۵ راه انتخاب نام برند مواد غذایی موفق در کمتر از ۵ دقیقه!

مک دونالد؛ یک نمونه انتخاب نام برند مواد غذایی موفق

اگر کسب‌وکار شما خدمت یا محصول جدیدی را عرضه می‌کند، به دست آوردن جایگاه ماندگار در ذهن خریداران، بسیار ضروری است. به همین خاطر، شما نیاز به تلاش لازم و کافی برای درست پیش بردن بخش‌های مختلفی مثل انتخاب عنوان مناسب، لوگو، بازاریابی، تبلیغات و غیره را دارید. به عنوان نمونه، اگر کسب‌وکار شما مرتبط با صنعت مواد غذایی، رستوران و غیره باشد، انتخاب نام برند مواد غذایی مناسب، یکی از مهم‌ترین مراحل برای شما است.

از آنجایی که انتخاب نام برند مناسب، مثل انتخاب نام محصول، ممکن است برای شما دشوار باشد، ممکن است مدت‌ها ذهن‌تان را درگیر کند، چون شما می‌دانید که کسب‌وکارهای مرتبط با مواد غذایی، رقابت زیاد و همچنین سرویس‌های مشابه‌ای دارند، پس ضروری است که نام برند شما در خاطر مشتریان، باقی بماند. همچنین می‌دانید که خریداران مواد غذایی ترجیح می‌دهند که از یک برند ثابت و مشخصی خرید بکنند.

اسم خاص برای برندسازی

راهنمای انتخاب نام برند مواد غذایی موفق

زمانی که می‌خواهید برای انتخاب نام برند مواد غذایی مناسب، اقدام کنید لازم است بدانید تعیین یک نام جدید و جذاب آسان نیست. به خاطر رقابت زیاد در این حوزه، احتمالا بهترین نام‌ها، قبلا انتخاب شده‌اند. اما همچنان ویژگی‌هایی هستند که به عنوان راهنما، شانس شما را برای انتخاب نام برند مواد غذایی مناسب، بالا می‌برند. تعدادی از این ویژگی‌ها، عبارت‌اند از:

 • انتخاب نام واضح و ساده: اگر نامی که برای کسب‌وکار مواد غذایی خود، انتخاب می‌کنید ساده و واضح باشد به خوبی در ذهن مشتریان شما باقی می ماند و شانس بیشتری برای فروش به دست می‌آورید.
 • انتخاب نام به‌ روز و جدید: اگر نامی که کسب و کار مواد غذایی خود، انتخاب می‌کنید مطابق با مد روز باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که نام برند شما در خاطر مشتریان شما باقی بماند. جوانان و نوجوانان معمولا به اسامی مد روز اهمیت می‌دهند. اگر جامعه هدف شما این رده سنی باشد، ممکن است انتخاب نام به روز و جدید خیلی برای کسب‌وکار شما مفید باشد. البته استفاده از این نوع عنوان، معایبی هم دارد.
 • انتخاب نام منحصربه‌فرد و ماندگار: نام برای برند مواد غذایی شما باید منحصربه‌فرد باشد تا بخوبی در حافظه مردم بماند. به یاد داشته باشید که کسب و کار شما باید با صدها برند مشابه جدید و مشهور رقابت کند. بنابراین، نام برند شما باید بتواند توجه مشتریان را به خود جلب کند. شما هرگز دوست ندارید که مردم نام برند جدید شما را به راحتی فراموش کنند. بنابراین، نام باید منحصر به فرد و به یاد ماندنی باشد. یک روش مناسب برای انتخاب این نوع نام، این است که نام تجاری خود را با برخی از احساسات و یا جهان‌بینی مشتریان خود مرتبط کنید.
پیشنهاد ما به شما:   ثبت علامت تجاری

برند هایدرکس از نمونه موفق برند مواد غذایی

 • هماهنگی نام برند با کسب‌وکار مواد غذایی: همان‌طور که ذکر شد اگر یک شرکت نوپا در حوزه مواد غذایی هستید، رقابت نسبتا شدیدی را تجربه می‌کنید، پس انتخاب نام مناسب برای شما ضروری است و اگر از اسم پیشنهادی برای برند مواد غذایی، استفاده می‌کنید، این اسم باید کاملا مرتبط با سرویسی باشد که ارائه می‌دهید. نامی را انتخاب کنید که مردم را به مصرف مواد غذایی شما متمایل کند. شما از طریق انتخاب نام منطبق با مواد غذایی که عرضه می‌کنید، به مشتریان خود نوید این را می دهید که در کار خود تخصص دارید و اعتماد آن‌ها را به برند و سرویس‌تان، افزایش می‌دهید.
 • انتخاب نام کوتاه: لازم است بدانید مردم نام‌هایی که طولانی، پیچیده و دشوار هستند را نادیده می‌گیرند یا نمی‌توانند به خاطر بسپارند، به همین خاطر انتخاب نام کوتاه مناسب است. اگر دقت کرده باشید، اغلب برندهای بزرگ و شناخته شده در حوزه مواد غذایی از نام‌های کوتاه و روان استفاده کرده‌اند. همچنین می‌توانید از یک اسم برند خاص استفاده کنید.

روش‌های موثر برای انتخاب نام برند مواد غذایی مناسب

خوب است بدانید، روش ثابت یا مشخصی وجود ندارد که به شما بگوید مثلا با استفاده از روش طوفان فکری، حتما به نتیجه دل‌خواه می‌رسید اما مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند تا نام برای برند مواد غذایی مناسبی را انتخاب کنید. شما باید تمام حالت‌های مختلف را امتحان کنید تا به نتیجه برسید. در ادامه روش‌هایی مطرح می‌شوند که به شما کمک می‌کنند تا انتخاب نام برند مواد غذایی مناسبی داشته باشید. تعدادی از این روش‌ها عبارت‌اند از:

 • تعیین محدوده دقیق برای نام: در ابتدا قانونی را برای خود و تیم‌تان تعریف کنید که چه مواردی را نمی‌خواهید به عنوان اسم برای ثبت شرکت مواد غذایی، استفاده کنید به عنوان مثال، مشخص می‌کنید که نمی‌خواهید نام برندتان، خیلی انتزاعی باشد. شما با حذف آنچه که نمی‌خواهید ذهن خود را برای عنوان‌هایی که مناسب هستند فعال نگه می‌دارید و به این صورت شانس بیشتری برای انتخاب نام برند مواد غذایی مناسب را پیدا می‌کنید.
 • استفاده از روش طوفان فکری: در اغلب جلسه‌های طوفان فکری، ایده و عنوان‌های مناسبی به ذهن افراد می‌رسد. اجازه بدهید جریان تخیل و ایده‌های اعضا، به شما برای انتخاب اسم برند مواد غذایی مناسب و جذاب، کمک کند. ایده چندین نفر، می‌تواند بسیار موثرتر از ایده یک نفر باشد. اگرچه تضمینی درباره به دست آوردن عنوان موفق واقعا وجود ندارد.
 • برگزاری نظر سنجی: می‌توانید برای یافتن اسم برای برند مواد غذایی که برای کسب‌وکار شما مناسب است، نظرسنجی برگزار کنید. در مواردی، مردم می‌توانند یک پیشنهاد نام برند مواد غذایی فوق‌العاده را به شما داشته باشند. می‌توانید در شبکه‌های مورد نظر خود، تعداد محدودی از اسامی را به اشتراک بگذارید. در نهایت این روش، ممکن است منجر به پیشنهاد نام برای برند مواد غذایی برای شما بشود اما اگر این اتفاق پیش نیامد، حداقل با دیدگاه کاربران درباره اسامی ارائه شده، آشنا می‌شوید و بر اساس آن، انتخاب نام برند مواد غذایی را انجام می‌دهید.
پیشنهاد ما به شما:   بنچ مارکینگ چیست؟ 4 کاربرد بنچمارکتینگ در کسب و کار

برند مرسی در حوزه شکلات؛ موفق ترین نام برای برند مواد غذایی در حوزه شیرینی و شکلات

 • سایت انتخاب نام برند مواد غذایی: اگر تمامی مراحل را طی کرده‌اید و نتیجه دلخواه خود را پیدا نکرده‌اید، می‌توانید از خدمات سایت انتخاب نام برند مواد غذایی نیز استفاده نمائید. سایت پیشنهاد برند با پیشنهاد اسم برای مواد غذایی هم می‌توانند شما را راهنمایی کنند.
 • تحقیق و پژوهش: شما از طریق بررسی سلیقه جامعه هدف خود، شانس بیشتری برای انتخاب نام برند مواد غذایی مناسب را دارید. شما می‌توانید جامعه هدف خود را مشاهده کنید. مخاطبان شما مهم‌ترین عامل موفقیت شما در کسب و کار شما هستند. به همین خاطر، انتخاب نام برند مواد غذایی که توجه آن‌ها را جلب کند خیلی مهم است. دقت کنید که اکثر افرادی که مخاطب محصولات شما هستند یا چه سن و تحصیلاتی دارند، سبک زندگی آن‌ها چگونه است. هنگامی که به خوبی جامعه هدف خود را شناختید، نام‌گذاری کسب و کارتان کمی ساده تر و متمرکز می شود. سپس، نامی را انتخاب کنید که منعکس کننده آرزوهای جامعه هدف شما باشد. شما می‌توانید به افراد متخصص در این حوزه، مراجعه کنید.

از مشاوره برندینگ استفاده کنید

امروزه شرکت‌های مشاوره برای برند سازی به‌صورت حرفه‌ای، مشغول فعالیت هستند. این شرکت‌ها برای تمام مراحل کسب و کار شما، از مرحله اول تا آخر می‌توانند خدمات مشاوره ارائه بدهند. همچنین از دیگر خدمات برخی از این شرکت‌ها می‌توان به خرید برند آماده اشاره کرد. اگر شما به هر دلیلی نمی‌توانید به تنهایی برای انتخاب نام برند مواد غذایی و ثبت آن، اقدام کنید، می‌توانید از راهنمایی یا سایر خدمات شرکت‌های مشاوره برندسازی، استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما:   آنالیز نام تجاری مک دونالد

Banner Site Moshavere Branding Rouvd 01 01 01

از آن‌جایی که رقابت در صنعت مواد غذایی سنگین است، لازم است در انتخاب نام برند مواد غذایی خود بسیار دقت کنید. همچنین اگر تازه فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده باشید، لازم است بدانید، اغلب عنوان‌های جذاب استفاده شده‌اند و ممکن است کمی فرایند انتخاب نام مناسب برای شما دشوار باشد. اما می‌توانید با به کاربردن ویژگی‌هایی نظیر ساده و روان بودن عنوان، منحصر‌به فرد بودن و غیره، شانس بیشتری برای انتخاب نام برای شرکت مناسب داشته باشید.

همچنین روش‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا در انتخاب نام برند مواد غذایی خوب عمل کنید. برخی از آن‌ روش‌ها، عبارت‌اند از طوفان فکری، تعیین عنوان‌هایی که نمی‌خواهید، استفاده از خدمات سایت پیشنهادات نام برند مواد غذایی، تحقیق و پژوهش و غیره. علاوه بر همه این موارد، وقتی که برای انتخاب عنوان مناسب و جذاب اقدام می‌کنید با توجه به اهمیت موضوع، باید صبر نیز داشته باشید.

منبع:

 designhill.com

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

4 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید ممنون اطلاعات خوبی بود؛ لطفا لیستی از اسامی پیشنهادی هم در حوزه مواد غذایی قرار بدید ممنونم

 2. سلام وقت بخیر ممنون از مقاله خوبتون من سوسیس و کالباس خونگی درست میکنم نمیدونم چه اسمی براش انتخاب کنم برای لوگو محصولاتم میشه کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *