1. خانه
  2. مطالب مفید
  3. تاثیر ماهیت داستانی برند بر فروش

تاثیر ماهیت داستانی برند بر فروش

نام برند

تاثیر ماهیت داستانی برند بر فروش

ماهیت داستانی برند بر فروش چگونه داستانها فروش را تحت تاثیر قرار می دهند:

ماهیت داستانی برند بر فروش،حتی اگر خودتان را به عنوان یک داستان نویس علامت گذاری نکنید. میتوانید در موردش فکر کنید: زمانی که شما با دوستان و خانواده خود روبرو میشوید. به احتمال زیاد آخرین قسمت زندگی خود را میگویید؛ به اشتراک گذاری داستان در مورد آنچه که اخیرا اتفاق افتاده است و اینکه چگونه این تجربیات زندگی شما را تغییر داده یا باعث تغییر احساس شما شده است.

همهء ما داستانها را در مکالمه های گاه به گاه بدون این که دو بار در مورد وقوع آن فکر کنیم. به اشتراک میگذاریم. با این حال، هنگامی که به گفتگو در حین تعاملات تجاری رسمی مانند سخنرانی ها می پردازیم. بسیاری از مردم ذهنشان مسدود می شود و تقریبا غیرممکن است که به داستان گفتنمان ادامه دهیم.

این واکنش قابل فهم است.بسیاری از ما آموزش داده شده ایم تا به واقعیت برسیم و در حین ارتباطات تجاری به نقطه ای مشترک دست پیدا کنیم.با این حال برای رسیدن به پتانسیل کامل حرفه ای شدن باید بیش از هر گونه ترس از داستان سرایی  به ویژه در هنگام ارائه و موقعیت های فروش,به ذهن مشتریمان فکر کنیم. تا ببینیم در چه زمان و مکان مناسبی شروع کنیم به صحبت کردن.

پیشنهاد ما به شما:   عوامل موفقیت برند بیژن
ماهیت داستانی برند

داستان نام تجاری، روابطی عالی بین مشتریان و کسب و کار ایجاد می کند:

مردم با مردم بیزینس می کنند، نه با محصولات. برای اطمینان، محصول و یا سرویس باید مشتری را خشنود سازد، اما اغلب داستانی پشت نام تجاری است که فروش را پایان می دهد. وقتی به شهر فعلی خود نقل مکان کردم و نیاز به خرید تعدادی وسیله جدید داشتم. در دریایی از وب سایت ها گم شدم که مکان های بالقوه ای بودند که می توانستم از آنها تهیه کنم.

اکثر وب سایت ها به اندازه کافی شکیل بودند و اطلاعات اولیه را داشتند. اما یکی از آنها یک گام جلوتر از بقیه بود. این یکی به من چیزی بیشتر از فقط “چگونگی”، “وقت” و “موقعیت” کسب و کار ارائه می داد. بلکه همچنین در مورد”چه کسی” ، ” چرایی” و “چگونگی” کسب و کار نیز به من می گفت.من از این وبسایت برجسته نه تنها فهمیدم که مالک آن کیست. و چرا او این مقدار در رابطه با کسب و کار خود پرشور بود. بلکه همچنین دریافتم که چگونه عشق این مرد به کسب و کار و مشتریانش به سوی نفع واقعی جامعه از طریق برنامه های حمایتی سرریز شده بود.من سفارش خود را در آن روز به ثبت رساندم.

و تا به حال از مشتریان این کسب و کار همیشه در حال رشد بوده ام. این نوع شفافیت خالص است که باعث می شود تا یک مشتری بالقوه، دلیلی برای اعتماد به نام تجاری شما نسبت به بقیه را احساس کند.شما زمانی که کتابی مطالعه کردید تقریبا بعد از گذشت یک هفته بخش های زیادی از آن کتاب را فراموش کرده اید. اما چه اتفاقی می افتد که فیلمی را که دو سال پیش دیده اید کماکان با جزئیاتش به خاطر دارید؟

پیشنهاد ما به شما:   هویت بصری برند چیست؟ (بخش اول)

انواعی از برند های موفق

تحقیقات نشان می دهد که دیدن ۷۵% آموزش را در پی دارد.
متخصصان تبلیغات با توجه به این پژوهش ها از سال ها قبل در پی این هستند که برندهایی بسازند. که بر اساس تصویر شناخته شوند و حول محور یک داستان بچرخند.
برای مثال می توانید مقاله ساخت برند برای موفقیت در بازار را مطالعه کنید. که نگاهی به داستان برند سازی مارلبورو انداخته است..
مثال این نوع برند ها کم نیستند دلقک مو فرفری مک دونالد یا حتی میمون چی توز نمونه هایی از این قضیه هستند..
این را هم بدانید که شخصیت سازی و تصویر سازی برندتان باید مناسب با استراتژی بازاریابیتان باشد. تا باعث پیشرفت تان گردد..
مک دونالد در برهه ای از زمان تصمیم گرفت تا شخصیت دلقکی خود را به شخصیت فضانورد تغییر دهد. تا اشاره به آینده داشته باشد اما کمی بعد از اجرای این مقوله از ادامه این روند منصرف شد. زیرا اعتقاد داشتند افرادی که در کودکی خود با این دلقک رابطه عاطفی برقرار می کنند. زمانی که بزرگ شدند هم مشتری ثابت این برند خواهند بود.

متخصصان معتقدند که ۶  نوع داستان سرایی در زمینه تبلیغات وجود دارد که عبارتند از:

حساس ثروت, زندگی دوباره, کمدی, عاطفی, غلبه بر دشمن

هر برندی که دوست دارید را مورد مطالعه قرار دهید فرقی نمی کند آن ها هم داستانی برای گفتن دارند.
اصلی که وجود دارد این است که هرقدر که مشتری به کالا اهمیت می دهد. به احساساتی که در استفاده از این محصول عایدش می شود هم اهمیت می دهد.
زمانی که شما از این موارد استفاده می کنید پا به عرصه بازاریابی احساسی گذاشته اید مقوله ای که باعث می شود. مشتریان ثابتی در اختیار داشته باشید که برای زمان طولانی مشتری شما باقی خواهند ماند.

پیشنهاد ما به شما:   هوش رقابتی چیست؟ تاثیر اسم برند خوب در ایجاد مزیت رقابتی

پیشنهادهای دیگر برنداکسین برای شما:

امتیاز شما

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پست های مرتبط

فهرست