انتخاب اسم مغازه لوازم آرایشی با ۷+ نکته کلیدی!

مقاله انتخاب اسم مغازه

اگر شما هم فکر می کنید که تنها کیفیت محصولات برای جذب مشتری به مغازه لوازم آرایشی مهم است، سخت در اشتباه هستید؛ چرا که این روزها افراد توجه بیشتری به اسم مغازه لوازم آرایشی و برند بودن آن نشان می دهند. البته این موضوع صرفا مربوط به لوازم آرایشی نمی شود؛ اما به دلیل اهمیت برند بودن لوازم آرایشی برای خانم ها و کیفیت لوازم آرایشی، انتخاب بهترین اسم مغازه برای این نوع کسب و کار خیلی مهم است.

شاید پیدا کردن اسم مغازه لوازم آرایشی و بهداشتی به ظاهر ساده باشد؛ اما برای آن که بتوانید خاص ترین اسم ها را انتخاب کنید، لازم است که به نکات مختلفی توجه داشته باشید. بنابراین اگر می خواهید برای مغازه لوازم آرایشی خود اسم انتخاب نمایید، در ادامه این مقاله از برنداکسین همراه ما باشید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

اسم خاص برای برندسازی

چرا انتخاب اسم برای مغازه لوازم آرایشی مهم است؟

شاید با خود بگویید که اصلا چرا باید برای انتخاب اسم مغازه لوازم آرایشی خودمان را به سختی بیندازیم؟ در حالی که می توانیم به راحتی از نام های عادی و مشابه با دیگران برای مغازه لوازم آرایشی خود استفاده کنیم.

در پاسخ باید بگوییم که شاید در زمان های قدیم استفاده از یک اسم ساده برای چند مغازه مشابه به هم استفاده مرسوم بوده است؛ اما امروزه اسم برند، عامل مهمی درباره تعریف شما به عنوان کسب و کار حرفه ای محسوب می شود. جالب است بدانید که نام انتخابی شما حتی در موفقیت یا شکست کسب و کار هم تاثیر فوق العاده زیادی می گذارد.

از طرفی نام گذاری برند برای تکمیل هویت کلی مغازه لوازم آرایشی فروشی شما ضروری است. این هویت می تواند با نام مناسب و خاص بسیار قدرتمند باشد یا این که کسب و کار را به سمت پایین تر بکشاند. تاثیر این موضوع را شاید در ابتدای کسب و کار خود مشاهده نکنید؛ اما در طول سال ها و با وجود رقبای جدید تر، متوجه این موضوع خواهید شد. توجه کنید که اگر بتوانید اسم لاکچری برای مغازه لوازم آرایشی پیدا کنید، حتی با وجود رقیبان قدرتمند هم در طول سال ها جایگاه خود را در بین مشتریان حفظ می کنید.

انتخاب اسم محصولات آرایشی طبق اصول

اصول انتخاب اسم مغازه لوازم آرایشی چیست؟

هدف اصلی انتخاب نام مغازه لوازم ارایشی، هویت بخشی به برند تجاری شما است؛ از همین رو باید نام معناداری را برای آن انتخاب کنید. اما انتخاب اسم خاص برای مغازه لوازم آرایشی نیازمند رعایت اصول مختلفی است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

پیشنهاد ما به شما:   نام های دختر ایرانی

به دنبال نام منحصر به فرد باشید.

در حال حاضر با توجه به استقبال خانم ها، تعداد مغازه های لوازم آرایشی و بهداشتی فروشی بیشتر از قبل شده است. بنابراین این امکان وجود دارد که شما ناخواسته نام تکراری برای متن تبلیغ لوازم آرایشی خود استفاده کرده باشید. بنابراین حتما قبل از نام گذاری، علائم تجاری خود را بررسی نمایید. به این صورت که به دامنه های وب و شبکه های اجتماعی دقت کنید و از تکراری نبودن نام برند خود مطمئن شوید.

نامی ماندگار را برای مغازه لوازم آرایشی انتخاب کنید.

این که مشتریان چگونه مغازه شما را در بین تعداد زیادی از مغازه ها  به یاد بیاورند، به انتخاب اسم خاص برای برند بستگی دارد. برای آن که نام ماندگار را برگزینید، بهتر است که به دنبال اسم هایی با پیام احساسی باشید. مثلا می توانید با هدف ایجاد حس جوانی و سرزندگی برای خانم ها، نام برند هنری، فانتزی و افسانه ای را انتخاب کنید.

بهترین نام، مختصر ترین آن ها است.

اگر دقت کرده باشید، حفظ کردن نام های طولانی و سخت برای هیچ کسی آسان نخواهد بود و در مدت کوتاهی هم از ذهن افراد می رود. بنابراین به هیچ عنوان اسم مغازه لوازم آرایشی و بهداشتی خود را طولانی طراحی نکنید. همچنین با توجه به این که همه افراد قرار است از مغازه شما خرید کنند، بهتر است که املای اسم مغازه آسان باشد. توجه کنید که بهترین نام های تجاری کلماتی هستند که بیشتر از دو کلمه نباشند. همچنین حتی بهتر است که در انتخاب حرف های هر اسم هم دقت کافی به خرج دهید.

اسم مغازه لوازم آرایشی را بر اساس روحیه خانم ها انتخاب کنید.

یکی از مهمترین موارد در راه اندازی استارت آپ و کسب و کارهای کوچک و بزرگ، انتخاب نام بر اساس جامعه هدف است. تمامی مخاطبان مغازه لوازم آرایشی، خانم ها هستند؛ از همین رو باید از کلمات لطیف و احساسی برای اسم مغازه لوازم آرایشی فروشی کمک بگیرید.

نام مغازه باید بر اساس خدمات و محصولات شما باشد.

بسیاری از مغازه های لوازم آرایشی بیشتر در زمینه خاصی فعالیت می کنند؛ مثلا برخی از آن ها تنها در زمینه زیبایی مو یا پوست خدمات رسانی می نمایند. بنابراین خیلی مهم است که در ابتدا هدف محصولات خود را بشناسید و بر اساس آن اسم برای مغازه لوازم آرایشی بهداشتی انتخاب کنید.

ارتباط نام برند با لوازم آرایشی

درک و تلفظ نام مغازه باید آسان باشد.

امروزه آمار استفاده از اسم های مبهم و خیلی متفاوت بیشتر از قبل شده است که بسیاری از آن ها برای مشتریان قابل لمس نیست. بنابراین به این فکر کنید که جدای از خود شما، مشتریان هم باید منظور اسم را بدانند. برای این کار می توانید نام انتخاب خود را با خانواده و دوستان در میان بگذارید و در صورت درک همه آن ها، اسم را انتخاب کنید.

حتما لوگو مناسب برای اسم خود را هم طراحی کنید.

برای آن که زیبایی اسم مغازه لوازم آرایشی را تکمیل کنید، بهتر است که به دنبال لوگو مناسب به آن نام هم باشید؛ چرا که لوگو نام بصری است و شخصیت برند شما را مشخص می کند. همچنین اصولا نام برند در داخل لوگو قرار می گیرد؛ از همین رو باید زیبایی خود را داشته باشد.

پیشنهاد ما به شما:   دانلود لیست ثبت برند

در صورت انتخاب اسم انگلیسی، به معنای آن توجه کنید.

در حال حاضر بسیاری از برند ها از نام لوازم آرایشی به انگلیسی استفاده می کنند؛ اما نکته این جا است که معنای برخی از آن ها اصلا با کسب و کار همخوانی ندارد یا اصلا معنای درستی را برای آن نمی توان پیدا کرد. از طرفی اگر قصد داشته باشید که با پیشرفت کسب و کار به مرحله بین المللی هم برسید، باید به فکر ترجمه نام برند خود باشید. بنابراین باید نامی را انتخاب کنید که در زبان های دیگر هم ترجمه درستی داشته باشد.

مثلا اگر اسم ترکی برای مغازه لوازم آرایشی در نظر گرفته اید، به فکر ترجمه انگلیسی آن هم باشید؛ چرا که ممکن است همین نام بدون حاشیه و ساده، در زبان های دیگر تعبیر خوبی نداشته باشد.

اسمی را انتخاب کنید که در اینترنت هم استفاده شود.

شاید در حال حاضر قصد راه اندازی فروشگاه آنلاین را ندارید؛ اما ممکن است که در آینده شعبه اینترنتی خود را هم راه اندازی کنید. بنابراین خیلی مهم است که اسم شما برای فروشگاه اینترنتی هم مناسب باشد؛ چرا که برای خرید دامنه سایت، همان اسم استفاده می شود.

Banner Site Moshavere Branding Rouvd 01 01 01

خلاقیت داشته باشید.

به این فکر کنید که امروزه آن دسته از کسب و کارهایی موفق می شوند که خلاقیت کافی در کار خود داشته باشند؛ بنابراین اگر می خواهید اسم برند تاثیر بیشتری روی مشتریان بگذارد، از اسم های خاص و خلاق استفاده کنید. لازم به ذکر است که برای ایجاد خلاقیت، برخی از افراد از اسم های مخفف هم استفاده می کنند؛ اما به دلیل عدم آگاهی مشتری از منظور شما، بهتر است که این کار را انجام ندهید.

مراحل انتخاب اسم برای مغازه لوازم آرایشی

هنگام  راه اندازی فروشگاه لوازم آرایشی یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین مراحل، انتخاب نام مناسب برای این نوع از کسب‌وکار می‌باشد؛ چرا که یک نام منحصربه‌فرد می‌تواند تأثیر بالایی در برندسازی کسب ‌و کار شما داشته باشد.

به طور کلی طبق نظر سنجی از جامعه آماری فروشگاه های لوازم آرایشی، ۳۱ درصد از افراد نام برند خود را از توصیف محصولات، ۲۸ درصد از نام خود، فرزند و بستگان، ۱۹ درصد از کلمات ساختگی و ۸ درصد از نام های موجود در طبیعت استفاده کرده اند. اما همه آن ها برای انتخاب بهترین نام برای مغازه لوازم آرایشی، مراحل زیر را سپری می کنند:

طوفان فکری

اگر می خواهید از نظرات افراد مختلف برای انتخاب اسم مناسب فروشگاه لوازم ارایشی بهره مند شوید، طوفان فکری را جدی بگیرید؛ چرا که طوفان فکری مهمترین تکنیک برای پیدا کردن ایده های خلاقانه است. برای این کار کافی است که چند فرد مختلف را جمع کنید و با توجه به جامعه هدف و مشتریان خاص خود، ایده های مختلفی را درباره اسم ارائه دهید. سپس با لیست کردن تمامی ایده ها، هر کدام را جداگانه بررسی نمایید و بهترین مورد را انتخاب کنید.

نقاط قوت و ضعف رقیبان را بشناسید.

در مرحله بعدی، به انتخاب اسم دیگر رقبا و عملکرد آن ها در این باره توجه کنید. برای این کار می توانید اسم مغازه لوازم آرایشی های معروف را در نظر بگیرید و به انتخاب آن ها با توجه به محصولات و خدمات، دقت نمایید. همچنین نقاط قوت و ضعف دیگر برندهای لوازم آرایشی را بررسی کنید و به تقویت آن ها در کسب و کار خود بپردازید.

پیشنهاد ما به شما:   روش های سنتی تا مدرن و اجتماعی استراتژی بازاریابی برای همه

بررسی نقاط قوت رقبا در انتخاب نام برند لوازم آرایشی

برای انتخاب بهترین نام در بین لیست ایده ها، نظر سنجی برگذار کنید.

در این مرحله، درباره آن اسامی که در طوفان فکری تهیه کرده اید، نظر سنجی انجام دهید؛ چرا که قرار است همه افراد شما را با این اسم بشناسند. بنابراین نظر آن ها برای کسب و کار خیلی مهم است. نظر سنجی می تواند شامل خانواده، دوستان و حتی افراد کاملا ناشناس باشد. مثلا یکی از بسترهای مناسب برای نظر سنجی، شبکه های اجتماعی است که به شما برای انتخاب تصویر مناسب کمک می کند.

علایق مردم را بشناسید.

به این توجه کنید که افراد بیشتر به چه اسمی علاقه نشان داده اند و از آن استقبال می کنند. سپس همان موارد را به عنوان اولویت های اصلی خود قرار دهید.

از آزاد بودن دامنه اسم مطمئن شوید.

همانطور که در اصول انتخاب اسم برای کسب و کار با سرمایه کم مغازه آرایشی گفتیم، آزاد بودن دامنه، عامل مهمی برای انتخاب اسم است. بنابراین می توانید با استفاده از ابزارهای مختلف مانند سایت ها و شرکت های ارائه دهنده هاست، جستجو دامنه خود را انجام دهید.

واکنش افراد را با انتخاب اسم مغازه لوازم آرایشی بررسی کنید.

اسم مغازه لوازم آرایشی خود را به صورت موقت به افراد مختلف ارائه دهید و منتظر بازخورد آن باشید. اگر افراد از این اسم استقبال کردند و مفهوم اسم را متوجه شدند، همان اسم را انتخاب کنید؛ اما اگر واکنش های منفی را دریافت کردید، به سرعت آن را تغییر دهید.

آیا راه آسان تری برای انتخاب اسم مغازه لوازم آرایشی وجود دارد؟

ممکن است که شما زمان زیادی را برای انتخاب اسم گذاشته اید و جستجوهای لازم را هم برای انجام این کار انجام داده اید. حتی دامنه وب را هم بررسی کرده اید و در آستانه ساخت فروشگاه اینترنتی هم باشید. اما پس از شروع کار، با واکنش مناسبی از طرف مشتریان رو به رو نمی شوید؛ چرا که فعالیت شما اصلا با نامی که انتخاب کرده اید، هماهنگی ندارد. بنابراین بهتر است که قبل از انتخاب اسم، ابتدا مشاوره برندینگ خود را انجام دهید.

از طرفی شاید اصلا به دلیل مشغله های کاری، کمبود وقت برای پیدا کردن اسم مناسب را احساس کنید؛ بنابراین باید کار انتخاب اسم برای مغازه لوازم آرایشی را به افراد کاردان بسپارید.

امروزه شرکت های زیادی در زمینه انتخاب اسم برند وجود دارند که یکی از بهترین آن ها، برنداکسین است. این شرکت با بهره گیری از دانش متخصص ترین برندینگ، این امکان را فراهم می کند که شما بتوانید برای خرید برند آماده اقدام کنید. همچنین اگر نیاز به اسم خاص و کاملا منحصر به فرد برای کسب و کار خود دارید، می توانید روی کمک برنداکسین حساب کنید.

جان کلام

فروشگاه لوازم آرایشی یکی از بهترین موارد برای ایده کارآفرینی است که درآمد زیادی را هم برای افراد دارد؛ اما برای آن که مغازه شما در بین مشتریان شناخته شود، باید به دنبال اسم خاص برای برند خود باشید. اصولا برای پیدا کردن نام مناسب باید به نکات مختلفی توجه کنید که در این مقاله به معرفی آن ها پرداختیم. اگر به دنبال راه آسان و مطمئن برای پیدا کردن اسم مغازه لوازم آرایشی هستید، می توانید به وبسایت برنداکسین مراجعه نمایید.

۱.۹/۵ - (۷ امتیاز)

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

بیژن پاکزاد

عوامل موفقیت برند بیژن

[vc_row][vc_column][us_image image=”75849″ size=”full” align=”left”][vc_column_text] عوامل موفقیت برند بیژن به مدیریت بیژن پاکزاد [/vc_column_text][vc_column_text el_class=”justifytxt”] ۱-پی بردن به ذات و شناخت دقیق از بینش خویش: عوامل

توضیحات بیشتر »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *