۰
۰

برندسازی مرکز خرید

برندسازی مرکز خرید

فرآیند برندسازی مرکز خرید مهستان

مهستان
مرکز خریدی
برای همه

مهستان مجموعه ای تجاری و تفریحی در مرکز گردشگری استان البرز برای میزبانی از خانواده ها و گردشگرانی است که می خواهند لذت، آرامش و نوعی گردشگری متفاوت را در استان البرز تجربه کنند. نام مهستان از شهر قدیم و جدید هشتگرد که امروزه مهستان نامیده می شود گرفته شده است. این لوگو از پنج نقطه جاذبه گردشگری شهر الهام گرفته شده است. فرهنگ برند مهستان مهمان نوازی ایرانی است که در چهار گوشه جهان شهرت دارد. مخاطبان مهستان همگی گردشگرانی هستند که برای تفریح، سرگرمی و خرید به این شهر زیبا می آیند.

برندسازی مرکز خرید

سرگذشت مرکز خرید مهستان

مهستان مرکز خریدی است که بازتاب فرهنگ غنی و متنوع ایران به ویژه استان البرز است. خدمات و محصولات متنوعی از سرگرمی و تفریح گرفته تا خرید و غذاخوری را برای بازدیدکنندگان خود ارائه می دهد. برندسازی مهستان مبتنی بر مفهوم مهمان نوازی ایرانی است که به گرمی، سخاوت و صمیمیت معروف است. مهستان پذیرای همه کسانی است که می خواهند تجربه ای به یاد ماندنی و دلپذیر را در هشتگرد تجربه کنند، شهری که ترکیبی از قدیم و جدید است. لوگوی مهستان نشان دهنده پنج نقطه جاذبه گردشگری در این شهر است.

برندسازی مرکز خرید
برندسازی مرکز خرید
برندسازی مرکز خرید

فرآیند طراحی لوگو مرکز خرید برای مهستان

در طراحی لوگوی مهستان از سیستم فیبوناچی استفاده شده است، یک دنباله ریاضی که در آن هر عدد حاصل جمع دو عدد قبلی است. این پنج جاذبه گردشگری هشتگرد اعم از قدیمی و جدید را نشان می دهد. این لوگو از شش رنگ اصلی الهام گرفته از کهن الگوی جستر یونگ استفاده می‌کند، مفهومی روان‌شناختی که تیپ شخصیتی بازیگوش، خلاق و شوخ طبع را توصیف می‌کند. این عناصر منعکس کننده ماهیت سرگرم کننده و متنوع برند مهستان هستند.

چگونه برند بوک را برای مهستان طراحی کردیم

مهستان یک برند مرکز خرید است که محصولات و خدمات متنوعی را برای نیازها و سلیقه های مختلف ارائه می دهد. آنها می خواستند برند بوکی ایجاد کنند که تنوع، کیفیت و راحتی آنها را به نمایش بگذارد. آنها همچنین می خواستند نام تجاری خود را به طور مداوم و موثر به مشتریان، شرکا و کارمندان خود منتقل کنند.

ما از نزدیک با مهستان کار کردیم تا چشم انداز، ماموریت و ارزش های آنها را درک کنیم. ما همچنین در مورد بازار، رقبا و مخاطبان هدف آنها تحقیق کردیم. ما یک استراتژی برند را بر اساس یافته های خود ایجاد کردیم که موقعیت، تمایز و شخصیت آنها را مشخص می کرد.

سپس استراتژی برند را به هویت بصری تبدیل کردیم که ماهیت و ویژگی های مهستان را منعکس می کرد. ما یک لوگو، یک پالت رنگ، یک سیستم تایپوگرافی و یک سبک تصویری رنگارنگ و ظریف ایجاد کردیم. ما همچنین یک صدا و لحن دوستانه و حرفه ای ایجاد کردیم.

ما تمام عناصر هویت بصری و صدا و لحن را در یک کتاب نام تجاری گردآوری کردیم که برندسازی و بازاریابی مهستان را هدایت کرد. برند بوک معنی و هدف هر عنصر و قوانین و بهترین شیوه های استفاده از آنها را توضیح داد. برند بوک همچنین شامل مثال‌ها و الگوهایی بود تا نشان دهد چگونه می‌توان عناصر را در زمینه‌ها و سناریوهای مختلف به کار برد.

برند بوک به مهستان کمک کرد تا تصویر برند قوی و ثابتی ایجاد کند که تنوع، کیفیت و راحتی آن را نشان دهد. همچنین به آنها کمک کرد تا آگاهی، شناخت و وفاداری برند خود را افزایش دهند.

نتیجه برندسازی مرکز خرید

مهستان پس از تکمیل تصویر برند و استراتژی برند خود با برنداکسین به موفقیت بزرگی دست یافت. آنها بازدیدکنندگان و مشتریان بیشتری را به مرکز خرید خود جذب کردند، که تحت تأثیر طراحی لوگوی منحصر به فرد و جذاب، شعار جذاب و به یاد ماندنی، و هویت ثابت و منسجم برند قرار گرفتند. مهستان همچنین آگاهی و شناخت برند خود را در بازار افزایش داد، زیرا خود را از سایر مراکز خرید در منطقه متمایز کرد. مهستان به لطف همکاری با برنداکسین به مقصد گردشگری، تفریحی و خرید در استان البرز تبدیل شد.

چند نکته مفید برای برندسازی مراکز خرید

برندسازی مرکز خرید یک استراتژی برای ایجاد درک قوی از فروشگاه شما در ذهن مشتری شما است. این اقدامات با هدف برانگیختن احساسات مثبت و تشویق مشتریان به دیدن کسب و کار شما به روشی خاص انجام می شود.

برخی از نکات برای برندسازی مراکز خرید عبارتند از:

از المان های سرگرم کننده و سوپرایز کننده در طراحی خود استفاده کنید

این روزها هیچ مرکز خریدی بدون نوعی سرگرمی و تفریح کامل نمی شود. می توانید از نمایشگرهای خلاقانه و تعاملی در برندسازی مرکز خرید خود، مانند ویدئوها، کیوسک ها یا تابلوهای دیجیتال، برای جذب و جذب مشتریان استفاده کنید.

 

در برندسازی مرکز خرید می‌توانید از این فضاها برای میزبانی رویدادها، تبلیغات یا فعالیت‌های اجتماعی استفاده کنید که تجربه مشتری را افزایش می‌دهد و حس جامعه را ایجاد می‌کند.

شما می توانید فضاهایی را برای همکاری، آموزش یا سلامتی ارائه دهید که نیازها و سبک زندگی مخاطبان هدف شما را برآورده می کند. این می تواند به شما در ایجاد یک پایگاه مشتری وفادار و افزایش ترافیک کمک کند.

یک لوگو نه تنها باید نشان دهنده کاری باشد که انجام می دهید، بلکه باید نشان دهد که چرا آن را انجام می دهید و چگونه آن را متفاوت انجام می دهید. لوگو باید تداعی و احساسات مثبتی را در ذهن مخاطب شما برانگیزد.

طراحی لوگو یک فرآیند مشارکتی است که شامل بازخورد و اصلاح است. همیشه لوگوی خود را با افراد و دیدگاه های مختلف آزمایش کنید و هرگونه معانی پنهان، خطا یا سوء تفاهم را بررسی کنید.

برندسازی مرکز خرید

در مورد برندسازی مراکز خرید چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

برندسازی مرکز خرید
مشاوره تلفنی رایگان tel:02140440125

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.