1. خانه
  2. مطالب مفید
  3. برند خوش نام برند بد نام

برند خوش نام برند بد نام

brand4
برند نایکی

همه برند خوش نام Nike رو میشناسیم، این برند سال ۱۹۶۴ توسط Bill bowerman  و Phil Knight بنیان گذاری شد. و اکنون ۷۳,۰۰۰ هزار نفر به صورت رسمی برای این شرکت کار میکنند. و درآمد سال ۲۰۱۸ مبلغی معادل ۳۶ میلیارد دلار بوده است،اکنون که نیمی از این پیشرفت  این برند از سال ۲۰۱۲ یعنی حدود ۶ سال، رشدی دوبرابر داشته است.

یکی از دلایل مهمی که باعث پیشرفت برند خوش نام Nike  بوده است، نام سبک و جذاب آن است. نامی که در بیشترکشورهای جهان به راحتی و با کمترین خطا تلفظ میشود. این نام فوق العاده در کنار محصولات و خدمات خلاقانه و خاصی که تولید می کرد. مسیری هموار پیش روی این برند گذاشت. و باعث شد که با سرعتی زیاد و در عین حال با موانعی کمتر مسیر پیشرفت خود را طی کند.

جالب است بدانید برند Aber Crombie هفتاد سال قبل از نایکی یعنی ۱۸۹۲ شروع به کار کرد، این شرکت اکنون درآمدش معادل ۵/۳ میلیارد دلار یعنی یک دهم Nike است و ۲۲,۵۰۰  نفر در این شرکت استخدام شده اند.

Aber Crombie با وجود تلاشهای زیادی که می کند بار سنگین نام طولانی خود را نیز باید به دوش بکشد. چون تلفظ این نام در بسیاری از کشورها دشوار است و اگر علامت زیبای گوزن شمالی را هم نداشت. مشتریانش دیگر چیزی برای بخاطر سپردن نداشتند.

برند ابرکرومبی
برند پشمک حاج عبداله

حالا برویم سراغ اسامی ایرانی با برند خوش نام؛

برخلاف خیلی ها من نام برند پشمک حاجی عبداله را می پسندم، حداقل نسبت به خیلی از نام های تکراری و اشباع شده و کلیشه ای جسورانه تر است.

پیشنهاد ما به شما:   انتخاب بهترین لوگو

انتخاب چنین نامی برای برند شهامت خاصی می خواهد که در کمتر بیزینس وطنی دیده می شود، منتها مشکل بزرگ نام های این چنینی همان مشکل برند Aber Crombie است که در فرهنگ های دیگر توان نفوذ و رشد زیادی ندارند.

پیشنهاد میکنم مقاله نام های سبک – نام های سنگین را بخوانید.

نام تجاری که مایه افتخار شما باشد و به راحتی در ذهن مخاطب نفوذ کند می تواند سرعت Awareness برند شما را بالا و هزینه آن را پایین بیاورد و در غیر این صورت باید با هزینه های گزاف معرفی برند خود کنار بیایید.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پست های مرتبط

فهرست