انتخاب نام برند تجاری

 1. خانه
 2. /
 3. انتخاب نام برند تجاری

نام خوب سرمایه ای ارزشمند برای برند

ما می توانیم زیباترین و نافذترین نام را برای برند (استارت آپ) شما پیشنهاد دهیم

فرم درخواست نام خوب

برای شروع کار چه باید کرد؟

۱- ابتدا پیشنهاد میکنیم بدون هزینه انجامش دهید. با دانلود کتاب انتخاب نام طلایی و  خواندن مطلب رایگان (۱۵ تکنیک فوق العاده انتخاب نام) برای مطالعه کلیک کنید.

۲- نام های انتخابی خودتان را به برند اکسین ارسال نمایید و نظر تخصصی کارشناسان ما را درمورد آنها بدانید.

۳- درصورتی که استارت آپ شما برنامه بلند مدت و گسترده ای دارد و به بین المللی شدن نامتان فکر میکنید درخواست خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

مشاوره رایــگان (۹۴۰ ۲۷ ۲۷ – ۰۹۱۹)

چگونه انجامش می دهیم ؟

بزرگترین و وسیع ترین بانک اطلاعات نام های قابل ثبت ایرانی را در اختیار داریم .

آیکون بانک اطلاعاتی

بیزینس آیکون

اصول برندینگ و نام گذاری تجاری را می دانیم .

تیم خلاقیت و اتاق فکر مجهز ژاهو شبکه گسترده ای از افراد خلاق را در سراسر ایران در اختیار دارد.

تیم خلاقیت و اتاق فکر

نام برند قابل ثبت

۱۰۰% قابل ثبت , اسامی که ما پیشنهاد میدهیم قابل ثبت هستند.

 یا نامی می یابیم   یا نامی می سازیم 

چطور انجامش می دهیم ؟

انتخاب نام برند

ضمانت کار ما چیست ؟

پیشرفت کار منوط به رضایت مشتری است.

در صورت عدم رضایت از روند کار

هزینه ای پرداخت نمی کنید.

مشاوره رایــگان (۹۴۰ ۲۷ ۲۷ – ۰۹۱۹)

در ایام قرنطینه کلیه خدمات ما مانند سابق برقرار است ولی به صورت آنلاین و دورکاری انجام می شود.

اگر تعدادی (نام) کاندید کردید و تردید دارید کدام بهتر است ما کمکتان میکنیم بهترین را انتخاب کنید.

پـکیج های کارشـناسـی (نـام) خدمات
A B C D E F G نام پکیج
نظر کارشناسی
بررسی گرافیکی نام
بررسی برندینگ
بررسی داخلی
بررسی بین المللی
استعلام ثبت
۲,۳۹۰,۰۰۰ ۱,۳۹۰,۰۰۰ ۹۹۰,۰۰۰ ۴۹۰,۰۰۰ ۱۴۹,۰۰۰ ۹۹,۰۰۰ رایگان قیمت (تومان)
سـفـارش سـفـارش سـفـارش سـفـارش سـفـارش سـفـارش سـفـارش

فرم درخواست نام خوب

برای شروع کار چه باید کرد؟

۱- ابتدا پیشنهاد میکنیم بدون هزینه انجامش دهید. با دانلود کتاب انتخاب نام طلایی و  خواندن مطلب رایگان (۱۵ تکنیک فوق العاده انتخاب نام) برای مطالعه کلیک کنید.

۲- نام های انتخابی خودتان را به برند اکسین ارسال نمایید و نظر تخصصی کارشناسان ما را درمورد آنها بدانید.

۳- درصورتی که استارت آپ شما برنامه بلند مدت و گسترده ای دارد و به بین المللی شدن نامتان فکر میکنید درخواست خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. همچنین برای مشاوره تخصصی انتخاب نام برند می توانید با ما در ارتباط باشید.

مشاوره رایــگان (۹۴۰ ۲۷ ۲۷ – ۰۹۱۹)

انتخاب نام خوب برند

انتخاب نام خوب برند

انتخاب نام خوب برای برند

تکنیک های انتخاب نام خوب برای برند

۱۵ ترفند برای داشتن یک اسم خوب

راهکارهای ثبت یک نام تجاری خوب

چه طور یک نام برند خوب ثبت کنیم

شرکت انتخاب اسم برند

انتخاب اسم برند

برای داشتن یک نام تجاری خلاقانه باید یک شرکت در این زمینه به شما راهنمایی های لازم را ارائه دهد. در این خصوص برند اکسین همراه شماست تا صفر تا صد برندینگ شما ازانتخاب یک نام خوب تا طراحی لوگو، هویت سازمانی ، برندبوک، دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت و طراحی کمپین تبلیغاتی خلاقانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما در خصوص تبلیغات و برندینگ برند شما به نحو احسن انجام شود. اولین مرحله در انتخاب نام یک برند خوب که قابل ثبت هم باشد امر مهمی است که برنداکسین با داشتن رزومه بین المللی در این زمینه پاسخگوی نیاز های شماست. برای انتخاب اسم برند خود با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما در خصوص انتخاب نام برند، بهره مند شوید

یکی از مراحل مهم برای هر کسب و کار یا استارت‌اپی، انتخاب نام برند مناسب و محبوب است. این که افراد بتوانند اسم برند ماندگاری در ذهن مخاطبان ایجاد کنند، بسیار بر روی موفقیت و رونق کسب و کارشان اثر می‌گذارد. اسم برند که مناسب و در نهایت محبوب باشد، یکی از دارائی‌های ارزشمند برای هر کسب و کار است. از آن‌جائی که انتخاب نام برند مناسب و محبوب اهمیت فراوانی دارد، متخصصان برندینگ و پژوهشگران به دنبال یافتن روش‌هائی برای انتخاب نام برند موفق هستند.

در ادامه به عوامل کلی موثر بر انتخاب نام برند مناسب و محبوب، روش‌های موثر برای انتخاب نام برند و همچنین روش‌های ماندگار برای اسم برند محبوب و در نهایت انتخاب نام برند در حوزه‌های مختلف می‌پردازیم.

عوامل موثر بر انتخاب نام برند محبوب

ممکن است برای شما که تازه کسب و کار یا استارت‌اپ خود را شروع کرده‌اید انتخاب نام برند مناسب، نگرانی ایجاد کند یا به این موضوع فکر کنید که چگونه اسم برند خلاقانه و مناسبی را پیدا یا انتخاب کنید؟ شاید شما بودجه‌ای را برای انتخاب نام برند،کنار گذاشته باشید. شاید هم بخواهید از دوستان یا تیم خود، راهنمائی بگیرید. در هر صورت خوب است که شما مطالعه خود را در زمینه انتخاب نام برند بالا ببرید و در این زمینه اطلاعات کسب کنید.

لازم است بدانید هیچ الگوی یکسانی برای موفقیت در انتخاب نام برند وجود ندارد. اما پژوهشگرها، نکات، روش‌ها و اطلاعاتی را گردآوری و بررسی کرده‌اند که با به کار بردن آن نکات مهم در انتخاب نام برند به همراه خلاقیت، احتمالا بتوانید اسم برند مناسبی را انتخاب کنید. در ادامه تعدادی از آن ها را شرح می‌دهیم که عبارت‌اند از:

 • انتخاب نام برند، دارای آوا – آهنگ باشد: اگر شما از اسم دارای آهنگ یا آوای خوشایند استفاده کنید، احتمال محبوبیت اسم برند شما بالا می‌رود. طبق یک پژوهش، مشتری‌ها، واکنش مثبتی به نام های تجاری زیبا و خوش‌آوا مثل کوکاکولا یا کیت‌کت داشتند.
 • اسم برند منتخب، معنی‌دار باشد: شما می‌توانید با اسم برندی که دارای معانی عمیق یا قابل تفسیر است در ذهن مخاطبان خود، به راحتی ماندگار و محبوب بشوید. به عنوان مثال شما ‌می‌توانید از اسم اصیل ایرانی برای برند خود استفاده کنید.
 • اسم برند قابل دسترس باشد: یکی از راه‌ های انتخاب نام برند مناسب قابل دسترس بودن آن است. از این رو، لازم است اسم برندی را انتخاب کنید که افراد به راحتی بتوانند آن را بنویسند یا در گوگل آن را جستجو کنند.
 • اسم خاص برای برند خود انتخاب کنید: شما می‌توانید از یک اسم خاص و زیبا یا افسانه‌ای یا واقعی جذاب استفاده کنید. مثل اسم اشخاص یا حیوانات و غیره که برای مخاطبان شما آشنا و محبوب هستند.
 • اسم برند مرتبط با محصول یا سرویس باشد: اینکه اسم برند، توصیف کننده کاری باشد که شما انجام می‌دهید، می‌تواند به ماندگار شدن و محبوب شدن برند شما کمک کند. به عنوان مثال می‌توان به برند جنرال موتورز اشاره کرد که یک نمونه از اسم برند خارجی است.
 • الهام گرفتن از اسم برندهای دیگر: شما می‌‌توانید با مطالعه نام برندهای مختلف مثل اسم برند خارجی با معنی یا مطالعه اسم برندهای ایرانی همراه با معنی، برای انتخاب نام برند خود الهام بگیرید.

روش انتخاب نام برند مناسب و محبوب

همانطور که ذکر کردیم اصول انتخاب نام برند در هر شرایطی می‌تواند متفاوت و انعطاف پذیر باشد یا به عبارتی دیگر، فرمول دقیق و یکسانی برای اینکه بتوانید بهترین نام برای برند یا اسم برند مناسبی پیدا کنید، وجود ندارد. ممکن است در یک لحظه اسم برند مناسب و محبوبی پیدا کنید، ممکن است مدت‌ها طول بکشد تا اسم برند مناسبی انتخاب کنید.

اما پژوهشگران و متخصصان روش‌هایی را ارائه کرده‌اند که استفاده از آن‌ها به شما کمک می‌کند تا انتخاب نام برند مناسبی داشته باشید. در ادامه تعدادی از روش های انتخاب نام برند را شرح می‌دهیم که عبارت‌اند از:

 • طوفان فکری: شما افراد خلاق مورد نظر و تیم خود را کنار هم جمع  کنید و یک جلسه طوفان فکری برگزار کنید. به عنوان مثال در جلسه طوفان فکری، تمام ویژگی‌هائی که محصول یا خدمت شما را توصیف می‌کنند، شرح دهید تا بتوانید با هم‌فکری با جمع، به اسامی خلاقانه برای برند برسید.
 • تمرین ریشه‌یابی کلمات کنید: شما با مطالعه و تمرین در حوزه ریشه‌شناسی کلمات، می‌توانید خلاقانه‌تر به کلمات نگاه کنید و در انتخاب نام برند مناسب موفق شوید.
 • استفاده از مشاوره برندینگ: متخصصان و افراد با تجربه معمولا می‌توانند در زمینه مشاوره نام برند خدمات مناسبی را به صورت حرفه‌ای به شما ارائه بدهند. آن‌ها می‌توانند به شما کمک ‌کنند تا بتوانید مرحله انتخاب نام زیبا برای ثبت برند را کامل کنید.
 • اسم برند منتخب خود را آزمایش کنید: می‌توانید از روش های مختلف ارزیابی یا نظرسنجی استفاده کنید تا بتوانید واکنش افراد به اسم برند منتخب را مشاهده و بررسی کنید و بر آن اساس تصمیم نهائی خود را بگیرید.
 • استفاده از کتاب انتخاب نام برند: کتاب‌هائی منتشر شده‌اند که به شما آموزش‌ می‌دهند تا بتوانید در مرحله انتخاب نام برند کارآمد باشید.
 • استفاده سایت انتخاب نام برند: همچنین اگر برای انتخاب نام تجاری برند نتوانستید از روش‌های ذکر شده استفاده کنید، می‌توانید به سایت پیشنهاد برند مراجعه کنید. تعداد این سایت‌ها فراوان است. غالبا زیرمجموعه یا بخشی از شرکت‌هائی هستند که خدمات مشاوره انتخاب برند و طراحی برند ارائه می‌دهند.

روش‌های ماندگار کردن اسم برند مناسب و محبوب

انتخاب اسم برند مناسب و محبوب یک قدم مهم در مطرح شدن کسب و کار شما است اما پس از انتخاب نام برند، همچنان شما باید مراحلی را طی کنید تا در ماندگار شدن برند در ذهن جامعه هدف موردنظر، موفق شوید. روش و عوامل متعددی وجود دارند که به اسم برند منتخب شما کمک می‌کنند تا ماندگار شود که تعدادی از این روش‌ها عبارت‌اند از:

 • تعریف شعار مناسب برای برند: تلاش کنید تا هویت، صدا، شخصیت و ارزش شعار برند خود را پیدا کنید.
 • تعیین هویت بصری قوی برای برند: سعی کنید از یک طراحی لوگو حرفه ای استفاده کنید تا هویت بصری قوی بسازید و بدین صورت به ماندگار شدن برند خود کمک کنید.
 • ساختن داستان برای برند: بیاموزید که چگونه داستان برند خود را از طریق محتوای خلاقانه بگویید و چگونه فرآیند تولید محتوای خود را بهینه کنید.
 • تعهد به برند: یکی از مهم‌ترین اصول برای برندسازی، تعهد و پیگیری شما در تمام مراحل برند سازی است.

انتخاب نام برند در حوزه‌های مختلف

ممکن است شما در حوزه‌های مختلف مثل صنعت مد و پوشاک، خوراکی و غیره، کسب و کار یا استارت‌اپ خود را شروع کرده باشید. در بخش قبلی، عوامل کلی موثر بر انتخاب نام برند مناسب و محبوب، روش‌های موثر برای انتخاب نام برند و همچنین روش‌های ماندگار کردن اسم برند محبوب را ذکر کرده‌ایم که برای انتخاب انواع اسم برند و همچنین کسب و کارها، کاربردی و مفید است. در ادامه با توجه به کسب و کار مورد نظر، نکاتی که می‌توانند برای کسب و کار شما مفید باشند به صورت جزئی‌ و موردی مطرح می‌شوند که عبارت‌اند از:

·       انتخاب نام برند لباس: اگر شما در حوزه مد و لباس به دنبال انتخاب نام برند پوشاک مناسب هستید، لازم است مواردی مثل گروه سنی مشتریان یا نوع پوشاک را در نظر بگیرید. به عنوان مثال این‌که بدانید مشتری‌های شما کودک هستند یا بزرگ‌سال می‌تواند برای انتخاب نام مناسب، راهنمای خوبی باشد. می‌توانید از اسم شخص، اسامی بین‌المللی، اسامی دارای قافیه، اسامی مخفف و با تلفظ آسان استفاده کنید.

 • انتخاب نام برند مواد غذایی: اگر شما در حوزه کسب‌ و کار مواد غذایی و نوشیدنی هستید، لازم است بدانید انتخاب نام برند مواد غذایی بسیار مهم است. لازم است اول مشخص کنید چه نوع غذا و مخلفاتی را ارائه می‌دهید. این‌که شما غذای فست فودی، بین‌المللی یا محلی است، می‌تواند برای انتخاب نام برند شما مهم باشد اما به صورت کلی بسیار مهم است که اسم برند منتخب شما، واضح و ساده باشد و کاملا یادآور نوع سرویسی باشد که شما ارائه می‌دهید.
 • انتخاب نام برند مبلمان: اگر شما در حوزه سرویس چوب و مبلمان فعال هستید، انتخاب نام برند لوکس و خوش‌آوا، برای شما مناسب است.
 • انتخاب نام برند آرایشی: شما برای انتخاب نام برند آرایشی می‌توانید از اسامی خاص برای برندسازی استفاده کنید. به عنوان مثال اسامی خاص زنانه و فانتزی که رایج و محبوب هستند، معمولا در ذهن مشتری‌های شما ماندگار می‌شوند.
 • انتخاب نام برند صنعتی: اگر شما در حوزه صنعت به دنبال اسم برند مناسب هستید، می‌توانید اسمی را که توصیف کننده فعالیت و سرویس شما باشد، انتخاب کنید. همچنین ترکیب اسم خاص منحصر به فرد با نوع سرویسی که ارائه می‌دهید هم می‌تواند مناسب باشد و در ذهن مشتریان شما ماندگار شود.
 • انتخاب نام برند هنری: اگر شما در حوزه فرهنگی هنری فعال هستید برای انتخاب نام برند هنری هم می‌توانید با توجه به نوع محصول یا سرویس از اسامی خاص و فانتزی استفاده کنید.

مشاوره برندینگ چیست

شرکت‌هائی هستند که به شما در تمامی مراحل کسب و کار شما می‌تواند کنار شما باشند. استفاده از خدمات این شرکت‌ها مزایای زیادی برای شما دارد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، صرفه‌جویی در وقت شما و در نتیجه افزایش فرصت برای توسعه کسب و کار شما است. علاوه بر موارد ذکر شده، توضیح درباره برند آماده یا مسائل مرتبط با آن از جمله خدماتی است که مشاوره برندینگ می‌تواند ارائه بدهد. از دیگر خدمات مشاوره برندینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راهنمائی کردن شما برای انتخاب نام برند تجاری.
 • ارائه مشاوره انتخاب نام برند برای کسب و کار شما.
 • ارائه اطلاعات مرتبط با فروش برند.
 • ارائه لیستی از انواع مختلف نمونه اسم برند برای کسب و کار شما.
 • مطرح کردن پیشنهاد نام شرکت یا انتخاب اسم شرکت برای شما.
 • ارائه مشاوره در زمینه انتخاب نام محصول کسب و کار شما.

انتخاب نام برند مناسب و محبوب، یکی از مراحل مهم برای کسب و کارها است. یکی از دارائی‌های ارزشمند برای هر کسب و کاری، اسم برند مناسب و محبوب است. از آن‌جائی که انتخاب نام برند مناسب و محبوب، اهمیت فراوانی دارد، متخصصان برندینگ و پژوهشگران در این زمینه اطلاعاتی را گردآوری کرده‌اند و در نهایت عوامل موثر بر انتخاب نام برند مناسب و محبوب، روش‌های موثر برای انتخاب نام برند و همچنین روش‌های ماندگار کردن اسم برند محبوب را عرضه کرده‌اند.

مطالعه این موارد به شما کمک می‌کند اسم برند مناسب و محبوب خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال با توجه به نوع کسب و کار خود، می‌توانید اسمی را انتخاب کنید که خوش‌آوا، کوتاه و جذاب باشد. بعد از آن می‌توانید در یک نظر سنجی محبوبیت آن را ارزیابی کنید و پس از انتخاب نهائی اسم برند، از طریق قصه‌سازی آن را در ذهن مخاطبین ماندگار کنید.

۴.۸/۵ - (۱۹ امتیاز)

۷ دیدگاه. Leave new

 • خاورزاده
  ۱۴۰۱-۰۲-۰۴ ۲۲:۰۸

  سلام وقت بخیر
  هزینه های پیشنهاد اسم برند توسط شما آیا همیناست که نوشتید یا برای قبله و درست نیست؟

  پاسخ
  • پگاه گودرزی
   ۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۱۷:۳۶

   سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   برای اطلاع از هزینه های از طریق زیر عمل کنید
   ارسال پیام واتساپ به شماره : ۰۹۱۹۲۷۲۷۹۴۰
   تماس تلفنی با شماره: ۰۲۱۴۰۴۴۰۱۲۶

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  کار ثبت برند هم انجام میدید؟ اگر بله هزینه ها به چه صورتع؟

  پاسخ
  • پگاه گودرزی
   ۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۱۷:۳۳

   سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   تخصص ما خلق برند هست
   این مورد در حوزه کاری ما نیست بهتره از شرکت های ثبت برند کمک بگیرید.

   پاسخ
 • مینا محیا
  ۱۴۰۱-۰۳-۲۸ ۲۳:۵۳

  سلام خسته نباشید هزینه هایی که برای انتخاب اسم برند زدید برای امسال هست؟ اگر همین باشه که خداخیرتون بده واقعا :))))))

  پاسخ
 • سلام هزینه های پیشنهاد اسم برند چطور برآورد میشه؟ ممنون میشم توضیح بفرمایید

  پاسخ
  • پگاه گودرزی
   ۱۴۰۱-۰۴-۱۹ ۱۶:۰۰

   سلام دوست گرامی
   برای دریافت کاتالوگ و لیست قیمت تماس بگیرید یا واتساپ کنید
   ۰۹۱۹۲۷۲۷۹۴۰
   ۰۲۱-۴۰۴۴۰۱۲۶

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست