شروع کسب و کار با سرمایه کم + معرفی ۱۰ عنوان شغلی برای آقایان و خانم ها

اصول شروع کسب و کار با سرمایه کم

در حال حاضر اگر کسی به شما بگویید که حتی با سرمایه کم هم می توانید کسب و کار خود را شروع کنید، آن فرد را مورد تمسخر قرار می دهید. حتی شاید در سکوت به حرف های آن شخص گوش دهید و به آسانی از آن ها بگذرید.

اما آیا واقعا بدون سرمایه زیاد نمی توانید برای راه اندازی کسب و کار اقدام کنید؟ درست است که هزینه های اولیه شروع شغل جدید خیلی زیاد است؛ اما اگر کمی خلاقیات چاشنی ایده های خود کنید، امکان راه اندازی کسب و کار با ۱۰ میلیون تومان هم وجود دارد.

بنابراین در این مقاله از برنداکسین ما تصمیم گرفتیم برای افرادی که به دنبال ایده های کسب و کار با سرمایه کم هستند، پیشنهاد کار تولیدی با سرمایه کم را ارائه دهیم.

چرا باید کسب و کار مستقلی داشته باشید؟

قبل از این که کسب و کارهای کوچک پر سود را به شما معرفی کنیم، باید پاسخ این سوال را بدهیم که اصلا چرا باید خودمان کار آفرینی ایجاد کنید؟ شما فرض کنید که در اداره خاصی مشغول به کار هستید و در پایان ماه، مقدار مشخصی حقوق را دریافت می کنید. اما این کار تا چه زمانی ادامه پیدا می کند؟ نهایتا شما به زمان بازنشستگی و بیکاری باز می گردید؛ در حالی که هنوز نتوانسته اید برای خود دستاورد خاصی را ثبت کنید.

حالا اگر بتوانید با استفاده از ایده کارآفرینی، به طور مستقل شروع به کار کنید، قطعا آینده بهتری را در پیش خواهید داشت. دغدغه همه افراد قبل از شروع کار، داشتن سرمایه زیاد است؛ اما اشتباه اکثر افراد این است که می خواهند از همان اول، کسب و کار های بزرگی را شروع کنند.

از همین رو طبیعی است که برای اجرایی شدن ایده های خود به بن بست بخورند. راه اندازی کسب و کار های کوچک در اول راه، ایده بهتری محسوب می شود. بنابراین اگر می خواهید در شروع کار خود موفق تر ظاهر شوید، بهتر است از کم شروع کنید.

معرفی انواع کسب و کار با سرمایه کم

مزایا و معایب راه اندازی کسب و کار کوچک چیست؟

برخی از مزایای کارآفرینی با سرمایه کم و کسب و کار کوچک به شرح زیر است:

 • مستقل بودن سبب ایجاد آزادی کار برای شما می شود.
 • می توانید هزینه های انجام کار را کنترل کنید.
 • هزینه کمتری برای استخدام نیرو پرداخت می کنید؛ حتی ممکن است که در شروع کار به نیروی جدیدی هم نیاز نداشته باشید.
 • تجربه های شما در زمینه های کاری بیشتر از قبل می شود.
 • رویارویی در براربر چالش های کسب و کار آسان تر می گردد.
 • سودآوری کسب و کار کوچک، بیشتر است.
پیشنهاد ما به شما:   ارزش برند چیست؟ فرمول محاسبه + تفاوت ارزش برند و ارزش ویژه برند

اما جدای از ویژگی های مثبت کسب و کار کوچک، حتما باید خود را برای معایب آن هم آماده کنید. برخی از این موارد به شرح زیر هستند:

 • شما نمی توانید پیش بینی قطعی درباره درآمد آینده خود داشته باشید.
 • همه چیز به شما بستگی دارد؛ از همین رو اگر به خوبی کار نکنید، به درآمد خوبی هم نمی رسید.
 • رو به رو شدن با چالش ها، ممکن است که شما را ناامید کند.
 • ممکن است که تمامی هزینه های شما از بین برود.
 • زمان استراحت شما کمتر از قبل می شود.

بهترین مشاغل پر درآمد با سرمایه کم برای آقایان چیست؟

آقایان عمده ترین افرادی هستند که به دنبال مشاغل پر درآمد با سرمایه کم می گردند. اصولا اکثر مشاغل برای آقایان مناسب است؛ اما با توجه به این که آقایان وظیفه تامین هزینه های خانواده را دارند، باید به دنبال مشاغل پر درآمد تری باشند. بنابراین ما در ادامه، برخی از بهترین کسب و کارها را برای آن ها جمع آوری کرده ایم:

تعمیرکار

جالب است بدانید که در بسیاری از کشورها، هزینه تعمیرات خیلی بیشتر از هزینه خرید محصول هم برآورد می شود. تعمیر لوازم مختلف، به عنوان شغل پردرآمد با سرمایه کم برای آقایان محسوب می شود؛ چرا که تنها کافی است مهارت خود را در زمینه تعمیر وسیله ای خاص افزایش دهند. آنگاه تنها با اجاره مغازه یا حتی در خانه هم می توانند به خوبی کسب درآمد کنند.

پرورش انواع ماهی

شاید با خود بگویید که این شغل سرمایه زیادی را نیاز دارد؛ در حالی که شما حتی با داشتن استخر کوچک هم می توانید کار خود را شروع کنید. همچنین حتی می توانید برای پرورش ماهی های زینتی هم اقدام کنید؛ چرا که در حال حاضر، بسیاری از افراد حاضر به پرداخت هزینه  زیادی برای خرید این نوع ماهی هستند. البته این کار زمانی شما را به سود می رساند که تخصص و مهارت های لازم برای انجام کار را یاد بگیرید؛ در غیر این صورت تنها سبب از بین رفتن هزینه های شما می شود.

گل فروشی

شاید به نظر نرسد؛ اما گل فروشی در حال حاضر جزو مشاغل کم سرمایه محسوب می شود. از طرفی گل فروشی جزو کسب و کارهایی است که همیشه بازار کار آن وجود دارد؛ اما در صورتی که در بین افراد شناخته شود. شما اگر مالک زمین یا باغ خاصی هستید، می توانید انواع گل و گیاه را در آن محل بکارید و با فروش در مغازه، کسب سود کنید.

توجه کنید که اگر به پیشرفت خوبی برسید، امکان صادر کردن گل های شما در کشورهای دیگر هم وجود دارد. از طرفی با توجه به اهمیت گل آرایی در مراسمات مختلف، حتی می توانید تشریفات مراسمات را هم با انتخاب اسم خاص برای برند به عهده بگیرید.

پرورش قارچ

قارچ یکی از گران قیمت ترین و ضروری ترین لوازم برای اکثر رستوران ها یا مصرف شخصی است؛ از همین رو می توانید ساختمان مخصوصی را برای این کار در نظر بگیرید و برای پرورش قارچ هم اقدام کنید. اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید، قطعا در آینده به سود خوبی می رسید. البته این کار به عنوان یکی از بهترین کسب و کار با سرمایه کم در روستا هم شناخته می شود.

پیشنهاد ما به شما:   راه های جلب اعتماد مشتری برای افزایش فروش {تاثیر برند در جلب اعتماد مشتریان}

عطرسازی

امروزه استفاده از عطر و ادکلن در بین تمامی افراد رایج شده است؛ از همین رو حتی می توانید در این زمینه هم وارد شوید. باور کنید که اگر بتوانید دانش خود را در زمینه رایحه های خوش بالا ببرید، قطعا در آینده می توانید به فکر صادرات عطر و ادکن هم باشید.

 

مشاغل پر درآمد با سرمایه کم برای خانم ها چیست؟

امروزه خانم ها هم همپای آقایان کار می کنند؛ از همین رو تفاوت زیادی بین آن دو برای شروع کسب و کار وجود ندارد. حتی برخی از اوقات دیده ایم که اکثر صاحبان راه اندازی استارت آپ، از خانم ها بوده اند. از طرفی با توجه به روحیات لطیف و کم بودن قوای جسمی خانم ها، قطعا نباید انتظر فعالیت آن ها را در مشاغل مردانه داشته باشیم. بنابراین در ادامه چند مورد از شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها را معرفی می کنیم:

مد و پوشاک

به جرئت می توان گفت که خانم ها در صنعت پوشاک، حرف اول را در دنیا می زنند. ذهن آن ها برای طراحی لباس های بسیار فاخر، فوق العاده خلاق است و با روحیات آن ها هم سازگاری دارد؛ از همین رو می توانند در این زمینه هم به موفقیت های زیادی برسند.

بنابراین شما هم می توانید از طریق خیاطی یا طراحی انواع مدل لباس در خانه، کسب و کار خود را شروع کنید. همچنین اگر در کار خود به موفقیت برسید، حتی امکان تاسیس مزون لباس و ثبت برند شخصی هم برای شما فراهم می شود.

عکاسی

اصولا خانم ها دید دقیق ترین نسبت به اطراف خود دارند؛ از همین رو شغل عکاسی گزینه مناسبی برای آن ها است. از طرفی شما برای انجام این کار، تنها به دوربین عکاسی و مهارت شخصی  نیاز دارید. اگر بتوانید مشتریان خود را جذب کنید و نمونه کارهای خوبی را داشته باشید، قطعا در آینده فروشگاه مخصص به خود را هم احداث می کنید.

صنایع دستی

ظرافت دست های خانم ها، بهترین مورد برای خلق صنایع دستی بسیار هنرمندانه است؛ به طوری که زیباترین آثار به دست خانم ها ساخته شده است. بنابراین می توانید کسب و کار خود را با اجاره کارگاه کوچک یا در خانه خود شروع کنید و کم کم به فکر توسعه و صادرات محصولات خود باشید.

ساخت آشپزخانه

امروزه اکثر افراد کارمند به فکر خرید غذاهای خانگی بسیار خوشمزه هستند؛ از همین رو اگر دستپخت خوبی دارید، می توانید با احداث آشپزخانه کوچک یا حتی در خانه خود، اینکار را به خوبی انجام دهید.

طراحی داخلی

طراحی داخلی جزو مشاغل با سرمایه خیلی کم محسوب می شود؛ چرا که شما در اصل، تمامی هزینه کار را از مشتری دریافت می کنید. در واقع بیشترین کار شما در این شغل، استفاده از فکر و ایده های خلاق است؛ بنابراین اگر در زمینه طراحی داخلی هم تجربه دارید، به راحتی می توانید کسب و کار با سرمایه کم و سود زیاد را شروع کنید.

ایده کسب و کار با  سرمایه کم در منزل چیست؟

شما حتی در خانه خود هم می توانید برای راه اندازی کار با سرمایه کم هم اقدام کنید. برخی از این موارد به شرح زیر هستند:

آموزش

به طور کلی آموزش یکی از پردرآمد ترین کارها محسوب می شود که هزینه زیادی را هم نیاز ندارد؛ اگر شما در زمینه خاصی مهارت کامل داشته باشید، می توانید به راحتی کار آموزش را در خانه خود شروع کنید. مثلا یکی از پردرآمد ترین مشاغل آموزشی در ایران، ورزش هایی همچون یوگا است.

پیشنهاد ما به شما:   چگونه بهترین اسم برند لاتین را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

مراقبت از حیوانات خانگی

مراقبت از حیوانات خانگی، یکی از پردرآمد ترین مشاغل در خانه است؛ بنابراین اگر در خانه خود محل جداگانه ای برای این کار دارید، می توانید برای پرورش و فروش حیوانات خانگی هم اقدام کنید.

ساخت عروسک

اگر کمی درباره قیمت عروسک تحقیق کنید، حتما متوجه پر درآمد بودن آن می شوید. عروسک سازی جزو پردرآمدترین شغل ایران با سرمایه کم است که قسمت های مختلف هم کاربرد دارد. همچنین می توانید در آینده با انتخاب اسم برند، به عنوان کسب و کار شناخته شده ای هم ظاهر شوید.

نان و شیرینی

شما حتی می توانید در  خانه خود هم برای فروش نان خانگی یا شیرینی های خوشمزه اقدام کنید. این کار نیاز به هزینه زیادی ندارد؛ اما اگر در بین افراد شناخته شود، شما را به سود فوق العاده بالایی می رساند.

کسب و کار با سرمایه کم اینترنتی چیست؟

اگر مایل به فعالیت در زمینه کسب و کار اینترنتی هم هستید، موارد زیر سرمایه کمی را نیاز دارد:

ادمین اینستاگرام

امروزه بسیاری از فروشگاه ها فعالیت خود را در اینستاگرام ادامه می دهند؛ از همین رو می توانید به عنوان ادمین، با کمترین هزینه به درآمد خوبی برسید.

تولید محتوا

اگر در زمینه نویسندگی مهارت خاصی دارید، با کمترین هزینه و تنها با داشتن کامپیوتر شخصی، می توانید در شغل تولید کننده محتوا هم مشغول شوید.

تبلیغات در فضای مجازی

اگر بتوانید دنبال کننده های زیادی را در فضای مجازی داشته باشید، برندهای مختلف برای فروش محصولات خود، به سراغ شما برای تبلیغات می آیند.

روش های شروع کسب و کار

بهترین راه برای بهبود کسب و کار چیست؟

برخی از افراد فکر می کنند که تنها با راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم، مشکلات آن ها حل می شود؛ در حالی که تازه کار شما آغاز شده است. شما در این مرحله باید به فکر تبلیغات و شناسایی شغل خود به دیگران باشید.

اگر می خواهید در این زمینه موفق شوید، بهترین کار، بهره مندی از مشاوره برندینگ است. بسیاری از مراکز در این زمینه فعالیت می کنند که یکی از بهترین آن ها، برنداکسین است. این شرکت در زمینه فروش برند و لوگو، حرف اول را می زند. از طرفی جدای از این موارد، اگر برای راه اندازی کار تولیدی با سرمایه کم هم نیاز به کمک داشتید، می توانید از برنداکسین کمک بگیرید.

جان کلام

قطعا راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم، آرزوی اصلی تمامی افراد برای کسب درآمد است؛ اما این کار تنها از راه آزمون خطا و ریسک پذیری انجام می شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم که اگر ایده خاصی در ذهن خود دارید، در ابتدا به صورت محدود آن ها را اجرا کنید.

سپس با موفق شدن ایده خود، کم کم به فکر توسعه بیشتر آن باشید. ما در این مقاله انواع مشاغل با سرمایه کم را به شما معرفی کردیم. شما می توانید در صورت تمایل به برندسازی و مشاوره برندینگ، به وبسایت برنداکسین مراجعه کنید.

 

منابع:

pif.gov.sa

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *