راهنمای انتخاب نام برند پوشاک (زنانه و مردانه) + جدول پیشنهاد اسم

راهنمای انتخاب نام برند پوشاک

به اسامی برندهای معروف لباس فکر کنید. کدام یک در ذهن شما خوشایند و جذاب است؟ کدام‌ یک از این اسامی، علاوه بر محصول جذاب، به خاطر عنوان تجاری، شما ترغیب می‌شوید تا از آن برند، پوشاکی را خریداری کنید؟ همچنین اگر در حال راه‌ اندازی کسب‌وکار یا استارت‌اپ در حوزه تولید پوشاک یا صنعت مد، هستید، انتخاب نام برند پوشاک مناسب، برای شما کاملا ضروری و مهم است.

درست است هدف نهایی، ماندگار شدن برند شما در ذهن مشتریان و در نتیجه محقق شدن اهداف تجاری برای شرکت شما است، اما قبل از آن مرحله، لازم است بدانید زمانی‌که در این صنعت، اسمی را برای کسب‌وکار خود انتخاب می‌کنید، در اصل در حال انتقال شخصیت و سبک خود به مشتریان بالقوه هستید. به همین دلیل انتخاب نام مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه راهنمای انتخاب نام برند پوشاک و جدول‌های اسامی به عنوان نمونه برای انتخاب نام تجاری، ذکر می‌شوند.

انتخاب نام برند تجاری مناسب برای برندینگ

راهنمای انتخاب نام برند پوشاک

اگر در مرحله انتخاب نام محصول یا انتخاب اسم برند لباس هستید، احتمالا مرحله‌ای جذاب اما کمی سخت را می‌گذرانید. ممکن است مدت‌ها در میان اسامی منتخب، سردرگم مانده باشید یا به همه آن‌ها علاقه داشته باشید ولی هم‌زمان آن‌ها را هم مناسب ندانید یا اصلا عنوانی را پیدا نکرده باشید. نگران نباشید. در ادامه مواردی الهام بخش ذکر می‌شوند که بتوانید از آن‌ها برای انتخاب نام برند پوشاک مناسب الهام بگیرید. تعدادی از این موارد عبارت‌اند از:

 • نام برند پوشاک، کوتاه یا قابل تنظیم باشد: نامی را انتخاب کنید که کوتاه باشد زیرا این نام، در مراحل بعدی برای تبلیغات باید به صورت لوگو ارائه شود. اما اگر به انتخاب اسم طولانی علاقه‌مند هستید، عنوانی را انتخاب کنید که بتوان آن را مخفف کرد. برای نمونه عنوان یک برند خارجی “Abercrombie & Fitch” به “A&F” مخفف شده است. این موضوع ممکن است درباره برند ایرانی، کمی متفاوت باشد.
 • نام برند پوشاک هماهنگ با نوع پوشاک باشد: عنوانی که انتخاب می‌کنید باید با آن پوشاک یا محصولی که تولید می‌کنید هماهنگ باشد. عنوان پوشاکی که برای مهمانی و برای زنان تولید می‌شود با عنوان پوشاکی که برای استفاده روزمره کودکان عرضه می‌شود، می‌توانند کاملا بایکدیگر متفاوت باشند.
 • نام برند پوشاک معنی‌دار و ساده باشد: برخی از نام‌ها، در نگاه اول معنی‌دار نیستند و این می‌تواند برای برند شما، نکته‌ای منفی محسوب بشود. افراد معمولا اسامی معنی‌دار و ساده را بهتر به خاطر می‌سپارند. برای نمونه، یک اسم خاص برای برند پوشاک می‌توانند مناسب باشند.
 • نام برند پوشاک خوشایند و خاطره انگیز باشد: اگر بتوانید برای انتخاب نام برای برند لباس، معنا، تلفظ آسان و خوش‌آوا بودن را در نظر بگیرید به خوشایند شدن عنوان در ذهن مشتریان خود بسیار نزدیک شده‌اید و می‌توان گفت شانس بیشتری دارید تا عنوان تجاری در ذهن مخاطبان شما، باقی بماند. به عنوان مثال اگر برای لباس کودک، عنوان تجاری انتخاب می‌کنید، خوب است عنوان کوتاه، شیرین و ساده باشد.
 • نام برند پوشاک جهانی باشد: وقتی عنوانی را انتخاب می‌کنید خوب است در بیشتر جهان، معنی‌دار باشد. اگر کسب‌وکار شما در آینده بین‌المللی بشود، نام تجاری جهانی بسیار برای شما کارآمد می‌شود.
 • نام برند اسم شخص باشد: خوب است بدانید در دنیا، اغلب برندهای لباس و مد به نام خالق یا طراح خود نام‌گذاری می‌شوند، مانند لویی ویتون. شما می‌توانید برای انتخاب نام برند پوشاک، نام خود را انتخاب کنید.
پیشنهاد ما به شما:   نام های خاص ایرانی قابل ثبت

 

مرکز خرید لباس

۳ روش انتخاب نام برند پوشاک

اگر برای انتخاب نام برند پوشاک، به دنبال روش‌هایی هستید که به شما به‌صورت موثری کمک کنند، در ادامه تعدادی از این روش‌ها را معرفی می‌کنیم.

 • تحقیق کنید: درباره جامعه هدف خود اطلاعات مناسب پیدا کنید. امروزه ابزارهای آنلاین مثل (SEO) خیلی برای انتخاب اسم برند پوشاک و به‌صورت کلی برای برندسازی، بسیار موثر هستند. با استفاده از سئو می‌توانید، ببینید مشتریان بالقوه از چه نوع کلمات کلیدی برای جستجو در حوزه صنعت مد و پوشاک، استفاده می‌کنند. همچنین وقتی نامی را انتخاب کرده باشید با استفاده از این ابزار و شناختن سلیقه مشتریان، می‌توانید کلیک روی سایت آنلاین را بالا ببرید.
 • تهیه لیست برندهای لباس موفق: یک لیست از برندهای موفق را تهیه کنید و به اسامی آن‌ها دقت کنید و بررسی کنید چه جنبه‌هایی از اسم آن‌ها توجه شما را جلب کرده است؟ معنا، تلفظ، و غیره و سپس از آن الهام بگیرید.
 • استفاده از مشاوره برندسازی: سایت‌ها و شرکت‌های متعددی هستند که می‌توانند برای انتخاب نام برند پوشاک، شما را راهنمایی کنند. به عنوان مثال، سایت پیشنهاد برند برنداکسین به خوبی می‌تواند شما را برای این مورد و سایر موارد راهنمایی کند.

نکات مهمی که در انتخاب نام برای برند پوشاک باید بدانید!

علاوه بر راهنمای انتخاب برند پوشاک، خوب است به‌صورت کلی  قبل از انتخاب نام برند پوشاک مناسب، موارد زیر را در کسب‌وکار خود، مشخص کنید و  بر مبنای آن انتخاب نام برند را انجام بدهید. این موارد عبارت‌اند از:

 • تعیین جامعه هدف پوشاک : مشخص کنید که برند شما برای چه افرادی پوشاک تولید و عرضه می‌کند. این‌که مشخص کنید برای زنان، مردان و کودکان لباس تولید می‌کنید به شما برای عنوان مناسب، کمک می‌کند. به عنوان مثال انتخاب نام برند پوشاک مردانه با انتخاب نام برند پوشاک زنانه کاملا می‌تواند متفاوت باشد.
 • ستعیین نوع پوشاک: مشخص کنید شرکت شما، چه پوشاکی تولید یا عرضه می‌کند. پوشاک شما لوکس است یا برای فعالیت روزمره تولید می‌شود یا برای مهمانی، یا ورزش و غیره. همه این موارد، می‌توانند عنوان‌های متنوعی داشته باشند.
 • سن جامعه هدف: مشخص کنید شرکت شما، برای کودک، نوجوان یا بزرگ‌سال و غیره لباس تولید می‌کند.
پیشنهاد ما به شما:   کتاب انتخاب نام برند-استارت آپ

shopping

جدول انتخاب نام برند پوشاک

در ادامه جدول‌هایی با اسامی و عنوان ارائه می‌شوند که می‌توانید برای انتخاب نام برند پوشاک خود از آن‌ها الهام بگیرید. این جداول شامل نمونه اسامی برای انتخاب عنوان اسم برای کودک، مردان، زنان و مغازه پوشاک است.

نمونه اسامی برای پوشاک کودک

طبق آمار Statista، صنعت پوشاک و محصولات مرتبط با نوزاد و کودکان بسیار سودآوری اقتصادی بالایی دارد. از طرفی لازم است بدانید، صنعت پوشاک کودک، با این‌که سودآور است اما اشباع شده است. بنابراین اگر انتخاب نام برای برند منحصر به فرد و خلاقانه باشد، به شما کمک می‌کند تا از سایر رقبا متمایز باشید. یک نام تجاری جذاب می‌تواند والدین را به شدت تحت تاثیر قرار بدهد و علاقه آنها را به کسب و کار شما به حداکثر برساند. در ادامه به صورت نمونه تعدادی عنوان برای انتخاب نام برند لباس کودک معرفی‌ می‌شوند.

بچه‌های شگفت انگیز پوشاک فرشتگان کودکان ماجراجو نی‌نی نوپا کودکان شاد
روشن ستاره رویای کودک گل‌ها نی‌نی جان
عسل بهارک کوه‌یار ارون ژامک
بند انگشتی دردانه انوشا کودک برتر گنج کوچک
دلسا هستی آبانسا دل‌بند ماه‌روز
هدیه کودک خندان پریزاد زیبا پروانه
شادان کوشا

نمونه برای اسم مغازه پوشاک

اگر برای انتخاب اسم مغازه پوشاک خود می‌خواهید عنوانی را انتخاب کنید. در ادامه تعدادی عنوان که معنی‌دار و خوش‌آوا هستند، معرفی می‌شوند و می‌توانید از این عنوان‌ها، الهام بگیرید.

شهر کودک شهر فرشتگان پوشاک مردانه لوکس جهان کودک خوش‌پوش بلوط
کودکان ایران زنبق آبی مردان شیک‌پوش ماهک فراویز پوشاک نیک‌مرد
بوتیک کودک وانیا لباس برتر مادر و کودک خورشید هایکا
فرین نیک‌زن هرواک پریچه آذرگل پوشاک نبرزین
پیشنهاد ما به شما:   برندسازی (برندینگ) به زبان ساده + 8 عامل موفقیت برندینگ شرکت‌های بزرگ

نمونه اسامی خاص برای پوشاک مردانه

برای انتخاب اسم برند لباس مردانه، می‌توانید از اسامی خاص استفاده بکنید. در ادامه تعدادی از این اسامی خاص مردانه که معنی و آوای زیبایی دارند، به عنوان نمونه برای انتخاب نام برند پوشاک مردانه معرفی می‌شوند.

نوراهان مانوک لیام مانی ماونداد برنا
ارشک سامیا هوراد سهند سپندیار ماهور
دنا هونام اروند لهراسپ شهبد ایرانیار
یارا شهرداد مهرپوی هامون شیراک هوتک

اسم خاص برای برندسازی

اگر قصد انتخاب نام برند پوشاک زنانه را دارید، می‌توانید از اسامی خاص زنانه هم استفاده کنید. در ادامه تعدادی از اسامی معنی‌دار، دارای تلفظ آسان و آوای خوشایند به‌عنوان نمونه برای انتخاب اسم برند لباس زنانه ارائه می‌شوند.

جدول انتخاب اسم برند لباس زنانه

دل‌آرا انار به گل خوش‌پوش وهرو بهارآفرین
نیکان آذرمینا پاک‌چهر آواز آروشا پریا
رعنا طلا رخشان زیبا آسنا بهسا
افسانه بدن گل پری پیکر فام گل برنا دخت پرتو

مشاوره برای برند سازی

در ایران و کشورهای دیگر، با رشد و تخصصی شدن کسب‌وکارها، شرکت‌هایی شکل گرفته‌اند که به صورت حرفه‌ای خدماتی را برای برند تجاری و یا برندسازی ارائه می‌دهند. استفاده از خدمات این شرکت‌ها برای افراد، مزایایی نظیر بهره‌مندی از تخصص و تجربه افراد متخصص را دارد. خدمات دیگر این شرکت‌ها می‌تواند شامل موارد زیر هم باشند:

 • مشاوره برای انتخاب نام برای برند لباس
 • مشاوره برای انتخاب نام برند هنری

نمونه انتخاب نام برند لباس مردانه موفق

اگر کسب‌وکار شما در حوزه صنعت مد باشد، انتخاب نام برند پوشاک، یکی از مراحل جذاب ولی کمی دشوار است. از آن‌جایی که در این صنعت، انتخاب نام تجاری، می‌تواند تاثیر مثبت یا منفی بر روی کسب‌وکار شما داشته باشد، لازم است در انتخاب آن دقت بکنید. روش‌ها و راهنمایی‌هایی هستند که می‌توانند به شما در انتخاب نام برند پوشاک، کمک کنند. در بخش راهنمای انتخاب نام، اشاره شده است که یک‌سری ویژگی‌ها مثل اسم جذاب و شیرین، کوتاه، بین‌المللی، معنی‌دار و غیره، می‌تواند برای برند پوشاک شما مناسب باشد.

روش‌هایی نظیر تحقیق، مطالعه جامعه هدف و بررسی برندهای موفق به شما کمک می‌کند تا بتوانید عنوان تجاری مناسب را انتخاب نمایید. همچنین خوب است کسب‌وکار خود را بر اساس سن، جنسیت، نوع پوشاک و غیره تقسیم کنید. این تقسیم بندی به شما برای انتخاب عنوان مناسب کمک می‌کند. در نهایت شما می‌توانید از اسامی خاص ایرانی برای برند خود چه در حوزه تولید لباس نوزاد و چه در حوزه تولید پوشاک زنانه و مردانه، استفاده کنید.

برگرفته از:

shopify.com

businessnamegenerator.com

۲.۷/۵ - (۶ امتیاز)

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

دکتر رضا زرینی

نکات ممتاز برای طراحی لوگو

[vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text] [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text] بهترین رویکردها برای طراحی لوگو چیست ؟ ۱-سادگی لوگو : هرچقدر که علامت تجاری برای طراحی لوگو شما ساده تر

توضیحات بیشتر »

نامگذاری برند

[vc_row][vc_column][vc_column_text] نام غیر استاندارد را با هیچ تبلیغ خوبی نمی توان در ذهن مشتری جای داد. تبلیغات نوعی هزینه است و هزینه کردن برای یک

توضیحات بیشتر »
لوگوی برند پاک

عوامل موفقیت برند پاک

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text] عوامل موفقیت برند پاک [/vc_column_text][vc_column_text el_class=”justifytxt”] شرکت پاک عوامل موفقیت برند پاک در کتاب نکته ای را می گوید، که در کارتان هیچوقت نگویید

توضیحات بیشتر »

4 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  مرسی واقعا از زحماتی که میکشید واقعا یک سایت کامل در حوزه برند و برندینگ هستید. ممنون از اسامی که در اختیار میگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *