انتخاب لوگو مینیمال برای کسب و کارهای خاص + بهترین راه سفارش

ایده برای طراحی لوگو مینیمال

حتما شما هم تا به حال این جمله را شنیده اید که زیبایی در سادگی است؛ این موضوع جزو مواردی است که افراد مختلف در انتخاب های خود از جمله مشخص کردن لوگو کاری، حتما به آن توجه می کنند.

قبل تر از این ها افراد به لوگوهای خیلی پیچیده و جالب اهمیت بیشتری می دادند؛ اما در حال حاضر هرچه لوگو کسب و کار ساده تر باشد، زیبایی بیشتری را هم دارد. تمامی این سادگی را می توانید در لوگو مینیمال پیدا کنید.

بسیاری از افراد هنوز با لوگو مینیمال آشنایی ندارند؛ از همین رو ما در این مقاله از وبسایت برنداکسین، معرفی کاملی درباره انواع لوگو مینیمال و موضوعات مرتبط با آن به شما ارائه می دهیم.

لوگو مینیمال چیست؟

قبل از آن که به شما بگوییم لوگو مینیمال چیست، بیاید اصلا با مفهوم مینیمال آشنا شوید. مینیمالیسم عنوان مکتب هنری خاصی است که بر اساس آن، موارد به صورت خیلی آسان و بدون استفاده از کارهای فلسفی و پیچیده طراحی می شود. برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم این مکتب کار خود را شروع کرده است.

در حال حاضر انواع سبک های مختلفی برای طراحی لوگو ابداع شده است که یکی از بهترین آن ها، لوگو مینیمالیسم است. این لوگو با استفاده از عناصر بسیار ساده، از فضا و امکانات بهترین اسفاده را می کند. فرقی ندارد که شما از چه نوع اشکالی برای طراحی این لوگو استفاده کنید؛ چرا که حتی یک رنگ ساده هم می تواند باعث ایجاد لوگو مینیمال شود.

اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اصلا چرا باید مشتریان از این همه سادگی استقبال کنند؟ در پاسخ باید بگوییم که مغز انسان ها به دنبال راه های آسان برای شناسایی اطلاعات و مسئله های مختلف است. بنابراین هرچه داده ساده تری را در اختیار داشته باشد، آسان تر ان ها را درک می کند. از آن طرف لوگو مینیمال هیچ چیز پیچیده ای برای مغز انسان ایجاد نمی کند و با با کمترین عناصر و اشکال، منظور برند را به مشتریان خود می رساند.

مزایای لوگو مینیمال چیست؟

به طور کلی اصل مکتب مینیمالیسم مربوط به عانصر ساده و بدون زرق و برق خاصی می شود؛ این عناصر مربوط به موارد مختلفی از جمبه اشکال و رنگ های ساده و ابتدایی می شود. همچنین وجود خطوط تمیز با کمترین تزئینات برای زیبایی هم جزو موارد مهم و اصلی در لوگو مینیمالیسم است.

همانطور که ذکر کردیم، وجود این طراحی ساده سبب یادآوری بیشتر برند شما در ذهن مشتریان می شود. شما در حال حاضر شاهد این موضوع هستید که افراد، کسب و کارهایی با لوگو های ساده را به سرعت در ذهن خود نگهداری می کنند. اما در مقابل لوگوهای پر از زرق و برق و پیچیده کمتر در نظر آن ها قرار می گیرد. این در حالی است که تمامی برندها، به دنبال طراحی لوگو برای یادآوری بیشتر هستند.

پیشنهاد ما به شما:   تحقیقات بازار رو قبل از شروع کسب و کار جدید فراموش نکنید!

با وجود این موارد، حتما شما از مزایای طراحی لوگو مینیمال آگاهی پیدا کرده اید؛ اما در ادامه برخی از مزایای استفاده از لوگو مینیمال را ذکر می کنیم:

 • اولین مزایای استفاده از لوگو مینیمال، قدرت ماندگاری فوق العاده زیاد در ذهن مشتریان است.
 • همچنین برای کسب و کارهای کوچک، استفاده از لوگو مینیمال، پیشنهاد مقرون به صرفه تری محسوب می شود؛ چرا که طراحی آسان تری روی آن ها انجام می شود.
 • اصولا لوگوهای مینیمال سادگی خاصی در طراحی دارند که سبب دوام و محبوبیت در سال های آینده می شود.
 • هزینه چاپ لوگو مینیمال نسبت به سایر لوگو ها بسیار آسان است.
 • تشخیص تصویر لوگو مینیمال حتی در کوچکترین صفحه های نمایشگر هم امکان پذیر است؛ از همین رو سبب یادآوری برند به مشتریان می شود.

ویژگی های لوگو مینیمال چیست؟

امروزه بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و کوچک از لوگو مینیمال برای نمایش برند خود استفاده می کنند؛ این موضوع دقیقا مربوط به ویژگی های خاص این لوگو می شود. ویژگی های لوگو مینیمالیستی چیست؟ در ادامه به معرفی خصوصیات این نوع لوگو می پردازیم:

 • اصلی ترین نماد و ویژگی این لوگو سادگی آن است؛ اما توجه داشته باشید که این سادگی باید به شکل کامل شیک و خاص اجرا شود.
 • اصولا در طراحی این نوع از لوگوها، به هیچ عنوان از عناصر شلوغ و پر کار استفاده نمی شود. همچنین وجود اشکال خیلی پیچیده هم جزو قوانین طراحی لوگو مینیمالیسم قرار نمی گیرد.
 • توجه داشته باشید که رنگ هایی که در این نوع لوگو استفاده می کنید، خیلی پر تنوع نباشد؛ چرا که بهتر است از یک یا نهایتا سه رنگ برای طراحی آن ها استفاده کنید. همچنین باید رنگی را انتخاب کنید که مفهوم خاصی را به شما منتقل کند.
 • لوگو مینیمال در وهله اول سادگی و زیبایی را به دید مشتریان بازتاب می دهد؛ از همین رو موارد پیچیده و فلسفی جایگاهی در آن ندارد.
 • طرح هایی که برای لوگو مینیمالیسم به کار گرفته می شود، بسیار محدود است؛ به طوری که  معمولا بین یک تا دو طرح انتخاب می گردد.
 • مقدار خیلی زیادی از فضای لوگو مینیمال را قسمت های سفید و بدون رنگ و طرح تشکیل می دهد.
 • بهترین ویژگی لوگو مینیمال، ارتباط آسان با مخاطبان و ثبت شدن در ذهن آن ها است.

روش طراحی لوگو

لوگو مینیمال را بیشتر برای چه کسب و کارهایی استفاده کنیم؟

حتما شما هم این سوال را دارید که آیا این لوگو برای کسب و کار شما هم مناسب است؟ طرح مینیمال به دلیل سادگی های ظاهری و ارتباط پذیری آسان با مشتریان، قطعا جزو انتخاب های اول برای تمامی کسب وکار ها است. این موضوع هم به دلیل سادگی در طراحی و رساندن پیام برندها به مشتریان خود اتفاق می افتد؛ چرا که دقیقا هدف اصلی استفاده از لوگو مینیمال، همین ارتباط است. اما اگر بخواهیم جمع بندی کلی درباره بهترین مشاغل مناسب استفاده از لوگو مینیمال داشته باشیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

املاک

شغل مشاور املاک یکی از متداول ترین شغل هایی است که در حال حاضر فعالیت می کند؛ از همین رو حتما باید از رقابت بین مشاورین املاک آگاهی داشته باشید. این که مشتریان کدام یک از این مراکز را برای خرید و رهن خانه انتخاب کنند، بستگی زیادی به جذابیت لوگو آن ها دارد. قطعا استفاده از لوگو مینیمالستی در مشاورین املاک، سبب رساندن آسان منظور به مخاطبان و پیروزی در بین رقبا می شود.

پیشنهاد ما به شما:   دانلود چک لیست شرکت در نمایشگاه

استفاده در نشریه ها

نشان دادن لوگو بسیار ساده به جای نمادهای طولانی و پیچیده، بهترین راه برای نمایش منابع خبری و نشریه شما است؛ از همین رو در این شغل هم بیشتر از لوگو مینیمال استفاده می شود.

باشگاه

این نوع لوگو بیشتر برای وزرش هایی استفاده می شود که جنبه آرامش بخش و ساده ای داشته باشند. مثلا اگر شما در باشگاه های یوگا، ماساژ یا خدمال فیشال فعالیت دارید، می توانید با طراحی لوگو مینیمال، فضاسازی آرامش بخشی را در ذهن مخاطبان خود ایجاد کنید.

رستوران

این مورد جزو شغل هایی است که انواع لوگو پیچیده از جمله لوگو سه بعدی تا مینیمال ساده را شامل می شود. شما می توانید از لوگوهای شلوغ پیچیده هم برای رستوران استفاده کنید؛ اما توجه داشته باشید که انتخاب لوگوهای مینیمال بسیار ساده، باعث ایجاد دید حرفه ای مشتریان نسبت به خود می شود. بنابراین آن ها می توانند با به خاطر سپردن طرح ساده برند شما، همیشه این رستوران را برای صرف غذا انتخاب کنند.

جواهرات

کسب و کارهای مربوط به جواهرات جزو خاص ترین و لاکچری ترین مشاغل محسوب می شود؛ از همین رو بیشتر نیاز به لوگوهای ساده اما خاص دارند. لوگو های مینیمال به سادگی ظاهری و مفهوم فوق العاده خاص خود، باعث ایجاد ذهنیت بسیار شیک برای مشتریان می شوند.

فروشگاه های مختلف

برای فروشگاه های مختلفی که در زمینه هایی مثل پوشاک، تکنولوژی و دیگر موارد فعالیت می کنند، استفاده از لوگو مینیمال گزینه مناسبی محسوب می شود؛ مثلا نمونه بازر آن را می توانید در برند پر طرفدار اپل مشاهده کنید.

سفارش لوگو

چگونه لوگو مینیمال را طراحی کنیم؟

تا این جای مقاله به صورت مداوم به ساده بدون طراحی های لوگو مینیمالیستی اشاره کردیم؛ از همین رو شاید خود شما ترغیب به طراحی آن شده باشید. اما باید به شما بگوییم که درست است از بین انواع لوگو، طراحی لوگو مینیمال آسان تر انجام می شود؛ اما نباید از نکات و تکنیک های مهم آن هم بگذرید. بنابراین باید برای طراحی لوگو مینیمال، به موارد زیر توجه کنید:

سادگی در طراحی

اگر می خواهید لوگو مینیمال طراحی کنید، باید به طور مداوم این موضوع را یادآورد کنید که باید طرح شما ساده تر این شکل هم شود؛ چرا که مهمترین مورد در لوگو مینیمال، سادگی در برابر زیبایی و مفهوم است.

رنگ ساده

هرچه تعداد رنگ به کار رفته در لوگو کمتر باشد، کار کیفیت بیشتری را دارد؛ از همین رو محدوده رنگ های خود را بسیار کم کنید. البته به این معنا هم نیست که تنها رنگ های سیاه یا سفید را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که باید انتخاب رنگ لوگو را بر اساس نوع کسب و کار خود انتخاب کنید.

استفاده از خطوط

استفاده از خطوط معنادار و خاص، جزو بهترین راه ها برای طراحی انواع لوگو مینیمال لایه باز با استفاده از نرم افزارهای خاص است؛ چرا که شما تنها با جهت دهی به خطوط صاف یا کج، می توانید به راحتی نقش زیبایی را ایجاد کنید.

پیشنهاد ما به شما:   معرفی انواع لوگوهای ایرانی و خارجی شرکت همراه با معنی

استفاده از اشکال

هر کدام از اشکال هندسی، انتقال دهنده منظور خاصی به مشتریان است؛ از همین رو می توانید از اشکال مختلف هم برای طراحی آسان لوگو مینیمال هم استفاده کنید. مثلا گاهی اوقات در طراحی لوگو شرکت، دیده اید که از دایره و خطوط به همراه یکدیگر استفاده شده است و معنای خاصی را منتقل می کند. برخی از اشکال خاص در لوگوهای مینیمال را می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

دایره: به طور کلی دایره به دلیل نداشتن گوشه های داخلی، نماد خوبی برای اتحاد و همدلی است. همچنین برای نمایش تعهد، دوستی و تحرک هم می توانید از دایره استفاده کنید.

مربع: مربع جزو اشکال هندسی منتظم است که برابری، اقتدار و استوار بودن برند شما را نشان می دهد. اصولا بسیاری از افراد حتی در طراحی لوگو ترکیبی هم از مربع استفاده می کنند. حرفه ای بودن و اطمینان خاطر از برند شما، با استفاده از مربع نمایش داده می شود. شما میتوانید نمادی از این شکل را در لوگو مینیمال اینستاگرام مشاهده کنید.

مثلث: این شکل جزو آن دسته اشکالی است که برای خاص بودن و نمایش تحرک و اقتدار هم استفاده می شود. این که تمامی اظلاع بر روی یک ضلع بزرگ استوار هستند، می تواند محکم بودن برند شما را نشان دهد. همچنین وجود گوشه های مثلث، نمایانگر انرژی تغییر و استفاده از خلاقیت هم محسوب می شود.

استفاده از علائم و فونت های خاص

بعضی از فونت ها خودشان به تنهایی برای طراحی لوگو ساده مینیمال کافی هستند. بنابراین می توانید مثلا خلاصه ای از نام برند خود را با فونت بسیار خاصی به صورت مینیمال و ساده طراحی کنید.

بهترین راه سفارش لوگو مینیمال به صورت تخصصی چیست؟

ما در قسمت قبلی نکاتی را که در طراحی لوگو مینیمال اهمیت دارد را به شما ارائه کردیم؛ اما باید این موضوع را بدانید که این کار، نیاز به گذراندن دوره های آموزش طراحی لوگو مینیمال دارد. بنابراین قطعا شما نمی توانید به صورت آسان و تنها با داشتن خلاقیت ذهنی، لوگو استانداردی را برای کسب و کار خود طراحی کنید.

این روزها با توجه به اهمیت و استقبال برندها از لوگوهای مینیمال برای کسب و کار خود، مراکز زیادی در زمینه ساخت انواع لوگو فعالیت می کنند؛ اما یکی از بهترین و معتبرترین این مراکز، وبسایت برنداکسین است. متخصصان طراح این شرکت از بهترین و قوی ترین نوع برنامه ساخت لوگو مینیمال استفاده می کنند؛ بنابراین شما را از استاندارد و خاص بودن لوگو مینیمال مطمئن می سازند.

شما می توانید برای کسب هرگونه مشاوره در زمینه های مختلفی از طرفی استراتژی برندینگ، از راهنمایی های مشاوران برنداکسین استفاده کنید.

جان کلام

لوگو مینیمال یکی از بهترین و پر طرفدارترین انواع لوگو است که هر برند موفق برای جذب مخاطبان از آن استفاده می کنند. این لوگو دارای ویژگی های بسیار خاصی است که برند شما را از سایر رقبای خود متمایز می کند. بنابراین ما در این مقاله، تمامی مواردی را که برای طراحی لوگو مینیمال نیاز دارید را به شما ارائه کردیم. همچنین شما می توانید برای طراحی انواع لوگو از جمله لوگو مینیمال، به شرکت برندینگ برنداکسین مراجعه کنید.

 

 

منابع:

brandcrowd.com

 

امتیاز شما

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

استراتژی برند و ارزش آن

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”1/2″][us_image image=”75583″ size=”full”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text] استراتژی برند استراتژی برند یعنی تعیین اینکه چه چیز را، چگونه، در کجا، و به چه کسی ارائه می‌کنید.

توضیحات بیشتر »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *