انتخاب اسم مغازه پوشاک به روش سامورایی در کمتر از ۳۰ دقیقه!

این روز ها اگر کمی دقت کنید، متوجه وجود چند مغازه لباس فروشی در هر خیابان می شوید؛ چرا که مسئله پوشاک یکی از مهمترین و اصلی ترین نیازهای هر انسان محسوب می شود. اما شما بدون شناخت از قیمت اجناس مغازه ها، در وهله اول کدام یک را برای خرید انتخاب می کنید؟

اکثر افراد در پاسخ به این سوال، مغازه ای که اسم خاص و ویترین شیک تری دارند را اول برای خرید انتخاب می کنند. بنابراین مسئله انتخاب اسم مغازه پوشاک، یکی از مهمترین چیزهایی است که باید به آن توجه کنید. اگر می خواهید اصول پیدا کردن اسم خاص برای مغازه پوشاک را بدانید، پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مطلب از وبسایت برنداکسین همراه ما باشید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

اسم خاص برای برندسازی

چرا انتخاب اسم شیک برای مغازه پوشاک مهم است؟

شاید با خود بگویید که اصلا چرا باید برای مغازه خود به دنبال اسم خیلی خاص باشیم؟ چرا باید برای یک اسم ساده، هزینه های زیادی انجام دهیم؟ در حالی که می توانیم به راحتی نام یکی از اعضای خانواده را روی مغازه خود بگذاریم. باید بگوییم که هیچ کسی شما را از نامگذاری اعضای خانواده روی مغازه خود منع نمی کند؛ اما موضوع اصلی ما، پیروزی در رقابت بین دیگر رقیبان شما است. شما توجه کنید که تعداد مغازه های پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه ای که در طول شهر وجود دارند چقدر است.

حتی تعداد مغازه های اینترنتی هم در حال حاضر خیلی بیشتر شده است. بنابراین چرا باید مشتریان با وجود فروشگاه های اینترنتی و حضوری شیک و لوکس، شما را برای خرید انتخاب کنند؟ حتما می گویید که کیفیت اجناس عامل اصلی برای جذب مشتری محسوب می شود؛ اما باید بگوییم که تا مشتریان شما را برای خرید انتخاب نکنند، از کیفیت محصولات هم خبر ندارند. بنابراین برای آن که مشتریان را به خود جذب کنید، اول باید به فکر انتخاب اسم مغازه پوشاک تهران و دیگر شهر ها باشید.

نمونه اسم مغازه پوشاک زنانه خارجی

اصول انتخاب اسم مغازه پوشاک چیست؟

درست است که انتخاب اسم برای مغازه پوشاک نوجوان و جوان کار سختی به نظر نمی رسد؛ اما برای آن که بتوانید بهترین اسم را انتخاب کنید، باید اصول زیر را رعایت کنید:

اسم مغازه شما باید مخصوص به برند خودتان باشد.

دقت کنید که در حال حاضر بسیاری از مغازه ها هستند که نام های مشابهی دارند؛ بنابراین مشتریان ممکن است آن ها را با یکدیگر اشتباه بگیرند. همین موضوع سبب می شود که شما تمرکز بیشتری روی منحصر به فرد بودن اسم مغازه پوشاک داشته باشید. سعی کنید که نام های شما کپی برداری از دیگر برندها نباشد و کاملا بر اساس فکر خود شما طراحی شود.

پیشنهاد ما به شما:   دانلود چک لیست طراحی لوگو

در انتخاب نام، خلاقیت به خرج دهید.

یکی از موارد مهم برای جذب مشتریان به مغازه پوشاک، اسم های خلاقانه و جدید است. دقت کنید که برای انتخاب اسم مغازه پوشاک زنانه و بچگانه و مردانه، نهایت خلاقیت را به خرج دهید.

از نام های مختصر و کوتاه استفاده کنید.

فرض کنید که شما می خواهید برای خرید لباس اقدام کنید و تنها یک بار به فروشگاه خاصی مراجعه کرده اید؛ در این زمان آیا با وجود اسم های طولانی، می توانید آن ها را به یاد بیاورید یا این که نام کوتاه را زودتر به زبان می آورید؟ قطعا نام های کوتاه و آسان، جایگاه ویژه تری در ذهن افراد دارد و حفظ کردن آن هم آسان تر است.

همچنین نام کوتاه برای رسیدن به اهداف تبلیغاتی هم بسیاری مهم است؛ چرا که تبلیغ نام آسان، بسیار راحت تر از نام های سخت و طولانی است. از طرفی شما به هر حال برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود نیاز به نام تجاری و دامنه وب دارید که قرار است با نام مغازه طراحی شود؛ از همین رو وجود دامنه های کوتاه تر، سبب افزایش ترافیک می شود که گزینه مهمی برای شخصیت برند است.

Baner Site Entekhabe name mahsu Rouvd 01 01

استفاده از نام های مشابه را هم فراموش کنید.

برخی از مواقع افراد حتی نام تکراری هم برای مغازه پوشاک خود انتخاب نمی کنند؛ اما به دلیل تشابه با نام های دیگر، اصولا مشتریان خود را از دست می دهند. این موضع به این دلیل است که امکان تلفظ اشتباه کلمه شما و چابه جایی با کلمه مشابه وجود دارد. از طرفی مشتریان هم با دیدن هر دو مورد، متوجه منحصر به فرد نبودن اسم انتخابی شما می شوند که برای آینده حرفه ای شما خوب نیست.

سعی کنید از کلمات مخفف استفاده نکنید.

بسیاری از افراد به دلیل طولانی بودن اسم مورد نظر، اقدام به مخفف کردن کلمات و تبدیل به یک کلمه می کنند؛ در حالی که معنای این کار را فقط خود آن ها متوجه می شوند. اصولا مشتریان از مفهوم کلمات آگاهی ندارند و شما با این کار، تنها باعث گیج شدن آن ها می شوید.

بر اساس ماهیت مغازه اسم را انتخاب کنید.

یکی از موارد مهم در انتخاب اسم، توجه به نوع محصولات و جامعه هدف شما است. به طور کلی مغازه های پوشاک در سه زمینه زنانه، مردانه و بچگانه فعالیت می کنند که هر کدام در انتخاب اسم تاثیر زیادی می گذارد.

مثلا اگر شما برای هر سه گروه پوشاک در نظر گرفته اید، باید اسم کلی برای مغازه خود انتخاب کنید. اما اگر تنها در زمینه زنانه، مردانه یا بچگانه فعالیت می کنید، باید اسم مغازه پوشاک زنانه را با اسم مغازه پوشاک مردانه و بچگانه تفکیک کنید.

استفاده از لوگو را فراموش نکنید

اگر می خواهید مغازه خود را به برندی خاص و معتبر تبدیل کنید، باید به فکر طراحی انواع لوگو از جمله لوگو ترکیبی باشید. توجه کنید که نام انتخابی شما، باید مناسب با طراحی لوگو باشد؛ از همین رو به دنبال نام های ساده، خاص و شیک باشید.

انتخاب اسم مغازه پوشاک متناسب با نوع فعالیت

نام انتخابی شما باید مفهوم خاصی داشته باشد.

دقت کنید که مفهوم کلمات اصولا وابسته به احساس عاطفی است که برای افراد به وجود می آید. بنابراین به فکر انتخاب اسم مغازه پوشاک بچگانه، مردانه و زنانه احساسی باشید. توجه کنید که مثلا برای انتخاب اسم مغازه پوشاک مردانه، باید به قدرت و روحیات آن ها اهمیت دهید.

پیشنهاد ما به شما:   نام زیبا برای برندسازی

مراقب معنای نام های خارجی برای مغازه خود باشید.

برخی از افراد برای اسم مغازه پوشاک خارجی یا وارداتی، بیشتر از اسامی غیر فارسی استفاده می کنند که البته این مورد در انتخاب اسم مغازه لوازم آرایشی بسیار مشاهده میشود؛ اما اسم منتخب آن ها دارای مفهوم خاصی نیست. از طرفی شاید قرار است که در آینده کسب و کار خود را در سطح بین المللی گسترش دهید؛ بنابراین بهتر است که در صورت انتخاب اسم مغازه پوشاک زنانه ترکی و اسم مغازه پوشاک کردی، به فکر ترجمه خارجی آن ها هم باشید.

حتما نام تجاری خود را ثبت کنید.

دقت کنید که حتما پس از انتخاب اسم برای مغازه پوشاک، آن را به صورت قانونی ثبت کنید؛ چرا که ممکن است فرد دیگری قبل آن را برای مغازه خود انتخاب کرده باشد. برای این کار می توانید از سایت ها و ابزارهای گوناگون استفاده کنید.

انواع اسامی مغازه پوشاک چیست؟

شاید با خود بگویید که آیا دسته های خاصی برای انتخاب اسم مغازه پوشاک وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که اصولا برای اسم مغازه پوشاک زنانه خارجی و ایرانی، نیازی به رعایت قوانین خاصی نیست و افراد بر اساس علایق خود اسم برند را انتخاب می کنند. اما بیشتر اسم هایی که برای مغازه های پوشاک استفاده می شود، بر اساس دسته های زیر هستند:

اسم مغازه بر اساس مکان های شناخته شده

برخی از مکان ها و منطقه های خاص و مهم در جهان وجود دارد که تداعی کننده ویژگی خاصی برای افراد است؛ از همین رو در مغازه های پوشاک می توانید از این اسامی استفاده کنید.

مثلا بسیاری از افراد با توجه به شهرت برخی از شهرهای خارجی در تولید لباس، از اسم مکان ها برای نام برندهای خود استفاده می کنند. مثلا پوشاک ورزشی پاتاگونیا، از شهر معروفی در آمریکای جنوبی برای نام برند خود استفاده کرده است.

اسم مغازه بر اساس نام حیوانات

یکی دیگر از متداول ترین روش های انتخاب اسم مغازه پوشاک بچه گانه، زنانه و مردانه، استفاده از نام حیوانات مختلف است. توجه کنید که مقصود از نامگذاری مغازه با استفاده از نام حیوانات، اسم طبیعی آن ها نیست.

هر کدام از حیوانات دارای ویژگی های خاصی هستند که افراد با یادآوری آن ها، خصوصیات مختلفی را برای خود تداعی می کنند. اصولا برای پوشاک های زنانه از اسم هایی همچون کبوتر، پرستو، آهو و به طور کلی حیوانات زیبا و دلربا استفاده می شود. همچنین برای مغازه پوشاک بچگانه حیوانات فعال و مینیمال تری مانند خرگوش، پنگوئن و جوجه استفاده می شود. از طرفی اصولا برای پوشاک آقایان بیشترحیوانات قدرتمند تر مانند شیر بهره مند مناسب هستند. توجه کنید که حتی می توانید از حیوانات اسطوره ای مانند سیمرغ و هما هم برای اسم مغازه پوشاک کمک بگیرید.

مراحل انتخاب اسم برند مغازه

اسم مغازه بر اساس نام میوه و گل

امروزه بسیاری از افراد مغازه های خود را بر اساس نام گل و میوه های طبیعی انتخاب می کنند؛ چرا که با شنیدن رنگ میوه و گل، احساس خوشایندی برای افراد به وجود می آید که آن ها را برای خرید ترغیب می کند. اگر بخواهیم نمونه ای از نام میوه را برای پوشاک مثال بزنیم، باید اشاره ای به برند اسپانیایی منگو یا همان انبه داشته باشیم. توجه کنید که استفاده از میوه ها برای نام مغازه، طراحی لوگو را هم برای شما آسان تر می کند.

پیشنهاد ما به شما:   کشف رمز و راز ماتریس بوستون برای پیشرفت کسب و کار شما + مزایا و معایب

از طرفی نام گل های زیبا و لطیف برای خانم ها بهترین انتخاب است؛ زیرا نام گل های مختلف برای نمایش روحیات حساس و لطیف خانم ها گزینه خوبی محسوب می شود. البته برای انتخاب این نام بهتر است که گل مورد نظر خود را بر اساس تم مغازه و لوگو انتخاب کنید.

انتخاب اسم مغازه بر اساس نام اشخاص

این روش از گذشته تا کنون مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است. تا چند سال گذشته فروشندگان نام خود یا یکی از اعضای خانواده را برای مغازه پوشاک انتخاب می کردند؛ اما در حال حاضر بیشتر از نام اشخاص معروف برای نام مغازه استفاده می شود. اصولا انتخاب نام اشخاص برای مغازه بر اساس افراد معروف و تاریخی، اسم فرد مغازه دار یا اسم های ساختگی و مستعار انتخاب می شود. از طرفی در برخی از اوقات هم این اسامی با خلاقیت طراحی می شود که زیبایی آن را دو چندان می کند.

انتخاب بر اساس اسامی فانتزی

یکی از انواع جذاب اسم برای مغازه پوشاک، استفاده از اسامی فانتزی با معنی های خاص است.  استفاده از این اسم ها سبب می شود که کسب و کار شما حالت فانتزی تری به خود بگیرد و جذابیت بیشتری پیدا کند. برای انتخاب اسامی اشیا برای مغازه پوشاک بهتر است که اشیا مربوط به خانم ها، آقایان و بچه ها را شناسایی کنید و بر اساس آن ها خرید خود را انجام دهید.

چگونه مغازه خود را به برند معتبر تبدیل کنیم؟

شاید شما هم با فروش بیشتر محصولات، به فکر برند کردن اجناس خود باشید؛ اما باید بدانید که تنها فروش زیاد، عامل خوبی برای برند شدن نیست. بنابراین بهتر است که قبل از هر کاری، از مشاوره برندسازی مراکز خاص و معتبر غافل نشوید. توجه داشته باشید که انتخاب اسم مغازه، یکی از کارهایی است که برای برند شدن باید انجام دهید.

ضمنا توجه کنید که بسیاری از برندهای معروف و معتبر در جهان، کار خود را از همین مغازه های کوچک شروع کرده اند؛ اما این که به پیشرفت های زیادی رسیده اند، مربوط به فعالیت های برندینگ آن ها می شود.

آیا مراکز خاصی برای انتخاب نام برند وجود دارد؟

با توجه به استقبال مردم از خرید برند و مسائل مربوط به برندینگ، در حال حاضر متخصصان زیادی در این زمینه فعالیت می کنند که یکی از بهترین آن ها شرکت برنداکسین است. این شرکت با بهره گیری از دانش تخصصی افراد در زمینه مشاوره برندسازی، این امکان را فراهم می کند که شما حتی اسم مغازه پوشاک کردی را هم انتخاب کنید.

همچنین جدای از انتخاب نام برند، در زمینه طراحی لوگو هم می توانید روی کمک این وبسایت تخصصی حساب کنید؛ چرا که برنداکسین توانایی طراحی انواع لوگو را دارد و به شما در بهبود تصویر ذهنی مشتریان کمک بزرگی می کند.

جان کلام

این روزها با توجه به افزایش مغازه پوشاک در کشور، بسیاری از افراد در انتخاب اسم برای مغازه خود به مشکل بر می خورند؛ چرا که تکراری نبودن اسم مغازه عامل مهمی برای جذب مشتریان محسوب می شود. به طور کلی برای انتخاب اسم مغازه باید به اصول مختلفی پایبند باشید که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم. لازم به ذکر است که در صورت تمایل به خرید برند آماده، می توانید به وبسایت برنداکسین مراجعه کنید.

۱.۵/۵ - (۲ امتیاز)

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *