دروازه ورود بـــــه دنـــیـــای بـــــرنـــدها

انتخاب نام برند آرایشی تنها با چند ترفند ساده!+ معرفی چند نام برند مناسب

استفاده از لوازم آرایشی، از گذشته تا به حال رایج بوده است. اما امروزه استفاده از لوازم آرایشی، بسیار افزایش یافته است و آرایش کردن بخشی از زندگی روزمره افراد شده است. طبق آمار Statista، ارزش بازار جهانی صنعت زیبایی و لوازم آرایشی، بالای ۵۰۰ میلیارد دلار است. این گردش مالی، بسیار قابل توجه است و همین موضوع افراد زیادی را ترغیب می‌کند تا در این صنعت، فعالیت کنند.

در کشور ایران نیز حوزه زیبایی و لوازم آرایشی، درآمد بالایی دارد. اگر شما قصد راه‌اندازی کسب‌وکاری در این حوزه یا این صنعت را دارید، خوب است بدانید این صنعت، بسیار مد محور است و لازم است تمامی اجزا مثل تبلیغات، بازاریابی و انتخاب نام برند آرایشی، کاملا جذاب، به روز و مدرن باشد. در ادامه بیشتر به موضوع انتخاب نام برای برند آرایشی می‌پردازیم.

راهنمای انتخاب نام برند آرایشی

در هر کسب‌وکاری در هر حوزه‌ای، انتخاب نام برای برند، یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده برای موفقیت یا شکست در کسب‌وکار است. انتخاب نام برند آرایشی مناسب، می‌تواند کسب‌وکار شما را مورد توجه قرار بدهد یا اینکه باعث شود در میان اسامی دیگر ناپدید بشوید. در ادامه، تعدادی از ویژگی‌هایی که کمک می‌کنند تا بتوانید انتخاب نام برند آرایشی مناسبی داشته باشید، به شما معرفی می‌شوند.

قبل از معرفی، خوب است بدانید قطعیتی برای اینکه راهنمایی‌ها و یا روش‌ها حتما منجر به موفق شدن نام تجاری شما بشود، وجود ندارد. ویژگی‌های موثر برای انتخاب نام برند آرایشی عبارت‌اند از:

نام برند آرایشی از اسامی طبیعت انتخاب شود

تعدادی از مطالعات موردی نشان داده است، برندهایی که در حوزه تولید لوازم آرایشی یا مراقبت از پوست و مو، از اسامی طبیعت استفاده کرده‌اند، موفق‌تر بوده‌اند. شما می‌توانید از این عناوین که هماهنگ با قوانین مرتبط با برند تجاری، باشند، استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما:   دانلود چک لیست ثبت برند

نام برند آرایشی پیچیده نباشد

اگر عنوان تجاری شما، ساده باشد، احتمال بیشتری دارد در ذهن افراد باقی بماند. بهتر است از کلمات دشوار، استفاده نکید حتی اگر به نظر شما، زیبا است. نام تجاری ساده، شانس بیشتری دارد تا مشتریان بالقوه شما، در محاوره یا  تبلیغات شفاهی مثل دهان به دهان، آن را به یاد بیاورند. همچنین انتخاب نام برند آرایشی ساده در جستجوهای آن‌لاین، معمولا سریع‌تر پیدا می‌شوند.

نام برند آرایشی با محصول هماهنگ باشد

به‌عنوان مثال ممکن است شما در حوزه مراقبت از پوست، محصولاتی مثل ضدآفتاب را تولید می‌کنید. خوب است نام تجاری که انتخاب می‌کنید، مرتبط با مراقبت از پوست باشد و از عنوان تجاری پرت استفاده نکنید. مثلا می‌توانید از نامی استفاده کنید که معنی محافظت کردن را برای مشتریان شما تداعی می‌کند.

انتخاب نام برند آرایشی

نام برند آرایشی محدود نباشد

ممکن است در حال حاضر فقط یک محصول آرایشی را تولید می‌کنید اما همچنان احتمال می‌دهید در آینده، چندین محصول را عرضه می‌کنید. اگر در این شرایط هستید،  نامی را انتخاب کنید که محصولات آتی شما را هم پوشش بدهد تا در آینده مجبور نباشید هزینه برای بازسازی نام تجاری پرداخت کنید. اما اگر در حوزه مشخصی، محصولات آرایشی را تولید و عرضه می‌کنید و می‌دانید که کسب‌وکارتان همیشه شامل همین حوزه می‌شود، اگر در انتخاب اسم برند آرایشی، دقیق باشید، مناسب‌تر است. همچنین از این روش می‌توانید برای انتخاب اسم محصول نیز استفاده کنید.

نام برند آرایشی تلفظ روان داشته باشد

از عنوان‌هایی استفاده کنید که تلفظ روان و آسانی داشته باشند.

نام برند آرایشی طولانی نباشد

عنوان برند شما بهتر است کوتاه باشد، اگر از عنوان طولانی استفاده کنید ممکن است مشتریان شما گیج بشوند.

نام برند آرایشی هماهنگ با قوانین باشد

نامی را انتخاب کنید که با قوانین، تداخل نداشته نباشد تا درگیر پیچیدگی و مشکلات مرتبط با آن نشوید.

نام برند آرایشی تکراری نباشد

قبل از نهایی کردن نام برند، لازم است تکراری نبودن آن را بررسی کنید تا درگیر مسائل بعد از آن نشوید.

نام برند بین‌المللی باشد

اگر قصد صادر کردن محصولات خود را  دارید، خوب است عنوانی را انتخاب کنید که در جهان هم معنی‌دار باشد. به‌عنوان مثال، می‌توانید از اسامی خاص برای برند سازی استفاده کنید.

روش انتخاب نام برند آرایشی

هیچ قانون خاص و دقیقی برای موفقیت در انتخاب نام برند آرایشی وجود ندارد. اما روش‌هایی هستند که شانس شما را برای موفقیت در این مرحله، افزایش می‌دهند. تعدادی از این روش‌ها عبارت‌اند از:

تحقیق و مطالعه کنید

برای اینکه بتوانید نام برند مناسبی را انتخاب کنید، درباره برندهای موفقی که محصول مشابه شما را عرضه می‌کنند، تحقیق کنید و موارد برندسازی آن‌ها را مشاهده و ارزیابی کنید تا بتوانید از آن الهام بگیرید. همچنین وقتی در حوزه کسب‌وکار خود مطالعه داشته باشید، می‌تواند منجر به افزایش خلاقیت شما در انتخاب نام برند آرایشی مناسب باشد.

پیشنهاد ما به شما:   شروع کسب و کار با سرمایه کم + معرفی 10 عنوان شغلی برای آقایان و خانم ها

شناختن دقیق جامعه مشتریان

علاقه‌مندی‌ها، سن و جنسیت جامعه مشتریان خود را بشناسید. به‌عنوان مثال، وقتی علاقه‌مندی مشتریان خود را پیدا کرده باشید، احتمالا در انتخاب نام برند آرایشی مناسب، شانس به‌دست می‌آورید.

پرسیدن از اطرافیان و دوستان

می‌توانید برای انتخاب نام برند آرایشی مناسب، نظر اطرافیان خود را جویا بشوید. گاهی اطرافیان، ایده‌هایی به شما می‌دهند که کاملا کاربردی است. به عنوان نمونه، اسامی منتخب را به آن‌ها بگویید و بخواهید به آن اسامی امتیاز بدهند یا بگویند اولین تصویر، برداشت و احساسی را که به این عنوان داشته‌اند را به شما بگویند. شما آن‌ها را یادداشت کنید و بررسی و ارزیابی کنید و موارد مشترک را از میان آن‌ها، مشخص کنید. این روش می‌تواند در انتخاب نام برند آرایشی مناسب به شما کمک کند.

طوفان فکری اسامی

ممکن است این روش تکراری یا قدیمی به‌نظر برسد اما همچنان می‌تواند کاربردی باشد. در یک جمع از افراد خلاق یا تیم خود، در ابتدا ارزش یا اهداف و محصول خود را دقیق تعیین کنید و سپس همه افراد، لیستی را از عنوان‌های پیشنهادی، بدون محدودیت تهیه کنید. در این مرحله طوفان فکری، خوب است تمام ایده‌هایی که به ذهن اعضا می‌رسد یادداشت بشود. این روش معمولا، کمک بسیاری می‌کند تا بتوانید اسامی را پیدا کنید که واقعا محصول شما را برای مشتریان معرفی می‌کند.

انتخاب نام برند آرایشی

تعیین اهداف برند

قبل از انتخاب نام برند آرایشی، یک‌بار دیگر اهداف و ارزش‌های خود را در این کسب‌وکار برای خود بنویسید. یا از خودتان بپرسید اولین چیزی که با دیدن محصول شما به ذهن مشتریان می‌رسد چه چیزی است؟ آن‌ها را بنویسید. این موضوع کمک می‌کند تا دوباره دید بهتری را پیدا کنید و شانس بیشتری را برای انتخاب نام برند آرایشی مناسب پیدا کنید.

مشورت کنید

شرکت‌ها یا سایت‌هایی هستند که در این زمینه خدمات ارائه می‌دهند شما می‌توانید از خدمات آن‌ها، استفاده کنید. برخی از این سایت‌ها همچنین برند آماده را عرضه می‌کنند.

اسامی خارجی برند آرایشی موفق

در این لیست اسامی خارجی برند آرایشی موفق آورده شده است که ویژگی‌هایی مثل تلفظ آسان، کوتاه یا مخفف بودن و غیره را رعایت کرده‌اند. این اسامی عبارتند از:

 • برند MAC: این برند یکی از برندهای معروف آرایشی است. برند MAC در اصل اسم مخفف”Make-up Art Cosmetics” است. تلفظ آسان و کوتاه شدن این عنوان از طریق مخفف کردن، کمک می‌کند به آسانی به خاطر سپرده شود.
 • برند Clinique : این برند نیز یکی از معروف‌ترین برندهای لوازم آرایشی و مراقبت از پوست است. از آن‌جایی که بخشی از محصولات این برند مرتبط با مراقبت از پوست است،  Clinique از همان روش انتقال احساس محافظت یا درمان برای باقی ماندن نام تجاری خود در ذهن مشتریان استفاده کرده است.
پیشنهاد ما به شما:   هوش رقابتی چیست؟ تاثیر اسم برند خوب در ایجاد مزیت رقابتی

مشاوره برندسازی

شرکت‌های مشاوره برای برندسازی در دسترس شما هستند که در کسب‌وکاری که آغاز کرده‌اید خدماتی نظیر مشاوره حرفه‌ای و راهنمایی و غیره، ارائه بدهند. مزایای استفاده از خدمات این شرکت‌ها برای شما زیاد است. تعدادی از خدماتی که این شرکت‌ها ارائه می‌دهند عبارت‌اند از:

 • مشاوره برای انتخاب نام برند هنری
 • مشاوره برای انتخاب نام برند لوازم آرایشی
 • ارائه راهنمایی برای انتخاب اسم برای محصولات بهداشتی
 • ارائه راهنمایی برای انتخاب اسم فانتزی برای مغازه آرایشی

اسم مغازه لوازم آرایشی

اگر  قصد دارید برای اسم مغازه لوازم آرایشی اقدام کنید، از موارد ذکر شده می‌توانید الهام بگیرید تا اسم مغازه لوازم آرایشی یا لوازم بهداشتی دلخواه خود را انتخاب کنید. همچنین در ادامه، تعدادی عنوان خاص برای نمونه معرفی می‌شوند که این نمونه اسم مغازه لوازم آرایشی یا لوازم بهداشتی عبارت‌اند از:

 • ابریشم
 • زیبارویان
 • پاک‌چهر
 • نیک‌رویان
 • پاک‌سیما

این اسامی برای تعیین اسم مغازه لوازم آرایشی در تهران و تمامی شهرها با توجه به قوانین مربوطه، می‌توانند مناسب باشند.

کلام آخر

صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی یکی از بزرگترین صنایع در جهان است. گردش مالی این صنعت به شدت قابل توجه است و باعث می‌شود افراد زیادی، جذب فعالیت در این صنعت بشوند. همچنین این صنعت در در کشور ایران نیز،  پر درآمد است. اگر قصد راه‌اندازی کسب و کار در این حوزه را دارید، لازم است بدانید همه بخش‌های این کسب‌وکار باید به روز و مدرن باشند. به ویژه در انتخاب نام برند آرایشی، باید دقت لازم را داشته باشید.

درباره موفق شدن در انتخاب نام برند، معمولا نمی‌توان تضمینی به افراد ارائه داد، اما راهنما و روش‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید شانس بیشتری برای انتخاب نام برند آرایشی مناسب داشته باشید. تعدادی از این ویژگی‌ها عبارت‌اند از انتخاب اسم برند کوتاه، بین‌المللی، جذاب، آسان و غیره. روش‌ها عبارت‌اند از استفاده از تحقیق، طوفان فکری، پرسیدن نظرات دوستان و غیره. همچنین می‌توانید از خدمات مشاوره سایت‌های مرتبط با برند سازی نیز استفاده کنید.

 

منبع:

businessnamegenerator.com

namesbee.com

امتیاز شما

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

بیژن پاکزاد

عوامل موفقیت برند بیژن

[vc_row][vc_column][us_image image=”75849″ size=”full” align=”left”][vc_column_text] عوامل موفقیت برند بیژن به مدیریت بیژن پاکزاد [/vc_column_text][vc_column_text el_class=”justifytxt”] ۱-پی بردن به ذات و شناخت دقیق از بینش خویش: عوامل

توضیحات بیشتر »
دکتر رضا زرینی

نام اشتباه

[vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text] [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text] به نظر شما اگر شرکت اپل در ایران بود، چه نامی را انتخاب میکرد؟ اگر اپل در ایران تاسیس میشد

توضیحات بیشتر »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *