند؟ یا این که آیا قصد فروش عمده به تعمیرکاری ها را دارید یا خرده فروشی هم می کنید؟ شناسایی مخاطبان هدف، کمک بزرگی به انتخاب اسم خاص برای برند شما می کند.

مرحله سوم: تحلیل رقیبان

در هر حوزه کاری، حتما چند رقیب قدرتمند با یکدیگر در حال رقابت و تلاش برای جذب مخاطبان هستند. بنابراین اگر می خواهید اسم انتخابی شما بهتر از دیگران باشد، کمی استراتژی رقیبان برای انتخاب اسم را بررسی و تحلیل کنید. بهترین راه برای انتخاب اسم متمایز نسبت به رقیب ها، توجه به محصول یا خدمتی است که دیگر مغازه ها ندارند. روی آن مورد تمرکز کنید و به نوعی در اسم برند خود به آن اشاره کنید.

مرحله چهارم: طوفان فکری

برای انتخاب هر نوع اسمی، استفاده از طوفان فکری گزینه مناسبی است. طوفان فکری به شما کمک می کند که تمامی ایده های مختلف برای انتخاب اسم را جمع آوری کنید. به این صورت که از خانواده، همکار، دوستان و حتی افراد کمی غریبه تر بخواهید که تمامی اسم های به نظر رسیده خود درباره اسم مغازه لوازم یدکی را بنویسند. سپس یکی یکی آن ها را بررسی کنید و رای گیری انجام دهید. آن دسته از کلماتی که بیشترین رای را بیاورند، جزو اولویت ها قرار میگیرند.

پیشنهاد ما به شما:   بهترین لوگو ترکیبی رو برای کسب و کار خودت انتخاب کن!

مرحله پنجم: در دسترس بودن دامنه اسم

اگر قرار است که برای مغازه لوازم یدکی خود سایت اینترنتی طراحی کنید، لازم است که از دسترس بودن دامنه اسم انتخابی مطمئن شوید. برای این کار می توانید به وبسایت مخصوص به این کار مراجعه کنید و وضعیت آن درباره ثبت بودن یا نبودن دامنه را بررسی کنید.

مرحله ششم: نظر سنجی

بعد از این که از دسترسی دامنه اسم مطمئن شدید، بهتر است که در ابتدا خود را به جای مشتریان بگذارید و ببینید که آیا این اسم را دوست دارید؟ سپس برای اطمینان بیشتر، گروهی از افراد را تشویق به نظرسنجی درباره اسم انتخابی خود کنید.

مرحله هفتم: استفاده از اسم برای بازاریابی

حالا که اسم مورد نظر خود را انتخاب کرده اید، باید به دنبال طراحی استراتژی برندینگ و موارد مربوط به بازاریابی باشید. البته باید بدانید که انتخاب نام، تنها اولین راه برای انجام بازاریابی و جذب مشتری است. بنابراین حتما از دیگر موارد جذب کننده مشتری هم استفاده کنید.

لامپ خودرو

نباید های انتخاب نام برای مغازه لوازم یدکی

همانطور که برخی از موارد باید حتما برای انتخاب اسم لوازم یدکی رعایت شود، به همان اندازه هم باید برخی از موارد را به کار نبرید. برخی از این نباید ها شامل موارد زیر می شود:

۱. اسم های گنگ را انتخاب نکنید.

افراد توقع دارند که با مشاهده نام مغازه روی تابلوی نصب شده، متوجه مفهوم و هدف آن کسب و کار شوند. امروزه برخی از اسم های به ظاهر شیک و خیلی خاص عملا مفهوم خاصی ندارند. بنابراین با انتخاب این اسامی، هرچه تلاش برای پیدا کردن بهترین و خاص ترین اسم کرده اید، از بین می رود.

۲. از اسامی مخفف شده استفاده نکنید.

اصولا اسامی مخفف شده، برای سازمان های خیلی بزرگ مانند ناجا کاربرد دارند؛ چرا که تمامی این افراد با مفهوم این اسم مخفف آشنایی دارند. اما باید بدانید که این کار برای مغازه های عادی در شهر، ریسک خیلی زیادی دارد. اگر مشتری نتواند مفهوم کلمات مخفف شده را در کند، ارتباط خوبی هم با اسم برقرار نمی کند.

۳. از اسم های انگلیسی استفاده نکنید.

اسم های انگلیسی یا حتی زبان های دیگر، تنها برای برخی از مغازه ها و کسب و کارهای خاصی طرفدار دارند؛ از همین رو برای آن که بیشتر تاثیر گذار باشید، اسم فارسی انتخاب کنید.

اسم خاص برای برندسازی

از کجا برند آماده تهیه کنیم؟

برخی از افراد توانایی، تخصص و حتی حوصله طی کردن مراحل مختلف برای انتخاب اسم مغازع لوازم یدکی را ندارند. بنابراین برای چنین افرادی، وبسایت های برندینگ مختلفی برای خرید برند آماده را پیشنهاد می کنیم. قطعا مراکز مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند؛ اما ما برنداکسین را به عنوان یکی از شرکت های مناسب پیشنهاد می کنیم. شما می توانید با کمک متحصصات این وبسایت، برندینگ شرکت خود را به طور کامل انجام دهید.

جان کلام

با توجه به گران قیمت بودن لوازم یدکی ماشین، بهتر است که نامی جذاب برای مغازه خود انتخاب کنید؛ چرا که با این کار مشتریان بیشتری جذب می کنید و درامد خود را هم افزایش می دهید. بنابراین ما در این مقاله، بایدها نباید های انتخاب اسم لوازم یدکی را به شما معرفی کردیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، به وبسایت برنداکسین مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

یک پاسخ

  1. مبحث انتخاب نام برای برند لوازم یدکی برام خیلی جال بود. فک نمی کردم که این چیزا توی این فیلد کاری انقد اهمیت داشته باشه. به عنوان کسی که سال هاست تواین زمینه کار کردم چرا تا حالا خودم به این موضوع توجه نکردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *