مـــا بـــرای شــمـا یک بـــرند جــاودانــه طراحی می کنیم

طراحی لوگو از قدم‌های اولیه خلق یک کسب‌وکار است، اگر دقت و تخصص کافی در فرایند طراحی لوگو در نظر نگرفته شود ممکن است در آینده مجبور به پرداخت میلیون‌ها هزینه برای ریبرندینگ شوید!

مـــا بـــرای شــمـا یک بـــرند جــاودانــه طراحی می کنیم

طراحی لوگو از قدم‌های اولیه خلق یک کسب‌وکار است، اگر دقت و تخصص کافی در فرایند طراحی لوگو در نظر نگرفته شود ممکن است در آینده مجبور به پرداخت میلیون‌ها هزینه برای ریبرندینگ شوید!

مزیت های یک لوگوی خاص و خلاقانه

samsung

سال ۱۹۹۳ شرکت سامسونگ، بیش از ۶۰ میلیون دلار برای ریبرندینگ خود هزینه کرد؛ اما چنین هزینه ای نایکی نکرد! چون…

nike

نایک از روز اول یک لوگو خاص داشت، زیبا ساده و خلاقانه

 لوگوهای ساده و مینیمال به سرعت در ذهن مخاطبان برند جایگاه پیدا می‌کنند

لوگوهایی که مانند نایک، اپل و بنز که کانسپتی زیبا در نهاد خود دارند هوشمندی برند را برای مخاطب تداعی می‌کند

لوگوهایی که اورجینال طراحی میشوند به راحتی ثبت میشوند و مدعی ندارند

لوگوهای غیرحرفه ای هزینه ای زیادی روی دست شما خواهند گذاشت.

برایتان لذت بخش خواهد بود وقتی دیگران از لوگوی شما تعریف می کنند و دوستش دارند

لابه‌لای هزاران رقیب خاکستری این شمایید که مثل الماس میدرخشید

DVDR110

در طراحی لوگو زیبایی و جذابیت را از ما بخواهید

۰ +
طراحی برند
۰ +
طراحی برند بوک
K ۱
مشاوره برندینگ
K ۰
ساعت تجربه

چگونه انجامش میدهیم؟

ابزارش را داریم

تسلط بر هنرهای تجسمی نرم افزارهای مرتبط

دانش آن را داریم

۲۱ سال تحقیق، تجربه و پژوهش در مورد برندسازی

اصول برندینگ

مدیریت برند و اصول برندسازی را میدانیم

تیم خلاقیت ژاهو

و به شبکه گسترده از افراد خلاق دسترسی داریم

برای داشتن لوگوی حرفه ای و خاص

از کجا شروع کنیم؟

اول جواب این سوال را پیدا کنید: بیزینس من تا ۵ سال آینده چقدر رشد خواهد کرد؟

بیزینس کلاس

سه دسته اصلی کسب و کار از لحاظ گستردگی و بزرگی
CLASS A

هلدینگ و شرکت بزرگ

شرکت های که ۱۵۰ الی ۵۰۰۰ نیرو دارند و فعالیت آنها بین المللی است

CLASS B

بیزینس متوسط

شرکت های که ۲۰ الی ۱۵۰ نیرو دارند و فعالیت آنها بین استانی یا کشوری است

CLASS C

بیزینس کوچک

شرکت های که ۱الی ۵۰ نیرو دارند و فعالیت آنها محدود است

DVDR110

پلن مناسب را انتخاب کنید

با توجه به جدول بالا و گستردگی بیزینس خود یکی از پلن های زیر را انتخاب کنید
PLAN A

بیزینس بزرگ

این بیزینس ها  یک لوگوی حرفه، خاص و قدرتمند می‌خواهند تا در برابر رقبای قدرتمند خود، شانس موفقیت بیشتری داشته باشند، پیشنهاد میشود قبل از شروع مشاوره بگیرید.

PLAN B

بیزینس متوسط

لوگوهای مناسب برای این بیزینس ها باید قابلیت ثبت و همچنین توان مقابله با رقبای هم سطح خود را داشته باشد پیشنهاد میشود قبل از شروع مشاوره بگیرید

PLAN C

بیزینس کوچک

اگر مالک یک کسب و کار شخصی یا شرکت کوچک هستید نیازی نیست که یک لوگوی خاص با هزینه ای بالا داشته باشید، چنانچه علامت شما بین رقیبانتان خاص باشد کافیست.

Ravand 01 1
DVDR110

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

فرم درخواست مشاوره (رایگان)

نوع کسب کار

تیم طراحی ژاهو

بیست سال تجربه، تحقیق و تمرکز بر برندسازی
DVDR110

نمونه کارهای طراحی لوگو و برند

DVDR110
DVDR110

ضمانت کار ما چیست؟

پیشرفت کار منوط به رضایت مشتری است.

 

در صورت عدم رضایت از روند کار

هزینه ای پرداخت نمی کنید.

 

 

 

 

مشاوره رایــگان      ۰۹۱۹-۲۷-۲۷-۹۴۰

DVDR110

مشتریان ما

DVDR110

شما روزانه ممکن است لوگو های زیادی را در اطراف خود مشاهده کرده باشید؛ بدون آن که حتی به تعداد آن ها توجه خاصی نشان بدهید. لوگو ها در تمامی قسمت های زندگی وجود دارند؛ از تبلیغات تلویزیونی گرفته تا تابلوی های موجود در بیلیورد شهر و کارت پستال های کوچک، همه حاوی لوگوهای مختلف هستند. حتی دیده شده است که افراد هم برای خود لوگو شخصی طراحی می کنند.

تمامی کسب و کارهای موفق، حتما لوگوی مخصوص به خود را طراحی کرده اند؛ چرا که لوگو، نشان دهنده هویت و شخصیت برند آن ها است. لوگو دارای انواع مختلفی است که متناسب با نوع کسب و کار استفاده می شود. اگر به دنبال لوگو مناسب با خود هستید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

لوگو چیست؟

قبل از هر چیزی، لازم است که شما را با مفهوم لوگو آشنا کنیم. لوگو نوعی نشانه گرافیکی است که به شکل های مختلفی از جمه نوشته، سمبل یا ترکیب خاصی از این دو نوع طراحی می شود. هر کسب و کار و برندی که به دنبال بهتر دیده شدن و تبلیغات موثر است، لوگو شرکت خود را به منظور بازاریابی بیشتر طراحی می کند.

در واقع لوگو با داشتن نمای بصری جذاب، در ذهن مشتریان و مخاطبان قرار می گیرد و شما را از رقبیبان خود متمایز می سازد. البته طراحی لوگو نیاز به رعایت نکات خاصی دارد که در قسمت های بعدی به آن ها اشاره می کنیم.

اهمیت لوگو در کسب و کار و برندسازی

امروزه برخی از صاحبان کسب و کار هنوز هم برای طراحی لوگوی شرکت خود اقدام نکرده اند؛ چرا که از نظر آن ها، لوگو تنها جنبه زیبایی و بصری دارد. این در حالی است که بسیاری از برندهای معروف در گذشته، با داشتن لوگوهای خاص و حرفه ای، سال های سال در ذهن مشتریان خود باقی مانده اند. اگر شما هم عقیده این دسته از افراد را قبول دارید، موارد زیر را درباره اهمیت طراحی لوگو برند بررسی کنید:

۱. سبب افزایش هویت بصری برند می شود.

زمانی که افراد لوگوی برند شما را روی کارت ویزیت یا در قسمت های دیگر مشاهده کنند، متوجه شخصیت برند شما می شوند. تصاویر، رنگ ها و فونت به کار رفته شده در لوگو، همگی نمایان گر هویت بصری و  هماهنگی بین اجزای برند شما است. همه این موارد می توانند خصوصیات برند شما را به تمامی مخاطبان معرفی کنند.

۲. سبب افزایش اعتبار برند می شود.

لوگو، جزو مهمترین موارد برای اعتبار بخشی به برند است؛ از همین رو قطعا افراد به شرکت دارای لوگو، بیشتر از شرکت های معمولی اعتماد می کنند. فرقی ندارد که چقدر در بسته بندی محصول یا حتی کیفیت آن دقت کرده باشید؛ چرا که مشتری در نهایت به دنبال نام برند و لوگوی تصویری مخصوص به آن برای خرید است. قطعا هیچ شخصی، به دنبال برندهای بی نام و نشان و بدون هویت نمی گردد.

۳. سبب ماندگاری در ذهن مخاطب می شود.

برای توضیح این مورد، کافی است که لوگوی برند نایک را در نظر بگیرید. این لوگو به قدری در زمان خود معروف شد که تمامی افراد در جهان،  با دیدن این لوگو به یاد برند نایک و محصولات آن می افتادند. قطعا اگر برند نایک روی طراحی لوگو تجاری خود سرمایه گذاری نمی کرد، این قدر در ذهن مشتریان ماندگار نمی شد.

شما با ثبت سفارش طراحی لوگو، می توانید تصویر دلخواه خود از برند را در ذهن مشتریان ایجاد کنید. بنابراین مشتریان در هر زمان که اسم برند شما را بشنوند، یاد لوگو و نمادهای بصری برند شما می افتند.

۴. سبب ایجاد تمایز برای برندهای می شود.

این روزها در هر نوع حرفه ای، تعداد زیادی از افراد مشغول به کار هستند و تعداد دیگری هم قصد راه اندازی کسب و کار در آن حوزه را دارند؛ بنابراین سوال این جا است که چگونه می توان در میان این همه رقیب، برجسته باشید؟ این کار تنها با استفاده از ساخت لوگو خاص امکان پذیر می شود.

۵. لوگو اطلاعات مهمی را به مخاطب ارائه می دهد.

شاید در ظاهر لوگو ها تنها جنبه زیبایی و بصری داشته باشند؛ اما باید بدانید که تمامی قسمت های لوگو، حاوی اطلاعات مهمی درباره برند هستند. البته لازم به ذکر است که نوع لوگو، تفاوتی در پیام های پنهان شده در آن ندارد؛ چرا که هر مدل، مفهوم خاصی برای خود دارد. نشان دادن اهداف و مدل برند، با استفاده از لوگو مشخص می شود. همچنین رنگ هایی هم که در لوگو استفاده می شود، بیانگر مفهوم خاصی هستند.

۶. با استفاده از لوگو، برندسازی می کنید.

قطعا همه کسب و کارها به دنبال توسعه برند خود در آینده هستند؛ از همین رو جالب است بدانید که با وجود لوگو، می توانید طراحی برند خود را به صورت اصولی شروع کنید. تمامی هدف ها و ارزش های برند را می توانید در لوگو بگنجانید. همچنین داشتن لوگوی حرفه ای این امکان را فراهم می کند که نقشه دورنمایی از آینده کاری خود را هم به مخاطب نشان دهید.

۷. سبب تبلیغ و جذب مشتری می شود.

به طور کلی لوگو به عنوان عامل مهمی برای تبلیغات موثر شناخته می شود؛ چرا که تنها با طراحی لوگو خاص می توانید مشتریان جدید را به کسب و کار خود کنجکاو کنید. جالب است بدانید که حتی لوگو، می تواند مخاطب را نسبت به دیگر رقیبان به خود جذب کند.

 از طرفی اگر در برند بوک جستجو کنید، متوجه تاثیر لوگو بر تحریک احساسات افراد می شوید. بنابراین می توانید تنها با پرداخت هزینه طراحی لوگو، تا مدت ها مشتریان را به خود جذب کنید.

انواع لوگو چیست؟

اگر قرار بود که همه لوگو های شبیه به هم باشند، قطعا موارد ذکر شده در قسمت قبلی معنای خود را از دست می داد. از طرفی با توجه به تعداد زیاد کسب و کار ها و حوزه های مختلف آن ها، همه نمی توانند از مدل خاصی استفاده کنند. بنابراین در حال حاضر انواع مختلفی از نمونه لوگو طراحی شده است که آن ها را معرفی می کنیم:

۱. لوگو تصویری

یکی از لوگوهای ماندگار برای برندهای مختلف، لوگو تصویری است یا همان پیکتوگرام است. این مدل بیشتر بر اساس اشکال گرافیکی طراحی می شود و ویژگی های خاص برند را نشان می دهد. مخاطب با مشاهده این مدل لوگو، به سرعت با هدف برند آشنا می شود. بنابراین فرقی ندارد مخاطب تحصیل کرده یا بی سواد باشد؛ چرا که با نگاه به این لوگو، متوجه شخصیت برند می شود.

 همچنین با توجه به تصویری بودن این مدل لوگو، قدرت ماندگاری آن هم خیلی زیاد است. نمونه هایی از این لوگو، شامل برند اپل یا توییتر می شود. موارد استفاده از این مدل لوگو، بیشتر در برند های بزرگ و معروف است؛ زیرا برند باید به قدری قدرتمند باشد که مخاطب با نگاه به تصویر ساده ای، به یاد آن بیفتد.

۲. لوگو انتزاعی

لوگو انتزاعی بر خلاف لوگو تصویری، مفهوم برند را در نگاه اول به مخاطب القا نمی کند؛ چرا که تصویر عینی و ساده نیست. بنابراین شاید در دیدار اول، متوجه منظور این مدل لوگو نشوید. مخاطبان در طراحی لوگو انتزاعی می توانند از شکل های هندسی مختلفی استفاده کنند؛ از همین رو سبب برداشت آزاد مخاطب می شوند.

 برندهای معروفی همچون نایک و آدیداس، از این مدل لوگو بهره مند شده است.اگر می  خواهید به صورت کاملا خلاقانه، برداشت مثبتی از خود را در ذهن مخاطب ایجاد کنید، از این مدل لوگو استفاده کنید. ضمنا برای ان که لوگو انتزاعی انتخاب شما مفهوم عمیقی را به مخاطب برساند، باید به دنبال بهترین شرکت طراحی لوگو باشید.

۳. لوگو تایپوگرافی

یکی از پر طرفدارترین انواع لوگو در ایران، لوگو تایپوگرافی است. این لوگو که با نام های لوگو تایپ یا نوشتاری هم معروف است، به صورت نوشتاری طراحی می شود. طراح لوگو برای ساخت این مدل، در ابتدا به نوع کسب و کار فرد توجه می کند؛ چرا که هر فونتی برای حرفه خاصی مناسب تر است.

اغلب کسب و کارهای عادی، از لوگوهای نوشتاری ساده استفاده می کنند؛ اما برندهای بزرگ، بیشتر به سراغ سبک های پیچیده می روند. جالب است بدانید که در قلب این نوشته های به ظاهر ساده، مفاهیم فوق العاده عمیقی وجود دارد.

 همچنین با توجه به قیمت طراحی لوگو در تهران، این مدل لوگو هزینه کمتری نسبت به مدل های دیگر دارد. برندهای مانند کوکاکولا و گوگل، از لوگو تایپوگرافی استفاده کرده اند.

پیشنهاد می کنیم که اگر نام برند انتخابی شما طولانی است، از این مدل لوگو استفاده نکنید؛ چرا که لوگو تایپوگرافی، بیشتر برای برندهای کوتاه مناسب است. از طرفی باید انتخاب اسم سایت یا برند شما به قدری جذاب باشد که تنها با نوشتاری ساده، افراد را به خود جذب کند.

۴. لوگو مونوگرام

لوگو مونوگرام یا همان لوگو نمادین، بر اساس لوگو تایپوگرافی ساخته می شود؛ اما با این تفاوت که از چند حرف مختصر به وجود می آید. در طراحی این مدل لوگو، اصولا حرف اول، چند حرف اول یا خلاصه اسم تجاری برند وجود دارد.

اصل اساسی در طراحی لوگو مونوگرام، سادگی و خلاقیت در طراحی لوگو است. نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، ناسا و جنرال الکتریک، نمونه هایی از این مدل لوگو هستند. موارد استفاده از این لوگو، بیشتر برای برندهای بین المللی یا برندهای طولانی است.

 همچنین اگر نام انتخابی شما قابلیت مخفف شدن و تبدیل به کلمه ای زیبا را دارد، از این مدل لوگو می توانید استفاده کنید. البته اگر به تازگی برند خود را تاسیس کرده اید، بهتر است که از این مدل استفاده نکنید.

۵. لوگو مینیمال

اگر می خواهید با ساده ترین و کمترین موارد ممکن طراحی برند و لوگو را انجام دهید، به سراغ لوگو مینیمال بروید. در طراحی این لوگو، از کمترین علائم، نشانه ها و رنگ ها استفاده می شود و اجزای غیر ضروری را به طور کلی حذف می کنند.

 البته لازم به ذکر است که سادگی این لوگو هم باید بیش از حد نباشد؛ چرا که سبب عدم تاثیر کافی بر دید بصری مخاطب می شود. انواع لوگوهای تخت و دو بعدی، در دسته مینیمال قرار می گیرند. نمونه هایی از این مدل شامل لوگو تپسی و ریباک است.

همچنین  این مدل لوگو، بیشتر برای برندهای هنری و طراحی لوگو شرکت های بزرگ و شناخته شده پیشنهاد می شود.

۶. لوگو سه بعدی

طراحی لوگو سه بعدی، بر اساس پرسپکتیو انجام می شود و تمرکز اصلی طراح، بر بعد طرح است. همین موضوع هم سبب واقعی تر شدن لوگو می شود. شما می توانید حتی لوگوهای تایپی، تصوری و  ترکیبی را هم به صورت سه بعدی طراحی کنید.

جذابیت های ظاهری این مدل از لوگو، فوق العاده زیاد است. کسب و کارهای زیادی از این مدل لوگو استفاده می کنند؛ بنابراین محدودیت خاصی برای طراحی آن وجود ندارد. برندهایی مانند سینما تیکت و یونیورسال، از این مدل لوگو برای برند خود استفاده کرده اند.

این روزها طراحی لوگو برای شرکت، بیشتر به صورت دو بعدی و تک بعدی است؛ اما اگر می خواهید لوگو برند خود را برجسته تر کنید، از لوگو سه بعدی کمک بگیرید.

۷. لوگو ترکیبی

گاهی از مواقع افراد همزمان می خواهند هم نام برند خود را برجسته کنند و هم تصویر خاصی را به نمایش بگذارند؛ بنابراین از لوگو ترکیبی استفاده می کنند. طراحان لوگو برای ساخت این مدل، باید به انسجام و هماهنگی اجزا در کنار یکدیگر توجه خاصی داشته باشند.

 همچنین محدودیت خاصی برای ساخت این مدل لوگو وجود ندارد. مثلا می توانید عکس و نوشته را روی هم قرار دهید یا به طور جداگانه استفاده کنید. اما باید بدانید که طراحی لوگو حرفه ای ترکیبی در کنار یکدیگر، حتما باید بر اساس ویژگی های خاص برند انتخاب شود. برندهای مانند ایران خودرو و برگر کینگ، نمونه هایی از این مدل لوگو هستند. لوگو ترکیبی برای کسب و کارهای تازه تاسیس بیشتر استفاده می شوند؛ چرا که دست طراح برای معرفی هویت شرکت، بازتر است.

۸. لوگو امبلم

یکی از قدیمی ترین انواع لوگو حرفه ای، از مدل امبلم است. این لوگو نمای فانتزی و جذابی دارد و اصولا از شکل و متن ساخته می شود. به این صورت که شکل ساده خاصی در پس زمینه قرار دارد و نام برند، در درون آن شکل نوشته شده است.

شرکت بیمه ملی ایران، از این مدل لوگو برای نمایش فرهنگ سازمانی خود استفاده کرده است. اگر برند شما ریشه تاریخی دارد یا این که به دنبال نمایش ثبات برند خود هستید، این مدل را پیشنهاد می کنیم.

مراحل ثبت لوگو چیست؟

یکی از مهمترین موارد پس از طراحی، مربوط به ثبت لوگو میشود؛ چرا که اگر لوگو خود را به صورت قانونی ثبت نکنید، امکان سوء استفاده از آن بسیار زیاد است. برای انجام این کار کافی است که مراحل زیر را طی کنید:

۱. استعلام لوگو

در وهله اول باید سفارش طراحی لوگو را انجام دهید. سپس با جستجو در سایت های مربوط به ثبت لوگو، از منحصر به فرد بودن آن مطمئن شوید.

۲. تهیه مدارک مورد نیاز

پس از اطمینان درباره خاص بودن لوگو و تایید قابلیت ثبت آن، باید مدارک مربوط به ثبت لوگو شرکت را جمع آوری کنید.

۳. تکیمل و ثبت اظهارنامه لوگو

با مراجعه به سامانه اداره ثبت لوگو، به صورت آنلاین اطلاعات مورد نیاز به این کار را وارد کنید. این اطلاعات شامل موارد فردی و کاری شخص می شود.

۴. دریافت تایید اظهارنامه

پپس از ارائه اطلاعات به صورت آنلاین، باید تاییدیه اظهارنامه خود را دریافت کنید. اگر اظهارنامه ثبت شده باشد، باید مدارک را به صورت فیزیکی هم به اداره مالکیت معنوی ارائه دهید. سپس مدارک به صورت حضوری هم بررسی می شود و در صورت تایید، به شما اطلاع رسانی می گردد.

۵. انتشار آگهی در روزنامه

در این مرحله پس از ثبت سفارش طراحی لوگو و تاییدیه آن ، باید آگهی اطلاعیه در خصوص اعلام ثبت لوگو را در روزنامه منتشر کنید. به این صورت اگر کسی به لوگو شما اعتراضی داشته باشد، از این طریق می تواند بیان کند.

۶. دریافت تصدیق لوگو

پس از تایید نهایی، نوبت به دریافت تصدیق برند می رسد. بر این اساس، شما می توانید به مدت ده سال، مالکیت رسمی و قانونی لوگو خود را در دست داشته باشید. توجه کنید که هیچ شخص دیگری نمی تواند لوگو شما را در طی این مدت تصرف کند.

همچنین در صورت نیاز، می توانید مدت زمان لوگو را هم تمدید کنید. البته اگر می خواهید مراحل ثبت لوگو را به آسانی طی کنید، روی کمک مشاوران برنداکسین هم حساب کنید.

بهترین راه برای طراحی لوگو چیست؟

اصولا طراحی لوگو، با استفاده از نرم افزارهای خاصی انجام می شود؛ از همین رو اگر فمکر می کنید که با دانش کم در زمنه فتوشاپ می توانید طراحی حرفه ای لوگو انجام دهید، سخت در اشتباه هستید. از طرفی لوگو انتخابی شما قرار است در آینده طولانی، شما را به مخاطبان معرفی کند و آن ها را جذب کند.

این روزها با توجه به استقبال افراد از طراحی لوگو سایت، شرکت های زیادی در زمینه خدمات طراحی لوگو فعالیت می کنند؛ اما اگر به دنبال لوگوهای خاص و منحصر به فرد هستید، به شرکت برنداکسین اعتماد کنید.

 این شرکت جدای از طراحی لوگو، در زمینه های مختلفی از جمله ریبرندینگ و ثبت لوگو هم به شما کمک می کند. شما می توانید با مشاهده نمونه های قبلی این سایت، برای انتخاب لوگو و برند آماده اقدام کنید. در آینده ای طولانی شما را به مخاطبان

جان کلام

لوگو یکی از مهمترین موارد برای معرفی و جذب مشتریان به برند ها محسوب می شود؛ از طرفی با توجه به انواع مختلف لوگو، انتخاب برای کسب و کارها سخت تر است. همین موارد سبب می شود که انواع شرکت طراحی لوگو، در این زمینه فعالیت داشته باشد. اگر شما به دنبال سایت پیشنهاد نام برند و طراحی لوگو حرفه ای هستید، از مشاوره متخصصان برنداکسین بهره مند شوید.

ادامه مطلب
۵/۵ - (۲ امتیاز)

یک پاسخ

  1. یکی از بهترین آژانس های که واقعا خلاقیت دارن
    به لوگویی که برای من طراحی کردید افتخار میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *