طراحی برند بوک شرکت

 1. خانه
 2. /
 3. طراحی برند بوک شرکت

logo design team

جدیدتـــرین استانداردهای برند

و زیباتـــرین معماری لوگو هنر ماست

با طراحی برند بوک مطابق با استانداردهای روز، حیات بصری برند خود را تضمین خواهید کرد و مانع از انحراف یا اغتشاش هویت بصری سازمانتان شوید.

چگونه انجامش می دهیم؟

archtect

ما اولین Brand Architector ایران هستیم که استانداردهای بین المللی هویت بصری را در چهارچوب استانداردهای گرافیکی، محاسبات ریاضی و تناسبات خارق العاده فیبوناچی به اجرا درآورده ایم.

ما میدانیم که گرافیک به تنهایی برای رشد یک علامت تجاری کافی نیست.

archtect

grow

ما با هدف فروش و نفوذ بیشتر یک علامت تجاری را طراحی می کنیم.

ما تاثیر رنگ ها را بر روان و در نهایت تصمیم گیری مخاطبان می دانیم.

color

ما بیش از ۱۸ سال تجربه خلق برند را داریم، برندهایی که در بازارهای داخلی و خارجی در حال رشد و فعالیتند.

ضمانت کار ما چیست ؟

پیشرفت کار منوط به رضایت مشتری است.

در صورت عدم رضایت از روند کار

هزینه ای پرداخت نمی کنید.

آماده یک گپ و گفت دوستانه درباره ی کسب و کار شما هستیم.

۰۲۱-۴۰۴۴۰۱۲۵

لطفا در صورت عدم پاسخگویی تلفن ثابت با شماره تماس ۹۴۰ ۲۷ ۲۷ ۰۹۱۹ تماس بگیرین.

فرم طراحی برند بوک

برند بوک چیست؟

برند بوک یک کتاب راهنمای فوق العاده کاربردی است که به عنوان حافظ هویت بصری برند می بایست در اختیار داشت، تا هویت بصری برند را از خطرهای احتمالی مانند خطاهای چاپی ، اعمال سلایق غیر کارشناسی، خدشه دار شدن گرافیک، پایین آمدن کیفیت بسته بندی و چاپ، خطاهای مهندسی و … محافظت کند.

اغلب کسب و کارها در ابتدای مسیر( گاهی هم بعد از چندسال فعالیت) برند خود را به ساختار منسجم و استانداردهای هویت بصری مجهز می کنند که به آن برند بوک یا CIG برند (corporate identity guide) می گویند.

مشاوره رایــگان (۱۲۵ ۴۴۰ ۴۰ – ۰۲۱)

لطفا در صورت عدم پاسخگویی تلفن ثابت با شماره تماس ۹۴۰ ۲۷ ۲۷ ۰۹۱۹ تماس بگیرین.

برخی موارد قابل پیاده سازی در برند بوک

brandbook fibonacci 2

معماری لوگو

brandbook color 1

رنگبندی و رنگ سازمانی

brandbook web

طراحی گرافیک وبسایت

brandbook set

طراحی هویت سازمانی

brandbook cover

طراحی گرافیکی بسته بندی محصولات

brandbook transfer

طراحی المان های شهری و حمل و نقل

برخی از مشتریانی که افتخار همکاری با آنان داشته ایم

برندسازی، یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر استارت‌اپ یا کسب‌و‌کار است. تحقیقات نشان داده است که برندسازی موفق و ثابت، ۲۳ درصد، درآمد بیشتری را برای کسب‌وکار شما، ایجاد می‌کند. روش‌های متنوع و خلاقانه‌ای برای برند سازی وجود دارد. به عنوان مثال می‌توانید از داستان برای برند خود استفاده کنید. اما روش دیگری تحت عنوان طراحی برند بوک وجود دارد که مزایای زیادی دارد و بسیار موثر است ولی اغلب افراد آن را نادیده می‌گیرند.

زمانی که افراد مراحل برند سازی را برای کسب‌وکار طی می‌کنند به خوبی می‌دانند که پرداخت هزینه برای طراحی برند بوک به اندازه پرداخت هزینه برای بهترین طراح لوگو اهمیت دارد، اما یا از آن استفاده نمی‌کنند یا بعد از مدتی، استفاده از آن را فراموش می‌کنند. داشتن یک برند بوک برای هویت برند شما، بسیار حیاتی است زیرا کمک می‌کند، مشتریان شما، در یک چهارچوب منسجم، برند شما را بشناسند و به خاطر بسپارند. در ادامه بیشتر به موضوع طراحی برند بوک می‌پردازیم.

برند بوک چیست؟

برند بوک (Brand Book) یا کتاب‌چه راهنمای برند، شامل دستورالعمل و قوانین خاصی است که ارزش‌ها، اهداف، عملکرد، ماهیت و هویت بصری برند شما را به‌صورت یک‌پارچه، به همگان معرفی می‌کند. به عبارتی دیگر، این کتاب‌چه به عنوان یک ابزار اصلی، جزئیات را درباره برند شما را به شکل دقیق و کاربردی، به دیگران نشان می‌دهد. برند بوک درباره کسب‌وکار شما، ساده، واضح و مشخص صحبت می‌کند. به‌صورت دقیق و کلی، اجزای و محتوای برند بوک شامل موارد زیر است:

 • تاریخچه برند
 • چشم‌انداز و اهداف برند
 • بیانیه و شعار برند
 • ارزش پایه و مهم برند
 • لوگوی برند
 • رنگ برند
 • فونت برند

اهمیت طراحی برند بوک برای یک کسب و کار!

اگر برای شما سوال پیش آمده باشد که چرا ساخت برند بوک یا طراحی برند بوک مهم است، خوب است بدانید برند بوک، یکی از پایه‌های مهم در استراتژی برندسازی شما است. زیرا برند بوک، شامل معرفی تمام اجزایی است که برند شما را می‌سازد. به تعریف دقیق‌تر، می‌توان گفت برند بوک، مرجع جامع و کاملی است که افراد برای تمام موضوعاتی که به برند شما مرتبط است، به آن مراجعه می‌کنند.

مزایای طراحی برند بوک

مزایای استفاده یا طراحی برند بوک، زیاد است ولی همان‌طور که ذکر شد، فقط تعداد کمی از کسب‌وکارها یا استارت‌‌اپ‌ها از آن برای برندسازی شخصی استفاده می‌کنند. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایای طراحی برند بوک را معرفی می‌کنیم که عبارت‌اند از:

 • افزایش درآمد برای برند: مطالعه‌ای در فوربس نشان داده است اگر به صورت منظم از برند بوک استفاده بکنید، بر روی افزایش درآمد برند شما موثر خواهد بود.
 • افزایش آگاهی از برند: زمانی که اطلاعات برند شما از طریق کتاب‌چه برند در دسترس باشد، به خوبی می‌تواند توجه دیگران را به سمت شما متمایل کند و یک روش مناسب و جامع برای افزایش آگاهی از برند شما باشد.
 • متمایز کردن برند: نحوه ارائه برند بوک شما، برند شما را از سایر برندها، متمایز می‌کند. فرض کنید شما از رنگ یا روشی خلاقانه برای ارائه دستورالعمل برند خود استفاده کنید، قطعا شانس بیشتری را به شما می‌دهد تا در ذهن مخاطبان خود ماندگار بمانید.
 • وفاداری و اعتماد مشتری به برند: زمانی که شما دستورالعمل مشخص و جامعی را درباره برند خود در اختیار مشتریان خود می‌گذارید، اعتماد آن‌ها را به خود بیشتر می‌کنید و به‌صورت کلی، ارائه برند بوک می‌تواند بر روی وفاداری آن‌ها به برند شما موثر باشد.

مراحل طراحی برند بوک شرکت در برنداکسین

اگر مایل هستید بدانید طراحی برند بوک چیست یا چطور برندبوک طراحی کنیم در ادامه مراحل آن را توضیح می‌دهیم. این مراحل عبارت‌اند از:

 • معرفی برند: برای طراحی برند بوک در قدم اول لازم است برند خود را معرفی کنید. می‌توانید معنای برند، اهداف، چشم‌انداز و غیره برند خود را به صورت منحصر به فرد یا داستانی تعریف کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید از طریق ساختن هویت یا شخصیت برند این مرحله را طی کنید.
 • لوگوی برند: یکی از اجزای اصلی در طراحی برند بوک، لوگو است. برند بوکی که طراحی می‌کنید باید اطلاعات شفاف و دقیقی از لوگوی برند شما و معنای آن بدهد. برند بوک شما باید تمام اجزای لوگو، محل قرار گیری، اندازه و جزئیات مرتبط با آن را تعریف کند.
 • رنگ‌های برند: در طراحی برند بوک باید زمان و نحوه استفاده از هر رنگی که برای برند استفاده شده است را مشخص کنید. به عنوان مثال بگویید رنگ لوگو و رنگ زمینه کدام است و آن‌ها را از یک‌دیگر تفکیک کنید یا دلیل استفاده از آن‌ها را توضیح بدهید. اگر بخواهید دقیق‌تر عمل کنید می‌توانید نام یا شماره رنگ یا رنگ‌های ثانویه را هم معرفی و مشخص کنید.
 • فونت برند: برند شما مثل برندهای دیگر از فونتی خاص یا اندازه‌ای مشخص استفاده می‌کند. فونت و اندازه و جزئیات مرتبط با آن، باید در برند بوک شما، ذکر شوند.
 • تصاویر برند: برند بوک شما باید درباره تصاویر و عناصر مرتبط با آن توضیح دهد. به عنوان مثال نمونه هایی که نشان می‌دهند از چه تصاویری می توان در استراتژی بازاریابی برند شما استفاده کرد.
 • بایدها و نبایدهای برند: هنگام طراحی برندبوک لازم است کارهایی را که بازاریابان، طراحان و غیره نباید انجام بدهند و کارهایی که باید انجام بدهند را مشخص کنید.

انواع برند بوک

نمونه برندبوک های خارجی یا برند بوک فارسی موفقی وجود دارند که می‌توانید با مشاهده آن‌ها، برای طراحی برند بوک خود الهام بگیرید در ادامه تعدادی از این برند‌ بوک شرکت موفق را نام می‌بریم که عبارت‌اند از:

 • برند بوک نایک
 • برند بوک گوگل
 • برند بوک نتفلیکس
 • برند بوک دیجی کالا

این برند بوک‌های ذکر شده تمامی مراحل طراحی برند بوک را کامل طی کرده‌اند. این برندها در برند بوک خود، به خوبی و دقیق درباره برند، اهداف، ارزش‌های برند، لوگو، رنگ سازمانی برند، فونت و تصاویر و غیره برند صحبت کرده‌اند.

نشانه‌های برند بوک موفق

برای تعیین برند بوک موفق می‌توان به نشانه‌های مختلفی اشاره کرد اما تعدادی از آن‌ها خیلی مهم هستند و وجود آن‌ها، نشان دهنده موفقیت در طراحی برند بوک است. تعدادی از این نشانه‌ها عبارت‌اند از:

 • معرفی دقیق برند در برند بوک: یکی از نشانه‌های برند بوک موفق، معرفی جامع و کامل برند است. وقتی شما برند بوک را نگاه می‌کنید ابهامی در ماموریت، اهداف و چشم‌انداز برند مورد نظر ندارید و به خوبی آن را به خاطر می‌سپارید.
 • شخصیت سازی در برند بوک: برند بوک موفق معمولا جنبه‌های خاصی از برند را با روش خاص و خلاقانه‌ای نظیر داستان یا شخصیت سازی، مطرح می‌کند که این روش باعث می‌شود برند مورد نظر در ذهن شما متفاوت از سایر برندها باقی بماند.
 • ترتیب خلاقانه محتوا در برند بوک: زمانی که یک برند بوک موفق را مشاهده می‌کنید شما را خسته یا سردرگم نمی‌کند و شما از خواندن آن هم لذت می‌برید، هم محتوای آن را به آسانی به خاطر می‌سپارید.

عوامل موثر بر موفقیت طراحی برند بوک

اگر می‌خواهید بدانید عوامل موثر بر روی موفقیت انواع برند بوک، چیست در ادامه تعدادی از این عوامل را نام می‌بریم که عبارت‌اند از:

 • شناسایی مخاطبان برند بوک: مشخص کنید برای چه گروهی این محتوا را طراحی و منتشر می‌کنید تا از نشر اطلاعات نامربوط و پرت جلوگیری کنید.
 • ساده بودن برند بوک: تا حد امکان طراحی را ساده انجام بدهید تا برای همه قابل درک باشد. به عنوان مثال از ارائه اطلاعات فنی پیچیده، خودداری کنید.
 • تصویری بودن برند بوک: برند بوک تصویری معمولا در ذهن افراد به خوبی باقی می‌ماند و همچنین فرصتی است تا برند خود را به صورت خلاقانه مطرح کنید.
 • آسان و منسجم بودن برند بوک: اگر برند بوک شما طولانی است تا حد امکان، استفاده از آن را از طریق مطالب منسجم برای افراد آسان کنید.
 • به‌روز رسانی مرتب برند بوک: لازم است همواره برند بوکی را که طراحی می‌کنید به روز نگه دارید. اگر لوگو، فونت و غیره مرتبط با برند شما تغییر کند باید فورا برند بوک را به روز کنید.
 • متمایز کننده برند: وقتی برند بوک را طراحی می‌کنید لازم است در این کتاب از عنصرهایی که برند شما را از بقیه متمایز می‌کند استفاده کنید.
 • دستورالعمل دقیق برند بوک: ارائه این دستورهای دقیق و خاص در طراحی برند بوک کمک می‌کند تا شما برند را کامل و دقیق معرفی کنید.
 • هماهنگی برند بوک: اگر محتوای برند بوک شما کاملا با اهداف برند شما یکسان باشد باعث اعتماد مردم به برند شما می‌شود.

هزینه طراحی هویت بصری شرکتی

اگر برای برندینگ شرکت خود قصد تهیه یک برند بوک را دارید و درباره هزینه طراحی برند بوک نگران هستید یا اطلاعاتی ندارید لازم است بدانید برای تعرفه طراحی برند بوک، رقم یک‌سان و دقیقی وجود  ندارد و عواملی مثل حرفه‌ای بودن طراحان، تعداد صفحات و موارد دیگر، بر روی قیمت آن موثر است. اگر می‌خواهید اطلاعاتی از هزینه طراحی برند بوک، پیدا کنید، می‌توانید از خدمات وب‌سایت‌ها یا شرکت‌های مشاوره برندینگ هم استفاده کنید.

طراحی برند بوک یکی از مهم‌ترین بخش‌های برندسازی است اما اغلب نادیده گرفته می‌شود یا به فراموشی سپرده می‌شود. در حالیکه برند بوک، یک سند ارزشمند برای کل تیم شما است و به شما کمک می کند تا یک تجارت کامل و یکپارچه ایجاد کنید. استفاده از برند بوک مزایای زیادی نظیر، فروش بیشتر، اعتماد و وفاداری مشتریان به برند و غیره را دارد. مراحل ساخت برند بوک شامل معرفی برند، لوگوی برند، رنگ‌های به کار رفته برای برند، فونت برند و غیره می‌باشد. نمونه برند بوک‌های موفقی وجود دارند. عوامل متعددی مثل ساده بودن، جذاب بودن، منسجم بودن در طراحی برند بوک، بر روی موفقیت آن اثر دارد. درباره قیمت طراحی برند بوک، عدد یک‌سانی وجود ندارد.

۴.۶/۵ - (۹ امتیاز)
فهرست