بهترین لوگو ترکیبی رو برای کسب و کار خودت انتخاب کن!

ساخت لوگو ترکیبی

اگر شما هم به دنبال خاص ترین مدل لوگو برای معرفی کسب و کار خود به مشتریان هستید، پیشنهاد می کنیم که حتما به سراغ لوگو ترکیبی بروید. شاید برای این سوال پیش بیاید که چرا باید لوگو ترکیبی را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

امروزه با توجه به افزایش فعالیت کسب و کارهای مختلف، افراد توجه بیشتری به بحث تبلیغات انجام می دهند که طراحی لوگو یکی از مهمترین آن ها است. بنابراین همین موضوع سبب شده است که افراد در انتخاب انواع لوگو، توجه بیشتری داشته باشند.

لوگو ترکیبی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را به یکی از خاص ترین و جدیدترین لوگو ها تبدیل می کند. از همین رو اگر شما هم تمایل به آشنایی ویژگی های این لوگو دارید، این مقاله از وبسایت برنداکسین را مطالعه کنید.

لوگو ترکیبی چیست؟

قبل از این که لوگو ترکیبی را تعریف کنیم، باید به مفهوم لوگو هم اشاره ای داشته باشیم. به طور کلی افراد برای آن که بتوانند کسب و کار خود را در ذهن مشتریان ثبت کنند، نیاز به نشانه های مختلفی ازجمله اسم برند و طراحی لوگو دارند.

لوگو در واقع نشانه ای است که از عکس، متن و ترکیبی از آن دو ایجاد می شود. طراحی لوگو باید بسیار ساده باشد که هویت کسب و کار را به خوبی نشان دهد. در لوگو ترکیبی از تصویر برای نماد برند و از نوشتار برای نمایش نام برند استفاده می شود.

لوگو ترکیبی یکی از انواع لوگوها است که از ترکیب نوشته با تصویر به وجود می آید. این لوگو ها به دلیل بهره گیری از نشانه های مختلف، پیام کسب و کارها را آسان تر به مشتریان می رساند؛ بنابرین تاثیر گذاری آن ها بیشتر است.

نکته مهم در طراحی این لوگو، هماهنگی با کسب و کار شما است؛ چرا که شما می توانید موارد مختلفی را با هم ترکیب کنید. اما مهم این است که نتیجه کار نزدیک به ماهیت فعالیت شما دارد. توجه داشته باشید که این لوگو با نام های دیگری همچون لوگو تلفیقی و لوگو تصویری متنی هم شناخته می شود.

تعریف لوگو ترکیبی

چرا باید از لوگو ترکیبی استفاده کنیم؟

حالا که با مفهوم لوگوی ترکیبی آشنا شدید، حتما این سوال را دارید که چرا باید از لوگو ترکیبی استفاده کنیم؟ لوگو ترکیبی دارای ویژگی های خاصی است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

همه کسب و کارهای می توانند از این لوگو استفاده کنند.

لوگو ترکیبی یکی از عمومی ترین لوگو ها محسوب می شود؛ چرا که همه افراد به راحتی می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. این موضوع هم به دلیل استفاده از نشانه های تصویری است.

پیشنهاد ما به شما:   ثبت علامت تجاری

زمانی که فرد بتواند ارتباط چشمی خوبی با لوگو داشته باشد، تقریبا نصف راه را برای به خاطر سپردن شما طی می کند. حالا وقتی که متن کوتاه و قابل فهمی هم در داخل این لوگو حک شود، فهم آن چقدر برای مشتری آسان تر می شود.

مشتریان نیاز به جستجو برای نام برند را ندارند.

در اکثر لوگو های دیگر، تنها نماد خاصی از کسب و کار به شکل های تصویری وجود دارد؛ از همین رو مشتری حتما باید به دنبال نام برند به شکل های مختلف باشد. اما در لوگو ترکیبی، این امکان فراهم شده است که افراد در همان نگاه اول با نام برند شما آشنایی پیدا کنند.

قابلیت تبدیل به انیمیشن را دارد.

بسیاری از کسب و کار ها تمایل دارند که با استفاده از انیمیشن ها و نرم افزارهای تبلیغاتی هم لوگو خود را تبلیغ کنند؛ اما به دلیل عدم تبدیل لوگو به انیمیشن این امکان وجود ندارد. خوشبختانه باید بگوییم که ساخت لوگو ترکیبی به گونه ای است که قابلیت تبدیل به انیمیشن را هم به آسانی فراهم می کند.

تبلیغات را برای شما آسان تر می کند.

تبلیغات جزو مهمترین کارهایی است که هر کسب و کار برای بهتر دیده شدن باید انجام دهد؛ از همین رو اگر به دنبال بهترین لوگو برای موثر تر شدن تبلیغات خود هستید، می توانید از لوگو ترکیبی استفاده کنید. لوگو ترکیبی این امکان را فراهم می کند که بتوانید آن ها را روی تقویم، سر رسید و دیگر موارد مربوط به شرکت خود حک کنید.

قابلیت تشخیص آسانی دارند.

برای کسانی که برای واضح بودن لوگو خود اهمیت زیادی قائل هستند، لوگو ترکیبی انتخاب مناسبی است؛ چرا که این لوگو ها به گونه ای طراحی شده است که حتی در فاصله های دورتر هم می توانید آن ها را تشخیص دهید. همچنین فرقی ندارد اندازه آن کوچک باشد یا در ابعاد بزرگتری چاپ شده باشد؛ چرا که در هر حال، به راحتی می توان نام برند را تشخیص دهید.

ماندگاری لوگو ترکیبی بیشتر است.

همه کسب و کارها می خواهند که نام و نشان خود را تا سال های آینده هم در ذهن مشتریان ثبت کنند؛ اما برخی از لوگوها، تنها در چند سال محدود جذابیت دارند. خبر خوش این است که لوگو ترکیبی در بین انواع لوگو، ماندگاری بیشتری دارد و تا چند سال در ذهن افراد قرار می گیرد.

احتمال کپی برداری از این لوگو کمتر است.

اصولا همه لوگو ها به صورت خاص و غیر تکراری طراحی می شود؛ اما در برخی از انواع لوگو تصویری، امکان کپی برداری هم وجود دارد. لوگو ترکیبی جزو مواردی است که خیال شما را از بابت تکراری نبودن و عدم کپی برداری راحت می کند. زمانی که اسم برند شما روی این لوگو حک شود، به هیچ عنوان امکان کپی برداری از آن وجود نخواهد داشت.

دلایل استفاده از لوگو ترکیبی

معایب لوگو ترکیبی چیست؟

جدای از ویژگی های مثبت لوگو ترکیبی، نباید از نکات منفی درباره آن هم غافل شویم؛ چرا که به هر حال هر نوع لوگویی دارای ایرادات خاصی است. بنابراین اگر قصد طراحی آرم ترکیبی را دارید، بهتر است که با محدودیت های آن هم آشنا شوید:

  • اگر شما طراحی های پیچیده ای را برای لوگو ترکیبی خود اجرا کنید، سرعت شناسایی افراد را هم پایین تر می آورید. در نتیجه مخاطب نمی تواند به درستی آن را تجزیه و تحلیل کند.
  • تعرفه طراحی لوگو ترکیبی به صورت مجدد یا بازیابی طرح آن، بسیار زیاد است.
  •  اصولا لوگو های ترکیبی به صورت رنگی وجود دارند؛ از همین رو با سیاه و سفید شدن آن ها، زیبایی لوگو کمتر می شود.
  • لوگو ترکیبی انعطاف پذیری کمتری برای رنگ و استفاده از انیمیشن های خاص دارد.
  • لوگو ترکیبی دارای تصویر و نوشته به صورت همزمان است که گاهی از اوقات، در ابعاد کوچکتر خوانایی کمتری پیدا می کند.
  • زمان و قیمت طراحی لوگو ترکیبی نسبت به دیگر لوگو ها بیشتر است.
پیشنهاد ما به شما:   ثبت ایده های نو و خلاقانه در یک دقیقه! + بررسی شرایط و هزینه های لازم در این راه

انواع لوگوی ترکیبی چیست؟

به طور کلی لوگو ترکیبی با بهره گیری از موارد مختلفی مانند تصویر، نوشتار و نشانه های مختلف طراحی می شود که هدف اصلی آن، تاثیر مثبت روی مشتریان است. از طرفی این نوع لوگو بر اساس پیچیدگی و جزئیات، در دو دسته زیر قرار می گیرد:

لوگو ترکیبی گرافیکی

لوگو ترکیبی گرافیکی جزو متداول ترین لوگو های ترکیبی است و با هدف انتقال پیام و ایده خاصی به مشتریان طراحی می شود. بر این اساس، طراح گرافیکی، ایده های خاص خود را با کمک حروف، تصاویر و اشکال گرافیکی به مخاطبان ارائه می کند.

در این دسته از لوگو ها، هدف اصلی تنها جلب توجه مشتری به سمت لوگو است. در طراحی لوگو گرافیکی، انتخاب دقیق رنگ ها، تصاویر و نماد ها بسیار اهمیت دارد. بنابراین اکثر طراحان، توجه زیادی به خلق لوگو ترکیبی گرافیکی نشان می دهند.

اگر می خواهید لوگو گرافیکی مناسبی را طراحی کنید، باید در ابتدا درباره مخاطبان خود تحقیق کنید. سپس با هدف بر انگیخته کردن احساسات مشتریان، رنگ ها و فونت های خاصی را به کار بگیرید. البته توجه کنید که هرچه لوگو ترکیبی گرافیکی ساده تر باشد، راحت تر در ذهن مشتریان قرار می گیرد.

لوگو ایلاستریتیو (illustrative)

دسته دوم از لوگو ترکیبی، بیشتر به طراحی لوگو برای رساندن مفهوم خاصی استفاده می شود. این مدل بر اساس کلمه ایلاستریشن و به معنای توضیح تصویری یک متن انجام می گردد. در مفهوم کلی، ایلاستریتیو  ادغام تصاویر مختلف در مجله ها، رسانه ها، کتاب ها، پوستر ها، انیمیشن ها یا بازی های ویدیویی است که به تصویر بصری خاصی ختم می گردد. در واقعا اگر بخواهید مفهوم خاصی را اثبات کنید و درباره آن توضیح بدهید، باید از لوگو ایلاستریتیو استفاده نمایید.

طراحی لوگو در ایلیستور

تفاوت لوگو ترکیبی گرافیکی با ایلاستریتیو چیست؟

بسیاری از افراد با دیدن این دو مدل از لوگو ترکیبی، تفاوتی را احساس نمی کنند و آن ها را با یکدیگر یکسان می دانند؛ در حالی که هر کدام از مدل های لوگو ترکیبی، به منظور خاصی استفاده می شود.

البته این را هم باید بدانید که هدف اصلی آن ها جذب مشتریان است و در بیشتر مواقع، هر دو آن ها برای همپوشانی یکدیگر استفاده می شوند. به طور کلی لوگو گرافیکی در اکثر مواقع با نام هنر تجاری هم شناخته می شود؛ در حالی که لوگو ایلاستریتیو، نوع خاصی از هنر های زیبا است.

همچنین طراحی گرافیکی به منظور برقراری ارتباط با مخاطب است؛ اما ایلاستریتیو بیشتر به تفسیر خلاقانه خاصی اشاره دارد. اگر بخواهیم جمع بندی کلی و ساده تر درباره این دو مدل از لوگو ترکیبی داشته باشیم، باید بگوییم که لوگو ایلاستریتیو نسبت به لوگو گرافیکی، دارای جزئیات و پیچیدگی های خاص تر و بیشتری است.

پیشنهاد ما به شما:   شش خصوصیت فوق العاده برای نام استارت آپ

هزینه طراحی لوگو ترکیبی چقدر است؟

اصولا هزینه لوگو های مختلف، با یکدیگر متفاوت است؛ اما اگر بخواهیم مقایسه کلی داشته باشیم، تعرفه طراحی لوگو ترکیبی نسبت به دیگر لوگو های ساده مانند لوگو نوشتاری کمی بیشتر است. این موضوع هم به دلیل استفاده از کاراکترهای مختلف برای ساخت آن است. به طور کلی معیار های زیر در تعیین هزینه طراحی لوگو ترکیبی تاثیر می گذارد:

  • هرچه عناصر پیچیده تری را برای طراحی لوگو استفاده کرده باشید، هزینه آن هم بیشتر می شود. مثلا اگر تنها از تصویر و نوشته استفاده کنید، باید قیمت کمتری نسبت به علائم و نشانه های دیگر پرداخت نمایید.
  • هرچه خلاقیت و ایده های جدیدتری برای طراحی لوگو به کار برده باشید، هزینه آن هم بیشتر می شود.
  • پیچیدگی در طراحی هم عامل مهمی برای تعیین قیمت است. طبیعتا هرچه لوگوی شما پیچیده تر باشد، باید ارزش بیشتری هم داشته باشد.
  • نحوه قرارگیری کلمات و تصاویر هم خیلی اهمیت دارد. مثلا ممکن است شما تصاویر را به صورت ساده در کنار هم قرار دهید، بنابراین باید انتظار قیمت کمتری راهم داشته باشید.

برای طراحی تخصصی لوگو ترکیبی به کدام مرکز مراجعه کنیم؟

اگر شما هم کمی از کار با نرم افزارهای مخصوص به طراحی لوگو سر رشته داشته باشید، حتما به این فکر می رسید که خودتان برای طراحی لوگو ترکیبی اقدام کنید؛ اما باید توجه داشته باشید که طراحی لوگو ترکیبی، کار پیچیده و خاصی محسوب می شود.

این که شما چه رنگ، فونت یا انیمیشن هایی را در ساخت لوگو ترکیبی ایرانی خود به کار بگیرید، عامل مهمی در جذب مشتریان محسوب می شود. بنابراین با توجه به اهمیت دقت و پیچیدگی در طراحی لوگو ترکیبی، بهتر است که کار خود را به دست متخصصان این حوزه بسپارید.

از طرفی بسیاری از افراد هم وقت و دانش ساخت بهترین و مناسب ترین لوگو برای کسب و کار خود را ندارد؛ از همین رو به به دنبال مراکز متخصص برای این کار هستند.

امروزه با توجه به اهمیت تبلیغات برای کسب و کارها، افراد به دنبال طراحی لوگوهای کاملا خاص و منحصر به فرد هستند؛ از همین رو مراکز تخصصی طراحی لوگو در تهران از جمله برنداکسین در این زمینه به افراد کمک می کند.

برنداکسین به عنوان شرکت طراحی لوگو خاص و تخصصی، انواع لوگوهای مختلف را برای تمامی کسب و کارها طراحی می نماید. همچنین اگر در زمینه مشاوره برندینگ و انتخاب اسم برای کسب و کار به دنبال بهترین مرکز هستید، می توانید به وبسایت برنداکسین مراجعه نمایید.

جان کلام

طراحی لوگو یکی از مهمترین کارهایی است که هر کسب و کاری برای جذب مشتریان باید انجام دهد. در حال حاضر انواع لوگوهای مختلفی طراحی شده است که بر اساس سلیقه مشتریان انتخاب می گردد؛ اما در بین آن ها لوگو ترکیبی طرفداران بیشتری دارد.

شما می توانید از لوگو ترکیبی برای تمامی کسب و کار ها استفاده کنید. اما اگر به دنبال مرکز معتبر برای خرید برند و طراحی لوگو هستید، پیشنهاد می کنیم که به وبسایت برنداکسین مراجعه کنید.

 

امتیاز شما

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *