مزایای استفاده از لوگو تصویری چیست؟ رمزگشایی لوگو برندهای مشهور

اصول طراحی لوگو تصویری

زمانی که یک‌ کسب‌وکار یا استارت‌اپ جدید تاسیس می‌کنید، پس انتخاب و ثبت برند تجاری، وارد مراحل برندسازی می‌شوید. برای برند سازی موفق، لازم است مواردی نظیر تبلیغات، بازار یابی و غیره را به خوبی انجام بدهید. همچنین یکی از عوامل موثر و مهم برای ماندگار شدن یا گرفتن توجه مخاطبان و مشتریان بالقوه، استفاده از لوگو است. لوگو یک نماد، نشانه است که با استفاده از حروف، تصاویر یا ترکیب حروف و تصاویر، برند تجاری شما را به دیگران معرفی می‌کند.
لوگوها علاوه بر شناساندن نام برند، ارزش‌ها و اهداف برند را نیز می‌توانند به مشتریان ارائه بدهند. لوگو انواع متنوعی دارد. مثل لوگو تصویری و نوشتاری، لوگو تایپوگرافی، لوگو مونوگرام، لوگو ترکیبی و لوگو تصویری. هر کدام از این نوع لوگوها، با توجه به اهداف شرکت، برای برندهای تجاری می‌توانند مناسب باشند. به‌عنوان مثال لوگو ترکیبی که با استفاده از ترکیب هماهنگ تصاویر و متن، ساخته می‌شود، می‌تواند برای برندهای مواد غذایی مناسب باشد. در ادامه بیشتر به معرفی لوگو تصویری می‌پردازیم.

درباره لوگو تصویری

برای پاسخ به این سوال که لوگو تصویری چیست، می‌توان گفت لوگوی تصویری یکی از انواع لوگو است که برند شما را از طریق تصویر به سادگی و شفاف معرفی می‌کند. برندهای بزرگی در جهان از لوگو تصویری استفاده کرده‌اند. این نوع لوگوها با توجه به تصاویر ساده‌ای که دارند به خوبی می‌توانند ارزش‌ها یا عنوان برند را در ذهن مخاطبان، ماندگار بکنند. همچنین برای تعریف لوگو تصویری می‌توان گفت این نوع لوگو به‌صورت انتزاعی یا نمادین، محصولات برند تجاری را معرفی می‌کند.
یکی از ویژگی‌های لوگو تصویری، قدرت انتقال بالای پیام و یا ارزش برند شما است. زمانی که این لوگو به بهترین شکل و کاملا حرفه‌ای طراحی بشود، مخاطبان بیشتری آن را به ذهن می‌سپارند و شانس شما در برندسازی موفق، بالاتر می‌رود. برای معرفی انواع لوگو تصویری، می‌توان به لوگو تصویری حیوانات و غیره اشاره کرد.

پیشنهاد ما به شما:   اصول و مراحل ریبرندینگ چیست؟ + نمونه ای از ریبرندینگ در ایران

مزایای استفاده از لوگو تصویری

استفاده از لوگو تصویری که حرفه‌ای و خلاقانه طراحی شده است، می‌تواند مزایای زیادی را برای برند شما به ارمغان بیاورد. تعدادی از این مزایا را معرفی می‌کنیم که عبارت‌اند از:

  • متمایز کردن برند تجاری در ذهن مشتریان بالقوه از سایر برندها
  • انتقال ارزش‌ها و هویت برند تجاری
  • ایجاد ارتباط بین مشتریان بالقوه و برند تجاری
  • ماندگار کردن برند تجاری در ذهن مشتریان بالقوه

راهنمای لوگو تصویری موفق

راهنمای لوگو تصویری موفق

برای طراحی لوگوی تصویری موفق و همچنین برای طراحی موفق سایر لوگوها، مواردی هستند که اگر رعایت بشوند، می‌توانند شانس بیشتری برای موفقیت لوگوی تصویری فراهم کنند. این موارد عبارت‌اند از:

منحصربه‌فرد بودن لوگو تصویری:

لوگوی تصویری منحصربه‌فرد شانس بیشتری دارد تا در ذهن مخاطبان به خوبی باقی بماند. سفارش طراحی لوگو، به افراد متخصص، بهترین روشی است تا به لوگو تصویری منحصربه‌فرد برای برند تجاری، دسترسی پیدا کنید.

هماهنگی لوگو تصویری با سلیقه جامعه هدف برند تجاری:

اگر قبل از طراحی لوگو تصویری، درباره جامعه مخاطب برند تجاری، تحقیق کرده باشید و اطلاعات لازم را به دست آورده باشید، می‌توانید در طراحی لوگو تصویری موفق و جذاب، شانس بیشتری داشته باشید. شما با این اطلاعات به‌دست آمده درصد خطای ادراک و طراحی نامناسب را کم می‌کنید و احتمال استفاده از عنصرهای نامناسب را در طراحی لوگو تصویری، کاهش می‌دهید.

رمزگشایی آسان لوگو تصویری

اگر از المان‌ها و رنگ‌هایی استفاده کنید که برای مخاطبان، به آسانی قابل رمزگشایی باشند، شانس بیشتری پیدا می‌کنید که در ذهن مخاطبان باقی بمانید. برای انتخاب طرح لوگو تصویری، ابتدا به این فکر کنید طرح منتخب شما، برای مخاطب قابل رمزگشایی کردن است یا نه. به‌عنوان مثال اگر طرح زیبایی دارید ولی می‌دانید که ممکن است نتواند مفهوم برند تجاری را به خوبی منتقل کند، بهتر است آن طرح را کنار بگذارید.

پیشنهاد ما به شما:   موفقیت سیاه

تبلیغ و تکرار لوگو تصویری

داشتن یک لوگو تصویری جذاب، خلاقانه و منحصربه‌فرد بخش مهمی است. از طرفی ارائه و در معرض دید گذاشتن لوگو، هم حائر اهمیت است. به‌همین خاطر لازم است که وقتی درباره محصول، برند تجاری صحبت می‌کنید یا آن‌ها را ارائه می‌کنید، از این لوگوها هم استفاده کنید. به عنوان مثال اگر بر روی وب‌سایت محصولات برند خود را معرفی می‌کنید یا وقت بازاریابی، از کارت استفاده میکنید، خوب است لوگو تصویری بر روی وب‌سایت یا بر روی کارت، ارائه شده باشند.

جهانی و ساده بودن لوگو تصویری

اگر قصد تجارت در سطح بین‌الملل را دارید و از این نوع لوگو برای معرفی برند تجاری استفاده می‌کنید، لازم است طرح آن ساده و برای اکثریت مردم در جوامع مختلف قابل درک کردن باشد.

آموزش لووی تصویری

آموزش لوگو تصویری

اگر به فراگیری آموزش طراحی لوگو تصویری علاقه‌‌مند باشید، آموزش لوگو تصویری همانند آموزش لوگو تایپوگرافی و انواع لوگوهای دیگر، به صورت بسیار متنوعی وجود دارد. این آموزش‌ها، آن‌لاین یا به صورت حضوری در دسترس هستند. در این نوع آموزش‌ها، غالبا درباره، تاریخچه، کاربرد، نرم افزار طراحی لوگو و غیره صحبت می‌شود.

طراحی لوگو تصویری

اگر برای برند تجاری، قرار است لوگو های تصویری را انتخاب کنید، بهتر است برای ساخت لوگو تصویری، به افرادی که متخصص هستند و طراحی حرفه‌ای لوگو تصویری انجام می‌دهند، مراجعه کنید، زیرا که طراحی لوگو تصویری توسط افرادی که در این زمینه اطلاعات و تجربه دارند، می‌تواند بسیار بر روی اجرای لوگوی خوب و قوی، موثر باشد. همچنین می‌توانید با سرچ و مطالعه، به بهترین شرکت طراحی لوگو یا این طراحان، دسترسی پیدا کنید.
نکته‌ای که بسیار مهم است، استفاده از لوگو تصویری برای برند تجاری اگرچه امتیازات زیادی دارد اما اگر توسط افراد حرفه‌ای طراحی نشود در انتقال مفهوم برند، ناموفق است و در مواردی ممکن است افراد را از برند تجاری دور کند یا آن‌ها را سردرگم کند.

پیشنهاد ما به شما:   شش خصوصیت فوق العاده برای نام استارت آپ

سخن پایانی

لوگوها یکی از اجزای مهم برای برندسازی هستند. لوگو نشانه یا نمادی است که از طریق آن، نام برند تجاری معرفی می‌شوند. لوگوها انواع متنوعی دارند. برخی از لوگوها به صورت نوشتاری، برخی دیگر به صورت تصویری یا ترکیبی از تصاویر و کلمات هستند. هر برند تجاری می‌تواند با توجه به هدف، لوگوی مورد نظر را انتخاب کند. یکی از لوگوهای محبوب، لوگو تصویری است.

این نوع لوگو، مبتنی بر گرافیک است و از طریق تصویر، برند تجاری را معرفی می‌کند. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از آن، ماندگار کردن برند در ذهن مخاطب است. آموزش‌های متنوعی برای این نوع لوگو وجود دارد. نکته مهم این است که لازم است طراحی این نوع لوگو را به افراد حرفه‌ای بسپارید تا اجرای لوگو تصویری برند تجاری شما، قوی، منحصربه‌فرد و خلاقانه باشد.

منابع:

tailorbrands.com
tailorbrands.com

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *