1. خانه
 2. دسته‌بندی نشده
 3. بهترین شرکت های طراحی لوگو از نگاه مردم + معیارهای انتخاب بهترین طراح لوگو

بهترین شرکت های طراحی لوگو از نگاه مردم + معیارهای انتخاب بهترین طراح لوگو

مشغول به طراحی بودن کارمند شرکت طراحی لوگو

تا حالا به این سوال فکر کرده‌اید که چه چیزی باعث می‌شود، یک برند در قلب و ذهن مخاطب حک شود؟ مثل یک جادوی شگفت انگیز که هرکسی با دیدن یک لوگو، آن‌ را به خاطر بسپارد و تا مدت‌ها فراموش نکند. جالب است بدانید که این سوال، سالها ذهن متخصصین تبلیغات در سراسر دنیا را به خود مشغول کرده بود.

امروزه برای رسیدن به این ویژگی، مفهومی به نام “هویت بصری برند” ارائه شده که یکی از مهم‌ترین حوزه‌های آن طراحی لوگو می‌باشد. اما هویت بصری چیست؟ و لوگو چه جایگاهی در ماندگاری یک برند دارد؟ در این مقاله قصد داریم به لوگو و اهمیت آن و نیز بهترین شرکت طراحی لوگو برای کسب و کار شما بپردازیم. با ما همراه باشید.

لوگو و اهمیت آن برای یک برند

لوگو به معنای نام برند شما نیست. برند، مفهوم گسترده‌ای از شهرت، تجربه و درک مخاطب از خدمات شما است. برندینگ هم به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که برای آشنا سازی بیش از پیش مردم با برند انجام می‌گیرد. اما در این میان هویت بصری به معنای همان هویت واحد و پیام محوری برند است که انتظار می‌رود مخاطب، برند مورد نظر را از دروازه‌ی آن هویت بشناسد و به خاطر بیاورد.

هویت بصری مجموعه‌ای از نمود‌های ظاهری برند است که پیام و مفهوم برند را به مخاطب ارائه می‌دهد. به طور کلی هویت بصری خود را در طراحی لوگو، تایپوگرافی، رنگ‌ها و… نشان می‌دهد. لوگو به عنوان قلب هویت بصری شناخته می‌شود. زیرا لوگو، نمادی از ارزش و هویت آن برند محسوب می‌شود.

بهترین شرکت طراحی لوگو، شرکتی است که این قلب تپنده‌ی هویت بصری را به خوبی و حرفه‌ای طراحی کند. سپس به درستی آنها را در المان‌های برند همچون کارت ویزیت، وب سایت، شبکه‌های اجتماعی و… استفاده نماید.

اگر بخواهیم از اهمیت لوگو صحبت کنیم، کافیست بدانیم که اولین چیزی که مخاطب از یک برند می‌بیند، لوگوی آن است. بنابراین رعایت اصول طراحی لوگو بسیار مهم است. بهترین شرکت طراحی لوگو بر اساس اصول طراحی لوگو به ایده پردازی اقدام می‌کند. در دنیای طراحی گرافیک لوگو را با نام‌های فارسی جایگزین هم صدا میزنند. برای مثال برخی به جای لوگو از واژه‌های نماد، آرم و یا نشانه استفاده می‌کنند. لوگو دارای انواع مختلفی است که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

 • لوگو مونوگرام
 • لوگو تایپوگرافی
 • لوگو تصویری
 • لوگو انتزاعی
 • لوگو مسکات
 • لوگو ترکیبی
 • لوگو امبلم
 • لوگو مینیمال
 • لوگو سه بعدی

طراحی لوگو حرفه ای

هدف طراحی لوگو متناسب با هر کسب و کار

این نکته را فراموش نکنید که یک لوگوی حرفه‌ای با مخاطب شما حرف می‌زند. در واقع یک لوگوی خوب علاوه بر اعتبار بخشیدن به شرکت شما، مشتریان بالقوه را نیز حفظ می‌کند. به مشتریان شما می‌گوید که شما چه کسی هستید، چه کاری قرار است انجام دهید و اینکه چه ارزشی به آنها خواهید داد.

پیشنهاد ما به شما:   تعریف برندینگ (Branding) یا برندسازی در مارکتینگ + نحوه برندینگ شرکت‌های بزرگ

یک لوگو که بر اساس اصول طراحی لوگو ایجاد شده است، تاثیر قابل توجهی بر روی ذهن مشتریان شما خواهد گذاشت. به مشتری حس اعتماد و اطمینان نسبت به برند شما را اهدا می‌کند.

بنابراین برای طراحی یک لوگوی حرفه‌ای، بهتر است قبل از توجه به هزینه طراحی لوگو به کیفیت و حرفه‌ای بودن لوگو توجه کنید. البته بهترین شرکت طراحی لوگو، شرکتی است که بتواند در کمال کیفیت، لوگویی با قیمت مناسب برای شما طراحی کند. این انتخاب شماست که به کدام شرکت طراحی لوگو سفارش می‌دهید. این انتخاب بسیار مهم خواهد بود چراکه یک لوگو قرار است سال‌ها مورد استفاده قرار بگیرد و مخاطب، محصول شما را با آن لوگو بشناسند. بنابراین به لوگو به چشم یک امر تزیینی نگاه نکنید.

اصول طراحی لوگو

در طراحی لوگو  باید به اصول خاصی توجه کرد. هرچقدر طراحی لوگو اصولی تر صورت بگیرد، تاثیرگذاری و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. بهترین طراح لوگو کسی است که به تمام این اصول طراحی مسلط باشد و آن‌ها را در کار خود رعایت کند. به طور کلی یک لوگو باید از یک هماهنگی و انسجام برخوردار باشد و دورنمای تمام قسمت‌های آن یک هدف و پیام واحدی را به مخاطب انتقال دهند.

در انتخاب رنگ‌ها و المان‌ها باید بسیار دقت کرد و نباید از هدف اصلی برند دور شد. ابعاد لوگو، ترکیب بندی و نیز مدل لوگو از جمله نکات بسیار مهمی هستند که در طراحی لوگو حتما باید به آنها توجه کرد. در ادامه به برخی از مهمترین اصول طراحی لوگو می‌پردازیم.

تا حد امکان ساده و روان باشد

معمولا لوگوهای با جزئیات زیاد ماندگاری زیادی در ذهن مخاطب ندارند. به همین دلیل بهتر است تا حد امکان از جزئیات کمتری در لوگو استفاده کنید. شرکت‌ های طراحی لوگو نمونه‌های مختلفی از لوگوهای اصولی و حرفه‌ای را طراحی کرده‌اند که می‌توان در تمام آنها ساده بودن را به وضوح دید.

سادگی از بارزترین ویژگی های بهترین طراحان لوگو

ساده بودن به مخاطب کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن، پیام و مفهوم برند شما را درک کند. شناخت سریع برند توسط مخاطب بسیار مهم است. چراکه زمان در فرایند فروش حرف اول را میزند و اگر بتوانید در همان ثانیه‌های اول که مخاطب به لوگوی برند شما نگاه کرد، بر روی او اثرگذار باشید، معامله را برده‌اید.

مانا و مستقل از شرایط زمانی باشد

یک لوگو قرار است تا سال‌های طولانی نشان دهنده‌ی یک برند باشد. بنابراین تغییر چندباره‌ی آن می‌تواند اثر منفی بر روی ذهن مخاطبین داشته باشد. سردرگمی مشتریان اولین اثر منفی است که تغییر لوگو به بار می‌آورد. بهترین طراح لوگو سعی می‌کند بر روی ایده‌ای کار کند که با گذشت زمان از مد و تازگی نیافتد. برای اینکار می‌توان وابستگی آرم مورد نظر را از مد و پسند زمانه کم کرد. این یعنی نباید آرم و نشان برند با از بین رفتن یک مد، قدیمی بنظر برسد.

پیشنهاد ما به شما:   انتخاب نام محصول

در انتخاب رنگ دقت شود

هرکدام از رنگ‌ها دارای مفهوم و پیام مخصوص به خود هستند و ترکیب رنگ‌ها می‌تواند احساس خاصی را به مخاطب منتقل کند. بهترین شرکت طراحی که می‌توانید روی آن حساب کنید، دارای تیم‌های کارشناسی هستند که به طور خاص بر روی طیف رنگ‌ها و هنر ترکیب آنها کار می‌کنند. برای مثال استفاده از رنگ آبی می‌تواند نشان دهنده‌ی حس دوستی و آرامش باشد. از طرفی رنگ قرمز بیشتر در مواقعی که می‌خواهیم هیجان، انرژی و توجه مخاطب را برانگیزیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین ترتیب رنگ‌های زرد و سبز نیز برای تازگی و طراوت به کار گرفته می‌شوند.

دارای سناریو باشد

یک سناریو و یا داستان جذاب می‌تواند به طرز خیره کننده‌ای مشتریان شما را افزایش دهد. لوگو باید دارای یک داستان یا سناریو باشد. یکی از اصول طراحی لوگو نیز همین است. بخش قابل توجهی از هزینه طراحی لوگو بخاطر وقت و ایده‌ای است که برای سناریو گذاشته می‌شود. بسیاری از لوگوهای معروف دارای سناریو هستند. برای مثال لوگوی شرکت اپل یکی از این موارد است که برای آن سناریوهای مختلفی تعریف شده است.

با رنگ‌های سیاه و سفید امتحان شود

آرم یک برند قرار است در تمام ابزارهای تبلیغاتی شرکت مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال، لوگو در کارت ویزیت، بروشور، ساک دستی، سربرگ، بسته بندی و… استفاده می‌شود. بنابراین به منظور چاپ درست و بی اشکال در تمام ابزارها باید نسخه‌ی سیاه و سفید آن را نیز داشته باشید.

خلاقانه باشد
خلاقیت، شاه کلید اصلی در اصول طراحی لوگو است. خلاقیت را می‌توان خارج شدن از چهارچوب‌های فکری روزمره و شکستن تابوهای ذهنی برشمرد که منجر به خلق ایده‌های ناب و تاثیرگذار می‌شود. در طراحی آرم یک برند باید پس از پژوهش درباره‌ی شرکت یا برند مورد نظر، خلاقانه ترین ایده‌ها را امتحان کنید. بهترین شرکت طراحی لوگو، شرکتی است که تمام مراحل لازم برای خلق یک ایده خلاقانه را اجرا و پیاده سازی میکند. برای مثال ایجاد یک اتاق ایده پردازی و جلسات طوفان فکری از اولین نیازها برای خلق ایده خلاقانه است.

بهترین لوگو های جهان، طراحی شده توسط بهترین طراحان لوگو جهان

روش‌های سفارش لوگو

شما می‌توانید از روش‌های مختلفی برای طراحی لوگو سفارش بدهید. برای اینک‌ار بهتر است پیش از سفارش طراحی لوگو با تمام روش‌های اینکار آشنایی داشته باشید. گرچه تجربه نشان داده است که یک شرکت طراحی لوگو می‌تواند گزینه‌ی بسیار مطلوبی برای طراحی نماد یا لوگو باشد. علت این موضوع به وجود تیم‌های تخصصی و ایده‌پردازی در کنار هم بر می‌گردد. از جمله روش‌های سفارش طراحی لوگو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفارش به شرکت طراحی لوگو
 • سفارش به نیروی دورکار طراح لوگو
 • سفارش لوگو از طریق برگزاری یک مسابقه بین طراحان
 • استفاده از سایت‌های طراحی آنلاین لوگو

منظور از شرکت طراحی لوگو
بهترین شرکت طراحی لوگو با دو پارامتر بسیار مهم شناخته می‌شود. شما باید در مواجهه با شرکت‌های طراحی لوگو این دو پارامتر اساسی را مورد بررسی قرار دهید. اولین پارامتر، سابقه‌ی شرکت موردنظر است. دقت کنید که شرکت طراحی لوگو باید دارای سابقه چند ساله باشد تا این پختگی در خلق ایده‌های منحصر به فرد و جذاب تاثیر بگذارد. دومین پارامتر بهترین شرکت طراحی لوگو، نمونه کارهای آن شرکت است. سعی کنید قبل از سفارش دادن به شرکت طراحی لوگو، با دقت نمونه کارهای آن را بررسی کنید.

پیشنهاد ما به شما:   برآورد قیمت برند

لوگوهای طراحی شده باید بر اساس اصول طراحی لوگو باشند. این یعنی نشان دهنده‌ی صنعت یا خدمت مورد نظر باشند و به طور کامل و سریع، چیام و مفهوم برند را به مخاطب انتقال دهند. از طرفی جنبه‌ی خلاقانه بودن ایده‌ی نماد بسیار ضروری و مهم است.

بهترین شرکت‌های طراحی لوگو از نگاه مردم

اینکه بتوانید بهترین شرکت طراحی لوگو در شهر خود یا دیگر شهر‌ها را پیدا کنید، کار زمان‌بری به نظر می‌رسد. بهترین شرکت‌های طراحی لوگو علاوه بر تبلیغات گسترده در رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر عمل می‌کنند. بنابراین سعی کنید با یک تحقیق جامع به سراغ شرکت‌ها بروید. مزیت انتخاب شرکت طراحی لوگو در این است که خیالتان آسوده است که یک تیم تخصصی و با تجربه بر روی لوگوی شما کار می‌کند و در زمان بندی قرارداد شده به شما تحویل داده می‌شود.  در ادامه به برخی از بهترین شرکت‌های طراحی لوگو در دنیا اشاره می‌کنیم:

شرکت Pentagram

شرکت طراحی لوگو pentagram

پنتاگرام یکی از بزرگترین شرکت‌های طراحی لوگو در دنیاست. این شرکت به عنوان بهترین شرکت طراحی لوگو در لندن به شمار می‌رود. دفتر مرکزی پنتاگرام در لندن است. پنتاگرام توسط ۲۵ شریک با تجربه در زمینه طراحی اداره می‌شود و طراحان برجسته‌ای از سراسر دنیا در این شرکت فعالیت داشته‌اند. از جمله این طراحان می‌توان به آلن فلچر و باب گیل اشاره کرد.

شرکت Landor

شرکت طراحی گرافیک Landor 

زمین گیر یکی از بزرگترین شرکت‌ های طراحی لوگو است که در زمینه فروش لوگو و یا فروش برند و نیز طراحی لوگو فعالیت می‌کند. مقر اصلی این شرکت در سانفرانسیسکو واقع شده است. مشتریان بزرگ این شرکت، کمپانی‌هایی مثل اپل و بی‌ام و هستند که در زمینه طراحی هویت بصری به این شرکت سفارش داده‌اند.

شرکت Wolff olins

شرکت طراحی لوگو Wolff olins

این شرکت که در لندن واقع شده است، در زمینه فروش برند و نیز فروش لوگو فعالیت دارد. از جمله دیگر خدمات ولف اولینز می‌توان به مشاوره در زمینه طراحی لوگو اشاره کرد.

شرکت Meta design

شرکت Meta design

متا دیزاین، شرکتی با سالها تجربه و پیشرو در جهان شناخته می‌شود. بیش از بیست سال است که این شرکت در زمینه طراحی آرم و برند فعالیت می‌کند. یکی از خدمات مهم این شرکت، طراحی هویت بصری Mac Os است. دفتر مرکزی طراحی متا در سانفرانسیسکو واقع شده است.

شرکت Pearlfisher

شرکت طراحی Pearlfisher

شرکت مروارید گیر بر روی ایده‌های نو و تازه تمرکز دارد. این شرکت با داشتن گروهی از استراتژیست‌ها و متخصصین طراحی حرفه‌ای توانسته جایگاه خود را به عنوان یک شرکت رو به رشد و مطلوب تثبیت کند. دفتر مرکزی این شرکت در لندن واقع شده است.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم به معرفی لوگو به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های هویت بصری بپردازیم. از طرفی روش‌ های سفارش لوگو را مورد بررسی قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که پیدا کردن بهترین شرکت طراحی لوگو میتواند نیاز شما برای داشتن یک لوگوی حرفه‌ای را برآورده کند. امیدوارم خواندن این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

منابع :

fitsmallbusiness.com

crowdspring.com

امتیاز شما

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • تقریبا مقالاتی که در این فضا هستند همه دارن شبیه بهم میشن، مثلا بقیه اومدن رقبا + خودشون رو معرفی کردن و اولین بار هست که میبینم یک سایت اومده اصن بهترین شرکت های طراحی لوگو در جهان رو معرفی کرده

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پست های مرتبط

فهرست