۰
۰

مشاوره برندینگ و تبلیغات

مشاور تبلیغات و برندینگ

مدیریت و اجرای پروژه های برندینگ

مشاور تبلیغات و برندینگ

مدیریت و اجرای پروژه های برندینگ
مشاوره برندینگ
تدوین استراتژی در مشاوره برندینگ

تدوین استراتژی

تحقیقات استراتژیک، شناخت فرصت ها و تهدیدها، پیدا کردن گپ و نیچ های مارکت، آرکیتایپ برند، چشم انداز و شعار برند، ارزش ها و…

مشاوره برندینگ برای ایجاد برند اورنس

هویت برند

طراحی لوگو، تایپوگرافی، رنگ سازمانی، هویت اداری برند، هویت دیجیتالی برند، برندبوک، یونفرم بسته بندی، هویت لجستیک و..

ایجاد آگاهی و شناخت مثبت و ماندگار در ذهن مخاطب

برند اورنس

ایجاد آگاهی و شناخت مثبت و ماندگار در ذهن مخاطب، کمپین های تبلیغاتی ATL و BTL و دیجیتال برندینگ و…

مشاوره برندینگ بصورت هدفمند

برند پوزیشن

دستیابی به جایگاهی مثبت در طبقات ذهنی مشتری، PR، ارتباطات، CSR، کمپین ها حمایتی ATL و BTL و…

مشاوره برندینگ

چه‌کار کنیم تا مشتری دنبال ما بیاید؟

جواب این سوال یک کلمه است: برندینگ

استراتژی Push یا رانشی استراتژی بازاریابی است که در آن باید با محرک های متفاوت مانند تبلیغات مستقیم و مستمر، تخفیف های شگفت انگیز، بازاریابی تلفنی و… دایمان خودمان رو پیش چشم مشتری قرار دهیم تا شاید مورد توجه قرار گیریم و منجر به فروش شود.

 استراتژی Pull یا جذب استراتژی است که برند ما بقدری جذاب و خوشنام میشود که مخاطبان آنرا به هم توصیه می کنند، آنها از استفاده از محصولات یا خدمات احساس افتخار، تمایز یا امنیت می کنند، آنها حاضرند صف بایستاند تا محصول یا خدمات ما را بخرند و… مانند برند اپل که مشتریانش از شب قبل جلوی فروشگاه ها میخوابند تا محصولات این برند را تهیه کنند. دلیلش این است که اپل بجای استراتژی رانشی به استراتژی جذب یا همان برندینگ روی آورد. برندینگ اگر درست و علمی به اجرا درآید میتواند شما را محبوب و خواستنی کند، و بقای کسب و کار شما را تضمین کند.

استراتژی پول و پوش در مشاوره برندینگ
مشاوره برندینگ

برای ساختن یک برند حرفه ای

به شما کمک می کنیم و تا آخر راه در کنارتان هستیم
مشاوره برندینگ
چنگیزخان مغول
برای تصاحب ساختن امپراطوری به طول ۹۰۰۰ کیلومتر ۰۰۰'۲۵۰'۱ نفر را کشت
برندها امپراطوری های نوین
بدون خشونت توانسته اند دنیا را تصرف کنند
Previous slide
Next slide
مشاوره برندینگ
امپراطور های امروزی
زیباترین کاخ ها و بهترین امکانات در خدمت خود دارند
امپراطور بعدی
شما باشید
Previous slide
Next slide

ما توانسته ایم

برندهایی بسازیم که مایه افتخارمان باشند
مشاوره برندینگ

فرم درخواست مشاوره (رایگان)

مشاوره برندینگ

مشاوره رایگان

مشاوره برندینگ

هر فردی که به تازگی کسب و کار جدیدی را شروع می کند، قطعا با چالش های مختلفی روبه رو می شود؛ چرا که آن فرد همزمان باید جنبه های مختلف سازمان خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کند. اما به این فکر کنید که اگر شخص مدیر، تجربه و تخصص کافی در مدیریت همه قسمت های برند را نداشته باشد، چه اتفاقی رخ می دهد؟

قطعا آن کسب و کار پس از مدتی با شکست مواجه می شود و فرد مدیر، ضرر و زیان زیادی را باید پرداخت کند. بنابراین برای آن که بتوانید مدیریت درستی بر جنبه های مختلف کسب و کار خود داشته باشید، نیاز به مشاوره برندینگ دارید. مشاور برند سازی وظایف و ویژگی های خاصی دارد که در ادامه این مطلب آن ها را معرفی می کنیم.

برندینگ چیست؟

قبل از آن که با مشاوره برندینگ آشنا شوید، باید درباره برند و برندینگ اطلاعات کافی به دست بیاورید. به طور کلی برند نوعی مفهوم تجاری خاصی است که درباره پیدا کردن محصول یا فرد خاصی به شرکت ها کمک می کند.

مشاوره برندینگ

به بیان ساده تر، برند نوعی تاثیر غیر ملموس بر ذهن مشتریان است که سبب افزایش ارزش شرکت و ایجاد هویت برند در میان مخاطبان می شود. گاهی اوقات شما حتی با وجود لوگو معمولی هم می توانید برندسازی انجام دهید.

از طرفی در گذشته، برندینگ به عنوان شعار و سمبل خاصی برای معرفی محصولات و خدمات در بین مردم شناخته می شد که نمایان گر وجه تمایز شرکت خاصی در بین رقیبان بود. اما امروزه مفهوم جدیدتری برای آن وجود دارد.

بر این اساس، تصویر ذهنی که برای افراد از کسب و کار شما به وجود می آید، جزو مفاهیم برندینگ قرار می گیرد. مثلا ممکن است مشتریان با مشاهده محصول مشابه یا صحبت درباره برندهای مختلف، به یاد محصولات شما بیفتند.

بنابراین در این زمان، عملیات برندینگ به درستی انجام می شود. برندینگ سعی در افزایش اعتبار شرکت ها، رساندن پیام واضح، ارتباط بهتر با مخاطب کسب و کارها و تحریک آن ها برای خرید محصولات شما دارد.

مشاور برندینگ کیست؟

با مطالعه مفهوم برندینگ، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که مشاور برندینگ چیست؟ برندینگ جزو روش هایی است که سبب افزایش آگاهی از برند و ایجاد ذهنیت خاص از کسب و کار برای مشتری می شود.

توجه کنید که در حال حاضر هزاران برند مختلف به طور همزمان به دنبال برندینگ هستند. اما این که چگونه در میان تمامی رقیبان، بیشتر شناخته شویم، به مشاوره برندینگ بستگی دارد.

تا زمانی که نتوانید استراتژی بلند مدتی برای موفقیت کسب و کار خود پیدا کنید، به موفقیت نمی رسید؛ از همین رو باید شخصی با عنوان مشاور برند به شما در این زمینه کمک کند.

مشاور برندینگ با توجه به دانش و تخصص خود در زمینه برندسازی، می تواند در ارائه بهترین روش ها برای معرفی خدمات و محصولات اطلاعات قابل توجهی موفق باشد. این فرد با ارائه استراتژی های مختلفی، شما را در بین رقیبان برجسته می کند.

وظایف مشاور برندینگ چیست؟

هر شخصی که در جایگاه مشاوره برندسازی فعالیت داشته باشد، باید مسئولیت های زیر را انجام دهد:

مشاوره برندینگ

۱. اهداف شرکت را بررسی میکند.

زمانی که مشاور در سازمان شما فعالیت داشته باشد، به تمامی اهداف شرکت هم دسترسی پیدا می کند. بنابراین متناسب با نوع اهداف تجاری از جمله کوتاه مدت یا بلند مدت بودن آن ها، چشم انداز مناسبی برای آینده شرکت طراحی می کند. همچنین با حضور در جلسات مدیریت، می تواند مشاوره فروش تاثیر گذاری را در راستای اهداف سازمان ایجاد کند.

۲. درباره بازار و مشتریان اطلاعات کسب می کند.

قطعا شما به عنوان مدیر شرکت، همزمان نمی توانید درباره بازار و مشتریان اطلاعات جامعی به دست بیاورید. بنابراین مشاور برندسازی، می تواند شناخت کامل و درستی از بازار پیدا کند و تغییرات موجود در آن را تجزیه و تحلیل کند.

همچنین جدای از تحولات بازار، شناخت مشتریان هدف هم جزو وظایف مشاور برندینگ است. بنابراین این فرد باید آگاهی کاملی نسبت به نیازهای مشتریان پیدا کند و روش های موفقیت بیشتر را اجرا نماید.

۳. هویت برند را طراحی می کند.

همه کسب و کار ها نیاز به هویت و شخصیت برند برای ارتباط موثر با مخاطبان خود دارند. به این صورت که باید ویژگی های خاصی برای بخش های مختلف بصری، شخصیت کلی و قسمت های کلامی هر برند تعریف شود.

 البته هویت برند، تنها مربوط به اسم برند و مسائل اولیه نمی شود. شخص مشاور باید طراحی کلی درباره گرافیک برند، لحن محتوا، استفاده از تصاویر و ویژگی های مختلف دیگر را ارائه کند.

۴. استراتژی بازاریابی را تعریف کند.

یکی دیگر از وظایف مهم مشاوره برند، تعیین استراتژی بازاریابی است. بر این اساس، مشاور باید به دنبال راه و روش های منحصر به فرد برای اجرای استراتژی های مختلف در برند باشد. همچنین باید با مشاهده بازخورد مثبت و منفی از مشتریان، در روش های خود تغییر ایجاد کند و طراحی برند را به ثبات برساند؛ چرا که تاثیر ثبات داشتن، در وفاداری مشتریان زیاد است.

۵. ارزیابی کلی داشته باشد.

نمونه ای از نشانه های برند موفق، در ارزیابی مداوم امور مربوط به برندینگ است؛ چرا که مثلا شاید برنامه قبلی برای فروش محصولات، در حال حاضر پاسخ گوی مشتریان نیست. بنابراین مشاور تنها از راه ارزیابی جامع، نیازهای شرکت و بازار را متوجه می شود.

۶. فعالیت رقبا را بررسی می کند.

تمامی رقیبان مستقیم و غیر مستقیم، بر فروش و نحوه ارتباط با مشتری تاثیر می گذارند؛ بنابراین مشاوره برندسازی تمامی فعالیت های رقیبان را زیر نظر می گیرد و برنامه درست و خاصی را مطابق فعالیت های آن ها تنظیم می کند.

۷. محتوا خلق می کند.

بازاریابی محتوایی، جزو موارد مهم برای فروش بیشتر و بازاریابی محصولات مختلف به شمار می رود. از طرفی محتوا در قسمت های مختلفی از جمله، صوتی، تصویری و نوشتاری کاربرد دارد. مشاور باید محتوای تاثیر گذار و متناسب با هر مدل کسب و کاری را برای فروش بیشتر محصولات ایجاد کند. توجه کنید این مسئولیت خیلی مهمی است؛ چرا که مخاطب به طور مستقیم درباره خدمات و فعالیت های تجاری برند اطلاعات کسب می کند.

انواع خدمات برندینگ چیست؟

با توجه به این که برندینگ شامل موارد مختلفی می شود، بنابراین خدمات برندینگ هم در دسته های مختلفی قرار می گیرد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم:

مشاوره برندینگ

۱.مشاور برندینگ محصول

یکی از متداول ترین انواع برندینگ، درباره محصولات انجام می شود. در این مدل برندینگ، تمامی محصولات بازاریابی برای انتخاب نام محصول، طراحی محصول، بسته بندی، مواد تشکیل دهنده و لوگو بررسی می شود.  

به این صورت که شرکت ها با ارائه ویژگی های مثبت محصول یا خدمات خود، جلوه برجسته تری را به آن ارائه می دهد. بنابراین محصولات آن برند در میان رقیبان خود، متمایز می شوند و در ذهن مشتریان قرار می گیرد.

۲. مشاور پرسونال برندینگ

این مدل از خدمات مشاوره برندینگ و بازاریابی، در دسته پرسونال برندینگ یا همان برندسازی شخصی قرار می گیرد. حتما شما هم نام برخی از افراد مشهور را حتما به خاطر می آورید؛ این موضوع به دلیل ایجاد برند سازی شخصی برای آن فرد اتفاق می افتد.

در این روش افراد با نشان دادن ویژگی های خاص و مثبت به مخاطب، تصویری حرفه ای از شخصیت خود را در ذهن آن ها به وجود می آورند.

اگر به دنبال پرسونال برندینگ برای خود هستید، می توانید با کمک بهترین مشاور برندینگ مانند برنداکسین، این کار را به صورت اصولی انجام دهید. مشاور برای ایجاد برند سازی شخصی، هدف گذاری اولیه از برند شخصی انجام می دهد و تقاط مثبت و منفی آن را شناسایی می کند. سپس با توجه به ویژگی های خاص برند، تمرکز خود را روی رشد برند شخصی فرد قرار می دهد.

۳. مشاور برندینگ دیجیتال

امروزه با توجه به تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر بهبود بازاریابی، انواع دستور العمل برندینگ برای امور دیجیتال هم فراهم شده است. در این مدل، دیجیتال مارکتینگ و برندینگ با یکدیگر ترکیب می شوند و مخاطبان زیادی را به خود جذب می کنند.

بنابراین شما در مدت زمان کوتاهی و با هزینه کم، می توانید آگاهی مخاطب را درباره برند خود افزایش دهید. مشاوران در برنداکسین به کمک ابزارهای مختلفی از جمله موتورهای جستجو، اپلیکیشن ها، کمپین های دیجیتال مارکتینگ، شبکه های اجتماعی و وبسایت ها، این کار را انجام می دهد.

۴. مشاور برندینگ جهانی

اگر می خواهید که تمامی مردم جهان با فرهنگ ها و زبان های مختلف، برند شما را بشناسند، به سراغ مشاوره متخصص در این زمینه بروید. البته ناگفته نماند که این مدل برندینگ، تنها در موارد خاصی استفاده می شود و مخصوص به تعداد شرکت های کمی است. نمونه هایی از این مورد، مربوط به برندهای معروف لوازم الکترونیکی و دیجیتال مانند اپل و سامسونگ می شود.  

۵. مشاور برندینگ مشارکتی

برای آن دسته از برندهایی که همکاری مشترکی با یکدیگر دارند، این دسته استفاده می شود. در برند مشارکتی، دو برند برای تبلیغات و بازاریابی محصول خاص همکاری می کنند. مشاور تبلیغات باید با ارائه استراتژی های خاص، ارزش های مشترکی را برای هر دو برند ایجاد کند و سبب موفقیت دو برند شود. برای آن دسته از کسب و کارهایی که قصد ورود به فضاهای جدید بازار را دارند، این مدل برندینگ پیشنهاد می شود.

۶. مشاور برندینگ جغرافیایی

هر کسب و کاری در محل جغرافیایی خاصی مشغول به کار می شود که دارای ویژگی های منحصر به فردی برای خود دارد. بنابراین مشاور جغرافیایی می تواند از طریق فرهنگ های موجود در هر منطقه، مراحل هویت بخشی و توسعه برند را طی می کند. البته باید بدانید که این مدل برندیگ، بیشتر برای مشاغل گردشگری استفاده می شود.

۷. مشاور برندینگ سازمان

در اغلب برندها، جدای از محصولات و خدمات خاص به آن کسب و کار، درباره چشم اندازها و فرهنگ سازمانی هم برند سازی می شود. این نوع برندینگ، بیشتر برای سازمان های بزرگ استفاده می شود و شباهت زیادی با برندینگ محصول دارد.

اما برند سازی در این مدل، بیشتر درباره اعتبار سازمان و فعالیت های انجام شده در سازمان است. مشاور تبلیغات و برندیگ در این حوزه، بیشتر بر اساس فعالیت های فرهنگی و مسئولیت های اجتماعی، استراتژی برند را طراحی می کند.

۸. مشاور برندینگ مکان

شاید برخی از افراد این خدمت را با مشاوره برندینگ جغرافیایی اشتباه بگیرند؛ اما باید بگوییم که در بین این دو مدل، تفاوت های زیادی وجود دارد. مشاور برند سازی برای این مدل خدمات، باید تمرکز خود را روی برجسته سازی مکان خاصی قرار دهد. به این صورت که مخاطب تصویر و هویت خوبی درباره مکان خاصی در ذهن خود داشته باشد. البته برندینگ مکان، شامل سه قسمت منطقه ای، شهری و ملیتی می شود.

تعرفه مشاور برندینگ چگونه است؟

این سوال برای افراد پیش می آید که آیا بهتر نیست به جای صرف هزینه برای مشاوره برندینگ، سرمایه کار خود را افزایش دهیم؟ باید در پاسخ باید بگوییم که اگر به دنبال پیشرفت و موفقیت بیشتر در میان هزاران رقیب خود هستید ، فکر استفاده نکردن از تجربیات مشاور برندینگ را از سر خود بیرون کنید. چرا که مشاور برندینگ به شما در جذب مشتریان و بهبود مدیریت برند کمک می کند.

به طور کلی تعرفه مشاوره برندینگ، بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود که آن ها را به طور مختصر معرفی می کنیم:

  • هرچه دامنه پروژه شما گسترده تر باشد، زمان و انرژی بیشتری را هم نیاز دارد. مثلا مشاور برندینگ برای سازمان های بزرگ با تعداد محصول و افراد زیاد، باید کارهای مختلفی از جمله بسته بندی و فروش را مدیریت کند. همین موارد هم سبب افزایش قیمت خدمات مشاوره به کسب و کارهای بزرگ می شود.
  • نکته دیگر، درباره طراحی لوگو است. هرچه لوگوی مورد نظر شما پیچیدگی بیشتری داشته باشد، هزینه بیشتری را هم باید پرداخت کنید.
  • از طرفی استراتژی برندینگ و راه و روش های انجام کار هم سبب ایجاد جایگاه مناسب در بین بازار می شود؛ از همین رو یکی از عوامل مهم تاثیر گذار بر قیمت شرکت مشاوره تبلیغات، پیچیدگی های به کار رفته در استراتژی برند است.
  • یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت، انتخاب شرکت مشاوره تبلیغات و برندینگ است.

بهترین خدمات مشاوره برندینگ را از کدام شرکت ها دریافت کنیم؟

امروزه با توجه به تعداد زیاد شرکت های مشاوره برندینگ، افراد در انتخاب مشاور دچار شک و تردید می شوند. البته این موضوع کاملا طبیعی است؛ چرا که اگر خدمات به شکل مناسبی ارائه نشود، قطعا هزینه و اعتبار برند شما هم تحت تاثیر قرار می گیرد.

اگر شما هم قصد راه اندازی کسب و کار جدیدی را دارید، می توانید از خدمات متنوع سایت مشاوره برندینگ برنداکسین استفاده کنید. مشاوران این شرکت، تمامی آن چیزهایی که برای برندینگ نیاز دارید را به شما ارائه می کنند.

جان کلام

با توجه به وظایف مشاور برندینگ، پیدا کردن فرد مناسب به این کار خیلی مهم است؛ از همین رو پیشنهاد می کنیم که مشاور برندسازی خود را با وسواس بیشتری انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای آگاهی از دانش تخصصی مشاوران در وبسایت برنداکسین، می توانید از طریق سایت ارتباط برقرار کنید.

ادامه مطلب
مشاوره تلفنی رایگان tel:02140440125

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.