انتخاب نام برند هنری ایرانی و خارجی برای کارهای هنری!

اصول انتخاب نام برند هنری در برنداکسین

اگر در حوزه فرهنگ و هنر، کسب و کاری راه انداخته باشید، ممکن است یکی از دغدغه های شما، انتخاب نام برند هنری مناسب، برای کسب و کارتان باشد. ممکن است شما کار هنری خود را تکمیل کرده باشید اما همچنان درگیر انتخاب نام برند هنری مناسب باشید و ندانید که چگونه کسب و کار هنری خود را، نام گذاری کنید. حتما شما می‌خواهید در ذهن مشتریان و افرادی که گالری دارند، ماندگار بشوید.

انتخاب نام برند تجاری مناسب برای برندینگ

اگر می‌خواهید در انتخاب نام برند هنری خود، اقدام موثری داشته باشی، در ادامه روش‌هایی را معرفی می‌کنیم که به شما در این راه کمک می‌کند. قبل از معرفی روش‌ها، لازم است بدانید هیچ فرمول یا قانون مشخصی و یکسانی وجود ندارد که به شما بگوید در انتخاب نام برند هنری خود موفق می‌شوید یا نامی که انتخاب می‌کنید کامل است.

روش‌های موثر بر انتخاب نام برند هنری مناسب

اگر انتخاب نام برند هنری برای شما دشوار به‌نظر می‌رسد در ادامه روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا اسم برند هنری مناسبی را انتخاب کنید را معرفی می‌کنیم که تعدادی از آن ها عبارت‌اند از:

 • تعیین کردن هدف کسب و کار: قبل از انتخاب نام برند هنری مناسب، از خود این سوال ها را بپرسید که چیزی از کسب و کار هنری خود می‌خواهید. این موضوع چگونه بر مخاطبان جامعه هدف شما، تأثیر می‌گذارد. همچنین از خود بپرسید موفقیت را چگونه تعریف می‌کنید یا آثار هنری شما، نماد چه چیزی است.

نوشتن ایده ها؛ از بهترین راه ها برای انتخاب نام برند هنری

پاسخ به همه این سوال‌ها در وهله اول، به شما ایده بهتری می‌دهد که چرا تصمیم به ایجاد یک کسب و کار داشتید. سپس، برای شروع تهیه فهرست برای انتخاب نام برند هنری، آمادگی بیشتری خواهید داشت. مثلا ممکن است شما بخواهید محصول یا سرویس هنری خود را فقط به صورت آنلاین به فروش برسانید یا ممکن است بخواهید در گالری‌ها، آن‌ها را عرضه کنید. زمانی که برای خود، تعیین کنید که دقیقا چه می‌خواهید، کمک موثری است تا بتوانید انتخاب نام برند هنری مناسبی داشته باشید.

 • داستان خودتان را بگویید: خوب است فرصت بدهید که هنر شما، نام برند هنری شما را مشخص کند. سعی کنید داستان خود را که چگونه به این جایگاه رسیدید را تعریف کنید. به عنوان مثال، از اولین قدم‌های خود یا از دست اندازهای جاده و چالش‌هایی که بر آن‌ها غلبه کرده‌اید، بگوئید. انجام این کار نه تنها شما را نسبت به دستاوردهای خود مطمئن‌تر می‌کند، بلکه کسب و کار شما را شفاف می‌کند. این اقدام، باعث ایجاد اعتماد در مشتریان آینده شما خواهد شد.
پیشنهاد ما به شما:   10 مورد از ایده های پولساز میلیاردی بدون سرمایه؛ حتی برای شما دوست عزیز!

علاوه بر این، در حین نوشتن داستان خود، ببینید کدام کلمات بارها و بارها تکرار می‌شوند. بر روی این موضوع تمرکز کنید که چگونه ممکن است هویت شما را نشان دهند. اگر چند کلمه تکرار شونده را پیدا کردید، آن‌ها را یادداشت کنید. شاید این کلمه تکراری، همان نام برند هنری شما باشد که به دنبال آن هستید.

 • نظرات دوستان خود را بپرسید: دوستان و اطرافیان شما به خاطر ارتباطی که با شما دارند، در گروه کسانی هستند که می‌دانند معنای هنر شما چیست، پس خوب است نظر آن‌ها را درباره هنر خود بدانید. علاوه بر این، بپرسید که کار شما چه احساساتی را در آنها برمی‌انگیزد یا چرا فکر می‌کنند داستان شما مهم است. ایده‌های زیادی از طریق کسانی که به شما نزدیک هستند پیدا خواهید کرد. به یاد داشته باشید که می‌توانید از طریق برخی از این ایده ها یا حتی پیشنهاد نام برند هنری به نتیجه دلخواه برسید.

ویژگی‌های موثر در انتخاب نام برند هنری مناسب

تناسب نام برند با محصول

ویژگی‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا انتخاب اسم برند هنری مناسبی داشته باشید تعدادی از این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 • نام آسان: انتخاب نام آسان به شما کمک می‌کند تا در انتخاب نام برند هنری، موثر عمل کنید. نام برندی که آسان باشد به خوبی در خاطر جامعه هدف شما، باقی می‌ماند.
 • املای نام آسان باشد: نامی را انتخاب کنید که نوشتن آن برای افراد، آسان  باشد. اگر آسان باشد راحت‌تر نام برند هنری شما را سرچ می‌کنند.
 • تلفظ آسان نام: از اسامی برای انتخاب نام برند هنری خود استفاده کنید که تلفظ آسانی داشته باشد این موضوع کمک می کند در ذهن افراد به خوبی ماندگار بشوید.
 • نام کوتاه: برای انتخاب نام برند هنری خود خوب است از اسامی استفاده کنید که کوتاه باشند. زیرا از آن، برای URL وب سایت و حساب های رسانه های اجتماعی استفاده خواهید کرد. مردم باید بتوانند آن را به خاطر بسپارند. اسامی طولانی ممکن است به سختی در حافظه افراد باقی بماند. به عنوان مثال شما می‌توانید از حروف مخفف استفاده کنید.
 • نام خلاقانه: استفاده از اسم خلاقانه به شما کمک می‌کند تا در انتخاب نام برند هنری مناسب، موفق باشید. به عنوان مثال یک فرهنگ لغت باز کنید و به دنبال کلماتی باشید که جالب و عجیب هستند.
 • الهام گرفتن: با مطالعه بر روی برندهای خارجی و ایرانی، می‌توانید الهام بگیرید. همچنین با فکر کردن به چیزهایی که دوست دارید، مانند گل مورد علاقه، درخت مورد علاقه یا مکان مورد علاقه خود، برای انتخاب نام برند هنری مناسب الهام بگیرید.
 • اسم خودتان: از اسم خودتان برای انتخاب نام برند هنری، استفاده کنید. این ساده ترین راه حل است و نشان دهنده شور، شعف و همچنین تعهد شما به کسب و کارتان است. همچنین نام شما همانند هنر شما اصیل و منحصر به فرد است. بنابراین اگر نام خود را بر روی برند هنری،  بگذارید، نمایان‌گر ارزش هنر منحصر به فرد شما نیز می‌باشد.
 • نام‌های محدود کننده انتخاب نکنید: فرض کنید کسب و کار هنری شما در طول زمان رشد کند. اگر نامی که انتخاب می‌کنید فقط گویای وضعیت امروز کسب و کار هنری شما باشد، در آینده ممکن است دیگر برای شما مفید نباشد و شما مجبور باشید دوباره برند سازی و بازاریابی کنید و در نهایت به شما هزینه تحمیل کند.
پیشنهاد ما به شما:   انتخاب نام برند آرایشی تنها با چند ترفند ساده + معرفی چند نام برند مناسب

انتخاب نام برند هنری در برنداکسین

 • اگر می‌خواهید نام کلیدی منحصر به فردی به برند هنری خود اضافه کنید، مراقب باشید به تله نام محدود کننده گرفتار نشوید. اضافه کردن نام کلیدی منحصر به فرد، به برند هنری شما کمک می‌کند تا جستجوهای آنلاین سریع‌تر پیدا بشوید که این موضوع، شانس فروش محصولات هنری شما را بالا می‌برد.
 • نام ماندگار: موضوعی که همواره مهم است توجه کنید این است که مردم وقتی با محصول یا سرویسی ارتباط عاطفی برقرار کنند، آن را به خاطر می‌سپارند و در نتیجه تمایل بیشتری به خریدن آن پیدا می‌کنند. اگر بتوانید جامعه هدف خود را به خوبی بشناسید و نامی را انتخاب کنید که افراد بتوانند با آن ارتباط عاطفی برقرار کنند، مرحله انتخاب نام برند هنری شما به خوبی پیش خواهد رفت.
 • بررسی موانع حقوقی و تجاری: قبل از نهایی کردن نام برند هنری خود، حتما موانع قانونی برای ثبت آن نام را بررسی نمایید تا دچار گرفتاری های مرتبط با آن نشوید.
 • نام بین‌المللی: اگر به دنبال جهانی کردن کسب و کار هنری خود هستید، خوب است که نام برند هنری خود را طوری انتخاب کنید که در بیشتر فرهنگ ها معنی دار باشد.
 • اسامی خاص: شما برای انتخاب نام برند هنری خود می توانید از اسامی خاص استفاده کنید که معنی‌دار هستند.

انتخاب نام برند هنری برای هر عکس در حوزه شغلی عکاسی

انتخاب اسم برای کارهای هنری

همانند انتخاب نام برند هنری، انتخاب نام محصول هنری، نیز بسیار مهم است. وقتی محصول یا سرویس هنری شما، اسم داشته باشد بیشتر در خاطر افراد می‌ماند در نتیجه شما شانس بیشتر دیده شدن را پیدا می‌کنید. روش‌ها و ویژگی‌های انتخاب اسم برای کارهای هنری شبیه به انتخاب نام برند هنری است. در ادامه تعدادی شرح می‌دهیم که عبارت اند از:

 • اسم کار هنری آسان انتخاب کنید: اسم کار هنری شما باید برای به خاطر سپردن، آسان باشد
 • اسم کار هنری قابل درک انتخاب کنید: معمولا برای انتخاب اسم کار هنری افراد به سمت اسامی انتزاعی و خاص می‌روند که خب بهتر است اگر اسامی خاص شما انتزاعی و خاص هستند، لازم است قابل درک هم باشند. از این طریق، شانس بیشتری برای فروش آن کار هنری را پیدا می‌کنید.
پیشنهاد ما به شما:   ارزش برندهای جدید

از یک سایت پیشنهاد اسم هنری کمک بگیرید

در کنار روش های ذکر شده، شما می‌توانید از خدمات سایت‌های پیشنهاد اسم برند استفاده بکنید. درباره خدماتی که سایت پیشنهاد برند ارائه می‌دهد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه لیست اسامی برای انتخاب نام برند هنری ایرانی
 • توضیح ممکن بودن یا نبودن انتخاب نام برند هنری خارجی
 • پیشنهاد اسم برای گالری هنری
 • ارائه لیست اسامی خاص برای برند

مشاوره برندسازی

از یک مشاور برندینگ کمک بگیرید

در مشاوره برندینگ، افراد متخصص، می‌توانند در مراحل مختلف کسب و کار شما، راهنمایی‌های حرفه‌ای ارائه بدهند. علاوه بر موارد ذکر شده، درباره فروش برند آماده یا مسائل مرتبط با آن نیز می‌توانند شما را راهنمائی بکنند.

انتخاب نام برند یکی از مراحل مهم برای کسب و کار شما است. اگر کسب و کار شما در حوزه فرهنگی هنری باشد، ممکن است انتخاب نام برند هنری برای شما کمی دشوار به نظر برسد. اما روش هایی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا در فرایند انتخاب نام برند هنری خود، موثر عمل کنید. روش‌هایی مثل، مشاوره گرفتن از دوستان، مشخص کردن نوع سرویس کسب و کار هنری خود و دیگر موارد. همچنین ویژگی‌های انتخاب نام برند هنری که شانس موفقیت بیشتری دارد عبارت‌اند از نام برند هنری، آسان،کوتاه، خلاقانه، قابل جستجو وغیره باشد.

شما علاوه بر این موارد، می‌توانید از خدمات سایت‌هایی که در زمینه برند سازی و انتخاب نام برند، فعالیت می‌کنند نیز بهره‌مند شوید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

2 پاسخ

  1. تعداد زیادی نام خاص و رایگان در سایت قرار گرفته است
   به صفحه اسامی خاص برای برندسازیمراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *