فوت و فن طراحی لوگو شخصی + معرفی انواع مختلفی از آنها

طراحی لوگوی شخصی و 10 نوع آن

اگر فکر می کنید که حتما باید برای کسب و کار یا شرکت خاصی برای طراحی لوگو داشته باشید، کاملا اشتباه فکر می کنید؛ چرا که داشتن لوگو شخصی حتی برای افراد موفق هم بسیار ضروری است. شاید با خود بگویید که لوگو شخصی چه فرقی با لوگو کسب و کار دارد؟

به طور کلی لوگو ها به عنوان نمادی برای نمایش ماهیت کسب و کارهای مختلف به شمار می روند؛ اما با این تفاوت که لوگو شخصی، برای نمایش و برجسته سازی فرد است و لوگو کسب و کار برای نمایش مجموعه یا برند خاصی استفاده می گردد.

اگر شما هم به دنبال راه های طراحی لوگو شخصی و ویژگی های آن هستید، پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مقاله از برنداکسین همراه ما باشید.

لوگو شخصی چیست؟

به طور کلی همه افرادی که در حوزه هنر یا حوزه خاصی فعالیت دارند، به دنبال دیده شدن بیشتر هستند؛ چرا که تنها راه موفقیت در بین رقیبان، پیروزی در میدان تبلیغات است. یکی از مهمترین اقدامات تبلیغاتی برای هر شخص یا کسب و کار هم طراحی لوگو است.

لوگو به عنوان هویت و نماد تصویری است که برای برقرار ارتباط با مخاطب و جذب مشتریان بیشتر به آن کسب و کار طراحی می شود. بسیاری از افراد فکر می کنند که لوگو تنها تصویر جذابی است که برای زیبایی برند استفاده می شود؛ در حالی که لوگو، پیام هایی فراتر از تصویر عادی را به دنبال دارد.

گاهی اوقات شما به عنوان شخص موفق، به دنبال شناسایی محصولات و کسب و کارهای فرد هستید. این کار هم با استفاده از لوگو به بهترین شکل انجام می شود. با استفاده لوگو شخصی می توانید اهداف، عملکرد کسب و کار و مهارت های خود را به مخاطبان نشان دهید.

لوگو شخصی آرم تجاری خاصی است که حرفه ای بودن فرد را در کار خود نمایش می دهد. اگر می خواهید در بین هم رده های خود متفاوت باشید، طراحی لوگو شخصی به شما کمک می کند. جالب است بدانید بسیاری از افراد معمولی که پس از مدتی طرفداران زیادی را پیدا کرده اند، به دلیل داشتن لوگو شخصی بوده است.

معرفی انواع لوگو و برندسازی شخصی

چرا باید لوگو شخصی طراحی کنیم؟

بسیاری از افراد عقیده دارند که تنها با ارائه محصولات زیبا و جذاب، می توانند مشتریان را به خود جلب کنند؛ اما این را باید بدانید که در وهله اول، باید به مشتریان خود معرفی شوید. همین موضوع سبب می شود که برای لوگو شخصی اقدام کنید. اما اگر به دنبال اهمیت طراحی لوگو شخصی هستید، موارد زیر را مطالعه کنید:

پیشنهاد ما به شما:   طراحی انواع لوگو سه بعدی + معرفی بهترین ابزارهای طراحی لوگو

لوگو شخصی، حرفه ای بودن شما را نشان می دهد.

اولین و مهمترین دلیل برای داشتن لوگو شخصی، حرفه ای نشان دادن خود به دیگران است. زمانی که مشتریان برای خرید اقدام می کنند، قطعا به سراغ آن فروشنده ای می روند که حرفه ای تر از بقیه باشد. ساخت لوگو شخصی به مشتریان نشان می دهد که شما در کسب و کار خود بسیار حرفه ای عمل می کنید.

برند شما شناخته می شود.

یکی از مهمترین موارد برای شناخت بیشتر برند، سفارش طراحی لوگو است؛ بنابراین زمانی که شما لوگو شخصی خود را طراحی کنید، بیشتر در بین کسب و کارهای دیگر و مشتریان دیده می شوید.

مشتریان را به خود جذب می کند.

طبق تحقیقات انجام شده، مشتریان تبلیغات تصویری را بیشتر از تمامی موارد در ذهن خود ثبت می کنند. بنابراین با توجه به جلوه بصری لوگو، با طراحی لوگو زیبا و خاص می توانید مشتریان زیادی را به خود جذب کنید. در مقابل توجه داشته باشید که اگر لوگو شخصی شما به صورت استاندارد هم طراحی نشده باشد، می تواند باعث دفع مشتری شود.

اعتماد مشتری به شما جذب می شود.

زمانی که شما با استفاده از لوگو تبلیغات انجام می دهید، ارتباط مستقیمی را با مشتریان خود برقرار می کنید. از طرفی همه افراد می دانند که ثبت لوگو شخصی باید به صورت قانونی انجام شود؛ از همین رو با داشتن لوگو شخصی، می توانید اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید.

البته به غیر از موارد حقوقی، زمان هم که شما تصویر درستی از خود را به مشتری نشان دهید، در ذهن آن ها ماندگار می مانید. در نتیجه پس از مدتی مشتریان شما را با این لوگو شناسایی می کنند.

لوگو شخصی اطلاعات زیادی از کسب و کار را به مشتری نشان می دهد.

اگر بتوانید لوگو شخصی خود را به بهترین شکل طراحی کنید، قدم بزرگی را در راستا نمایش اهداف و فعالیت خود به مشتریان برداشته اید. به این صورت که با وجود لوگو شخصی، اطلاعات مهم درباره رنگ سازمانی، هدف برند و نوع طراحی برند به مشتریان نمایش داده می شود.

لوگو شخصی، خلاقیت شما را نشان می دهد.

شاید با خود فکر کنید که لوگو شخصی، نوعی نماد و تصویر ساده ای است؛ در حالی که باید بدانید همین نماد کوچک، خلاقیت و نوآوری شما را به مشتری نشان می دهد. آنگاه زمانی که مشتری شما را به عنوان فرد خلاق بشناسد، قطعا خرید خود را هم از شما انجام می دهد.

لوگو شخصی چیست و چه کاربردی دارد

انواع لوگو شخصی چیست؟

آیا برای طراحی لوگو شخصی، باید صاحب کسب و کار بزرگی و عظیمی باشیم؟ قطعا پاسخ به این سوال، خیر است؛ چرا که این موضوع بیشتر برای لوگو کسب و کار صدق می کند. برای لوگو شخصی تنها کافی است که شما دارای مهارت خاص یا ویژگی ممتازی باشید؛ آنگاه به راحتی می توانید خود را در ذهن مشتریان با استفاده از انواع لوگو ثبت کنید.

بنابراین با وجود گونه های مختلف طراحی لوگو، در ادامه بهترین موارد برای طراحی لوگو شخصی را به شما معرفی می کنیم:

لوگو تایپوگرام یا نوشتاری

یکی از ساده ترین و قدیمی ترین مدل ها برای لوگو شخصی، تایپوگرام یا همان لوگو نوشتاری است. این لوگو بر اساس نوشته های خاصی است که بنا بر سلیقه افراد انتخاب می گردد. در طراحی لوگو تایپوگرافی، با توجه به حرفه هر شخص، از فونت خاصی استفاده می شود.

همچنین انواع نوشته های موجود در این لوگو، از پیچیده تا ساده طراحی می گردد. فونت های پیچیده این امکان را فرهم می کنند که افراد کمی تعلل درباره هدف لوگو داشته باشند. از طرفی برخی از افراد با نوشتن نام خود یا شخص دیگری، به سادگی نام برند خود را به دیگران نمایش میدهند.

پیشنهاد ما به شما:   بهترین لوگو ترکیبی رو برای کسب و کار خودت انتخاب کن!

توجه داشته باشید که لوگو های پیچیده، بیشتر برای کسب و کارهای بزرگ و خاص استفاده می شوند؛ از همین رو بهتر است که برای طراحی لوگو اسم شخصی، از ساده ترین فونت ها بهره مند شوید.

توجه کنید که ساده بودن لوگو نوشتاری، دلیل بر خاص نبودن آن نیست؛ چرا که بسیاری از پیام های مهم پرسونال برندینگ، در پشت همین نام های ساده نهفته است. توجه کنید که در لوگو تایپوگرام، دیگر جای هیچ گونه تصویری وجود ندارد و همه موارد به شکل نوشته طراحی می شوند.

لوگو تصویری یا پیکتوگرام

لوگو تصویری جزو پرطرفدارترین لوگوهای شخصی محسوب می شود؛ چرا که ویژگی های فرد را به صورت کاملا برجسته جلوه می کند. یکی از مزایای طراحی لوگو تصویری، قابل فهم بودن برای همه افراد است؛ به طوری که حتی افراد بی سواد هم می توانند به راحتی مفهوم پیام را درک کنند.

البته لوگو تصویری باید به شکلی طراحی شود که افراد برداشت صحیحی از آن داشته باشند. دقت کنیدکه در لوگو تصویری، هیچ گونه نوشتاری وجود ندارد و تمامی پیام ها با استفاده از تصاویر و المان های مختلف نمایش داده می شوند.

لوگو ترکیبی

این مدل از لوگو، با ترکیب لوگو تصویری و نوشتاری طراحی می شود. به این صورت که با وجود موارد تصویری و نشانه های خاص آن به همراه نوشتار مخصوص و کوتاه، لوگو طراحی می گردد. این مدل طراحی سبب می شود که مفهوم پیام بهتر به مخاطب رسانده شود. البته توجه کنید که برای این مدل، باید به دنبال پیشنهاد نام برند مناسب برای خود باشید که با تصویر همخوانی داشته باشد.

لوگو انتزاعی

لوگو انتزاعی یکی از موارد مشابه به لوگو تصویری است؛ اما با این تفاوت که تصاویر به کار رفته در لوگو انتزاعی، مفهوم پیام را به صورت مستقیم به افراد نشان نمی دهد. به این صورت که با استفاده از اشکال هندسی یا تصاویر خاص، باید به نوع کار فرد پی بیرید. لوگو انتزاعی این امکان را فراهم می کند که مخاطب بر اساس فکر خود، درباره مفهوم کار شما نظر دهد.

لوگو مسکات

یکی از مناسب ترین انواع لوگو شخصی، لوگو مسکات است که بر اساس شخصیت فرد طراحی می گردد. مثلا طراحان لوگو، تصویر کارتونی از شخص مورد نظر را طراحی می کنند. همچنین طرح ها و رنگ های به کار رفته در این مدل لوگو، بسیار خاص و جذاب است که سبب جلب مشتریان نسبت به کسب و کار می شود.

در این مدل لوگو، به صمیمیت با مخاطب اهمیت زیادی داده می شود؛ از همین رو افراد برای طراح لوگو شخصی گرافیکی، می توانند روی این مدل لوگو هم حساب کنند.

لوگو مینیمال

لوگو مینیمال از طرح های فوق العاده ساده و خاص تشکیل می شود که مفهوم برند را با بهترین حالت ممکن به مشتریان می رساند. توجه داشته باشید که لوگو مینیمال برای پرسونال برندینگ، کمی سخت تر از سایر لوگو ها است؛ چرا که استفاده از حداقل امکانات برای طراحی، ویژگی های کمتری از فرد را به مخاطب نشان می دهد.

لوگو سه بعدی

لوگو سه بعدی جزو واقعی ترین لوگوهایی است که در حال حاضر تولید شده است. این لوگو می تواند در قالب لوگوهای تصویری، نوشتاری و ترکیبی هم نمایش داده شود. در لوگو سه بعدی، همه موارد به صورت خاص برجسته سازی می شوند و جلوه ای طبیعی تر به خود می گیرند.

پیشنهاد ما به شما:   6 روش راهنمای انتخاب لوگو تایپوگرافی برای کسب و کار شما

اصول و طراحی انواع لوگوهای شخصی و تجاری

اصول طراحی لوگو شخصی چیست؟

امروزه بسیاری از افراد این ادعا را دارند که فردی ماهر در زمینه طراحی لوگو شخصی هستند؛ اما باید بدانید که طراحی لوگو شخص دارای اصول خاصی است که همه افراد آن را رعایت نمی کنند. بنابراین اگر شما هم قصد فعالیت در زمینه ساخت لوگو شخصی را دارید، حتما اصول طراحی لوگو شخصی را رعایت کنید:

لوگو باید ساده و قابل فهم باشد.

برخی از افراد فکر می کنند که هرچه لوگو پیچیده تر باشد، زیبایی و جذابیت بیشتری دارد؛ در حالی که این پیچیدگی زیاد از حد، چیزی به غیر از درک سخت منظور برای مخاطب را ندارد.

پیچیدگی لوگو باید به گونه ای باشد که درک منظور را برای مخاطب آسان کند. قطعا اگر فرد بتواند سریع تر با لوگو ارتباط برقرار کند، حس اعتماد بیشتری را هم نسبت به آن برند پیدا می کند.

لوگو باید با نوع کار شما هماهنگی داشته باشد.

نکته مهم این است که شما در ابتدا به خدماتی که ارائه می دهید توجه داشته باشید و سپس برای طراحی لوگو اقدام کنید. لوگو شخصی باید به گونه ای باشد که نوع فعالیت شما را نشان دهد. مثلا اگر در زمینه موارد غذایی کار می کنید، باید از رنگ و متن مخصوص به این حوزه استفاده شود.

لوگو شخصی باید ماندگار باشد.

اصولا افراد برای لوگو شخصی، نیاز به نمادهایی ماندگار و خاص دارند؛ از همین رو باید طراحی لوگو به گونه ای باشد که تا سال ها نیازی به تغییر نداشته باشد. همچنین توجه داشته باشید که اگر قرار است فعالیت برند شما گسترش پیدا کند، باز هم باید لوگو قبلی گزینه مناسبی برای لوگو شخصی شما باشد.

به رنگ لوگو شخصی توجه کنید.

یکی از عناصر مهم در جذب مخاطب، رنگ لوگو است؛ از همین رو پیشنهاد می کنیم که در انتخاب رنگ لوگو شخصی، دقت زیادی داشته باشید. بهتر است که به دنبال رنگ هایی باشید که با نوع برند شما همخوانی داشته باشد.

بهترین اصول برای طراحی انواع لوگوهای شخصی

برای سفارش لوگو شخصی، به کدام مرکز مراجعه کنیم؟

لوگو شخصی یکی از موارد خاصی است که نیاز به تخصص و مهارت دارد؛ از همین رو شاید هرکسی نتواند از عهده آن بر بیاید. تنها شخصی قابلیت طراحی لوگو شخصی را دارد که با تمامی ابعاد کاری و شخصیتی فرد آشنایی داشته باشد؛ از همین رو پیشنهاد می کنیم که برای انجام این کار، به سراغ مراکز معتبری همچون سایت پیشنهاد نام برند برنداکسین بروید.

این شرکت با بهره گیری از دانش تخصصی افراد در زمینه مشاوره برندینگ، این امکان را فراهم می کند که با داشتن اطلاعات خاص درباره برند شما، بهترین لوگو شخصی را طراحی کند. همچنین شما می توانید در زمینه های مختلفی همچون انتخاب نام برند و همچنین مشاوره برندینگ هم روی کمک برنداکسین حساب کنید.

جان کلام

هر شخصی که در دنیای کسب و کار کمی حرفه ای تر از بقیه باشد، حتما به دنبال طراحی لوگو شخصی است. داشتن لوگو شخصی این امکان را فراهم می کند که افراد بتوانند هویت برند خود را به مخاطبان نشان دهند.

توجه داشته باشید که طراحی  لوگو شخصی دارای اصول خاصی است که باید حتما آن ها را رعایت کنید. اما اگر به دنبال راه آسان و مطمئن برای ساخت لوگو شخصی خود هستید، می توانید روی کمک وبسایت برنداکسین حساب کنید.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

دکتر رضا زرینی

نکات ممتاز برای طراحی لوگو

[vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text] [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text] بهترین رویکردها برای طراحی لوگو چیست ؟ ۱-سادگی لوگو : هرچقدر که علامت تجاری برای طراحی لوگو شما ساده تر

توضیحات بیشتر »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *