راهنمای انتخاب اسم کافه با ۶ ایده ناب

اسم خوب برای کافه چی بزارم؟ از کجا بفهمم که اسم انتخابی، قبلا استفاده نشده باشه؟ چطور اسم خاص و لاکچری پیدا کنم؟ این سوالات، جزو دغدغه های اصلی هر فرد برای شروع کسب و کارها مختلف از جمله کافی شاپ است. کافی شاپ ها اصولا فضای خاصی دارند و همین موضوع هم سبب جذب مشتریان جوان به آن محل می شود. اما باید بدانید که انتخاب اسم مناسب برای کافی شاپ هم عامل مهمی برای جذب یا از دست دادن مشتریان شما است. اگر شما هم سوالات بالا را در ذهن خود دارید، پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مطلب از وبسایت برنداکسین، همراه ما باشید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

سایت انتخاب نام برند

بهتر نیست به جای صرف وقت و هزینه برای انتخاب اسم، به دنبال تقویت محصولات کافه باشیم؟

قطعا این سوال، در ذهن افراد زیادی به وجود آمده است؛ چرا که اصولا افراد تمایل زیادی به صرف هزینه برای انتخاب اسم خاص برای برند خود ندارند و از نظر آن ها، انتخاب اسم کار راحتی است. اما برای آن که با اهمیت انتخاب اسم کافه آشنا شوید، لازم است که چند سوال را از شما بپرسیم. مشتریان برای اولین بار، چگونه باید به کافی شاپ شما جذب شوند؟ آیا افراد از محیط داخلی و نحوه سرو نوشیدنی ها و دسرهای موجود در مغازه شما اطلاعی دارند؟ قطعا جواب دو سوال قبلی، خیر است. هر کسب و کاری که جدیدا کار خود را آغاز کرده است، در ابتدا نیاز به معرفی خود برای جذب مشتریان دارد. اولین و مهمترین چیزی که تمامی افراد حتی کودکان در وهله اول با مغازه شما روبه رو می شوند، نام کافی شاپ است. برخی از موارد اهمیت انتخاب اسم مناسب برای کافی شاپ، به شرح زیر است:

۱. هویت بخشی به برند

ممکن است که شخصی با ماشین از جلوی مغازه شما رد بشود و با دیدن اسم جذاب آن، تصمیم به گذراندن وقت خود در مغازه شما بگیرد. بنابراین، اولین و مهمترین موارد برای هویت بخشی به برند، انتخاب اسم مناسب برای کافه است. همین موضوع هم سبب ایجاد چالش های مختلفی برای انتخاب نام می شود. شما با انتخاب نام مناسب یا حتی غیر مناسب، آینده کاری خود را هم تحت تاثیر قرار می دهید؛ چرا که اگر کیفیت محصولات و نام برند همزمان به درستی انتخاب شود، سبب تبدیل رهگذران به مشتریان عادی می شود.

پیشنهاد ما به شما:   جذب مشتری در سه سوت! از انتخاب برند خوب تا تکنیک های جذب مشتری

۲. تبلیغات موثرتر

از طرفی همه افراد برای بازاریابی، نیاز به تبلیغات دارند. تبلیغات هم شامل موارد مختلفی از جمله لوگو می شود. باید بدانید که قرار است هزینه قابل توجهی برای طراحی لوگو پرداخت کنید؛ از همین رو باید به دنبال نام خاص و منحصر به فرد برای مغازه خود باشید. در غیر این صورت، اثر بخشی لوگو در به خاطر سپردن مشتریان هم کاهش پیدا می کند.

۳. بهبود رتبه صفحات اجتماعی

این روزها که افراد برای کسب و کار خود صفحه های آنلاین در شبکه های اجتماعی ایجاد می کنند، انتخاب نام برای دامنه تاثیر زیادی دارد. برای آن که بتوانید رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید، باید نام خاص و مناسبی را انتخاب کنید. توجه کنید که هرچه میزان بازدید شما به صورت مجازی بیشتر شود، قطعا مشتریان بیشتری را هم به خود جذب می کنید.

با توجه به موارد ذکر شده، حتما شما هم با اهمیت انتخاب اسم کافه آشنا شدید. بنابراین اگر قصد راه اندازی کافه دارید، این موضوع را حتما پیگیری کنید.

راه اندازی کافه پس از انتخاب اسم کافه

نکات مهم برای انتخاب نام مناسب برای کافه

به طور کلی شما می توانید هر اسمی را مطابق با سلیقه خود برای کافی شاپ انتخاب کنید؛ اما حتما برای پیدا کردن بهترین مورد، راهنمای انتخاب نام کافه را در ادامه مطالعه کنید:

۱. اسم کافی شاپ، باید ساده و کوتاه باشد.

در وهله اول، باید به دنبال اسم های کوتاه و ساده باشید؛ چرا که محیط کافی شاپ، اغلب جو صمیمی و ساده ای دارد. بنابراین نباید مانند برخی از رستوران های رسمی، اسم های بسیار سنگینی داشته باشد.

مثلا قطعا انتخاب نام کافی شاپ برادران صادقی گزینه مناسبی برای کافه نیست؛ در حالی که برخی از افراد برای رستوران های مختلف، این گونه اسم ها را انتخاب می کنند.

از طرفی هرچه اسم کافی شاپ ساده ترو کوتاه تر باشد، بیشتر در ذهن افراد قرار می گیرد. بنابراین اجرای تبلیغات دهان به دهان هم افزایش پیدا می کند. از طرفی اگر بخواهید اسم کافه خود را روی دستمال، فنجان قهوه یا حتی تابلوی ورودی هم نصب کنید، جلوه زیباتری دارد.

۲. به دنبال اسم های منحصر به فرد باشید.

ایده گرفتن از اسم های دیگر کافی شاپ ها، اتفاق بدی نیست؛ اما قطعا بدترین کاری که می توانید انجام دهید، کپی برداری از برندهای دیگر است. پیشنهاد می کنیم که به جای استفاده از نام برندهای مشهور، برای خود برند قوی بسازید. با کپی برداری، نه تنها مشتریان به مغازه شما جذب نمی شوند؛ بلکه نظر منفی هم درباره شخصیت برند پیدا می کنند. از طرفی تا زمانی که می توانید تنها با انتخاب اسم مناسب، برندسازی قوی برای آینده داشته باشید، چرا باید آینده خود را به خطر بیندازید؟ در حالی که گاهی از مواقع، تنها با انتخاب اسم، در بین رقیبان خود درخشش بیشتری پیدا می کنید.

۳. نام منتخب شما باید تلفط و نوشتار آسانی داشته باشد.

بهتر است که برای نظر سنجی بیشتر درباره تلفظ نام کافه، از افراد مختلف سوال کنید. شاید تلفظ این کلمه برای شما آسان باشد؛ اما دیگر افراد را دچار مشکل کند. مثلا اگر از اعداد برای نام کافه استفاده می کنید، باید به فکر خواندن آسان آن ها برای تمامی مشتریان باشید. شاید برخی از افراد در مناطق مختلف، توانایی خواندن اعداد انگلیسی را نداشته باشند. از طرفی اگر نام غیر معمول و خیلی خاصی را انتخاب کرده باشید، باید از تلفظ های مختلف آن آگاهی پیدا کنید. اما پیشنهاد می کنیم که به طور کلی سراغ کلمات چند تلفظی نروید.

پیشنهاد ما به شما:   انتخاب بهترین لوگو

۴. به منطقه کنونی کافه توجه کنید.

قطعا فرهنگ ها و ارزش ها در کشورها و شهرهای مختلف، به شکل خاصی تعیین می شون د. بنابراین متناسب با هر منطقه ای که قصد راه اندازی کافی شاپ دارید، باید اسم انتخاب کنید. مثلا برخی از کلمات در شهر خاصی، دارای مفهوم مشخصی هستند؛ در حالی که همین اسم ها برای افراد در شهر دیگر بی معنی است. شاید برخی از افراد در مناطق مختلف، توانایی خواندن اعداد انگلیسی را نداشته باشند. از طرفی اگر نام غیر معمول و خیلی خاصی را انتخاب کرده باشید، باید از تلفظ های مختلف آن آگاهی پیدا کنید. اما پیشنهاد می کنیم که به طور کلی سراغ کلمات چند تلفظی نروید.

۵. به سبک کافی شاپ خود دقت کنید.

قطعا تمام کافی شاپ ها به شکل مشابهی طراحی نمی شوند؛ چرا که هر کسی مطابق با سلیقه و روحیات خود، دکوراسیون را طراحی می کند. بنابراین قبل از هر کاری، باید به سبک مغازه خود توجه کنید. مثلا اگر سبک طراحی و منوی کافی شاپ درباره نوشیدنی ها و دسرهای عربی است، باید به دنبال اسم کافه عربی باشید.

۶. به نوع مخاطب خود توجه کنید.

درست است که اکثر مشتریان کافی شاپ، جوانان هستند؛ اما به این معنا نیست که افراد با سن های مختلف به کافی شاپ نروند. اصلا برخی از کافه ها، مخصوص به افراد مسن تاسیس می شوند که باید اسم کافه قدیمی را روی آن ها بگذارید. از طرفی برخی دیگر از کافی شاپ ها، مخاطبان هنری دارند؛ به طوری که در آن مکان، کارهای هنری مختلفی انجام می شود. بنابراین برای آگاهی مخاطب از نوع کافه، باید به دنبال انتخاب نام برند هنری باشید. اما به طور کلی، جنسیت مشتریان، تحصیلات، سن و کارهای انجام شده در کافه را برای انتخاب اسم در نظر بگیرید.

۷. اسم کافی شاپ باید قبلا ثبت نشده باشد.

اطمینان از ثبت نشدن اسم با تکراری نبودن آن متفاوت است. اسم های تکراری زیادی همزمان برای کافی شاپ انتخاب می شوند؛ اما تا زمانی که آن اسم ها ثبت نشوند، به طور قانونی مربوبط به آن برند نمی شوند. بنابراین برای آن که از منحصر به فرد بودن انتخاب اسم برای کافه کاملا آگاهی پیدا کنید، لازم است که از وضعیت ثبت آن باخبر شوید. کافی است که به سایت مربوط به ثبت اسم مراجعه کنید و نام منتخب خود را وارید کنید. سپس اگر قبل شخص دیگری اسم را به نام خود ثبت نکرده بود، آن را به نام خود ثبت نمایید.

پیروزی در رقابت با انتخاب نام خاص برای کافه

ایده های انتخاب اسم برای کافی شاپ

با توجه به نکات مهم برای انتخاب اسم کافه، خیلی مهم است که شما چه کلمه ای را با این خصوصیات پیدا کنید. از طرفی دایره کلمات در لغت نامه های فارسی و خارجی به قدری زیاد است که افراد را دچار سردرگمی می کند. از همین رو برای آن که بتوانید بهتر انتخاب کنید، ایده های زیر را درباره اسم کافه لاکچری معرفی می کنیم:

۱. انتخاب اسم کافه بر اساس خوراکی ها و نوشیدنی ها

یکی از ایده های پرطرفدار برای اسم کافی شاپ، استفاده از عنوان نوشیدنی ها و خوراکی های موجود در کافه است. بر اساس ایده انتخاب نام محصول، خلاقیت و محصولات موجود در کافه شما بیشتر به مردم نشان داده می شود. نمونه هایی از این ایده، شامل کافه موکا، کافه لیمه، کافه لاته و از این دست اسامی است.

۲. انتخاب اسم کافه بر اساس دکوراسیون داخلی

اگر محیط داخلی کافه خود را به شکل خاصی مانند دکوراسیون های تاریخی، ایتالیایی، فرانسوی، اسپانیایی یا حتی مدل های اسپرت طراحی کرده اید، می توانید نام کافه را هم بر همین اساس انتخاب کنید. مثلا نام معروفی از زبان ایتالیایی مانند کافه لاواز یا دیگر زبان های محصوص به تم را روی مغازه خود بگذارید.

پیشنهاد ما به شما:   هزینه ثبت برند تجاری در سال 1402

مشاوره برندینگ و تبلیغات

۳. از نام های طنز استفاده کنید.

با توجه به شرایط موجود در کافه، می توانید با استفاده از قدرت طنز پردازی، نام های جالب و طنزی را هم انتخاب کنید. توجه کنید که اتفاقا افراد این مدل اسم ها را بیشتر از موارد خیلی سخت و مفهومی در ذهن خود حفظ می کنند. همچنین استفاده کلمات جناس مانند کافه مافه هم شاید ایده خوبی برای طنز پردازی است.

۴. اسم خود یا افراد دیگر را روی کافه بگذارید.

قبل از هر چیزی باید بگوییم که این ایده، تنها با وجود شرایط خاصی نتیجه مثبتی را دارد؛ چرا که در صورت استفاده نادرست، اسم کاملا کلیشه ای به نظر می رسد. اما اگر اسم یا فامیل شما گرایی و جذابیت کافی را داشته باشد، برای منطقه خود گزینه مناسبی محسوب می شود.

۵. با کلمات بازی کنید.

لازم نیست که حتما از کلمات معلوم و خاصی برای اسم مغازه استفاده کنید؛ چرا که حتی می توانید با بازی کلمات و ترکیب درست آن ها، به ایده دلخواه خود برسید. از طرفی استفاده از کلمات مختلف باید در نهایت مفهوم خاصی را به مشتری القا کند. بنابراین هر ترکیبی هم مناسب برای کافه نیست.

۶. اسم خیابان یا منطقه خاصی را استفاده کنید.

اگر مغازه شما در منطقه یا خیابان خاصی است، استفاده از نام آن خیابان را به شما پیشنهاد می کنیم؛ چرا که افراد همزمان هم اسم کافی شاپ و هم مکان مغازه را در ذهن خود حفظ می کنند. البته جدای از همان خیابان مربوط به کافه، برخی از مکان های مختلفی در جهان هم یادآور ویژگی های خاصی برای افراد می شود که شما می توانید برای اسم مغازه خود از آن ها بهره مند شوید.

انتخاب نام برای کافی شاپ اولین قدم راه اندازی کافه

آیا راهی برای دریافت همزمان اسم و برند برای کافی شاپ وجود دارد؟

طی کردن مراحل مختلف برای انتخاب اسم، قطعا زمان زیادی را از شما می گیرد. تازه ممکن است که حتی پس از مدت زمان طولانی، باز هم به انتخاب درستی دست پیدا نکنید یا این که در زمان ثبت اسم، به مشک جالب است بدانید که برخی از افراد، با مشاهده نکات مختلف برای انتخاب اسم، به طور کلی از انتخاب اصولی منصرف می شوند و ترجیح به شروع کار خود می دهند. اما با توجه به اهمیت اسم برای کافه و آینده آن، مراکز مشاوره مختلفی از جمله برنداکسین در این زمینه فعالیت می کنند.

تیم برنداکسین شامل متخصصان حرفه ای در حوزه برندینگ می شود که به شما در داشتن برند موفق و انتخاب اسم مناسب برای کافی شاپ و دیگر کسب و کارها کمک می کند. بنابراین شما می توانید با مراجع به سایت برنداکسین، از خدمات این مرکز بهره مند شوید.

جان کلام

ایده های مختلفی برای انتخاب اسم کافی شاپ وجود دارد؛ اما برای انتخاب بهترین مورد، حتما به ویژگی های کسب و کار خود توجه داشته باشید. همچنین لازم است بدانید که به غیر از انتخاب اسم، راه های زیادی برای جذب مشتریان و پیشرفت برند شما هم وجود دارد. بنابراین پس از انتخاب اسم مناسب، می توانید با متخصصان برنداکسین مشورت کنید و کسب و کار خود را روز به روز گسترش دهید.

منابع:

typsy

baransys

steel1

chidoplus

Sarvfaraz

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

یک پاسخ

  1. این روزا اکثر کافه ها در تو نام گذاری کافه ها از اسمای بیگانه و بی معنی استفاده می کنن. و کمتر کسی به زبان فارسی برای انتخاب نام توجه می کنه که بنظرم جای تاسف داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *