نکات مهم در انتخاب نام استارت آپ ها

انتخاب نام استارت آپ از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در انتخاب نامی مناسب باید بررسی های لازم انجام شود و به نکاتی توجه گردد زیرا نام گذاری خوب و مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی در موفقیت و بازاریابی فرد داشته باشد و بر عکس نامی نامناسب سبب این می شود که مشتریان نتوانند ارتباط خوبی با نام آن استارت آپ ها برقرار نمایند و در نتیجه باعث جذب مشتری نمی شود.

انتخاب یک نام مناسب در ابتدا ممکن است کاری ساده باشد اما این کار جز یکی از مهم ترین بخش ها در انجام کسب و کار شما می باشد. بنابراین در ادامه به بررسی این نکات مهم برای انتخاب نامی مناسب برای استارت آپ ها می پردازیم.

12 نکته در مورد انتخاب نام استارت آپ

نکته اول در انتخاب نام مناسب کوتاه نگه داشتن آن نام است و باید به قدری راحت باشد که به راحتی در زبان بچرخد زیرا کوتاه بودن یک نام میتواند به مشتریان این کمک را کند که به راحتی آن اسم را به خاطر بسپارند و فراموش نکنند و این نکته خود عاملی مهم در بازاریابی و رونق کسب و کار است.

نکته مهم بعدی انتخاب نامی است که املای آن راحت باشد. یک اسم علاوه بر این که باید تلفظ راحتی داشته باشد حتما املای راحتی نیز احتیاج دارد زیرا در صورتی که فردی بخواهد نام شما را با جستجو در اینترنت پیدا کند باید املای درست برند شما را بداند تا به راحتی آن را پیدا کند.

نکته سوم در انتخاب نام استارت آپ تعیین یک نام خاص و غیرتکراری می باشد زیرا در صورتی که استارت آپی می خواهد برند خاص خود را داشته باشد پس باید نام منحصر به فرد خود را نیز داشته باشد. برای این که مطمئن شوید که نام انتخابی شما تکراری نمی باشد بهتر است در اینترنت جستجو کرده تا از این موضوع اطمینان کامل حاصل کنید.

در انتخاب نام برای کسب و کار خودتان باید نامی را انتخاب کنید که استارت آپ شما را محدود نکند زیرا در آینده ممکن است کسب و کار خود را گسترش دهید و در حوزه های دیگر نیز وارد شوید.

نکته پنجم انتخاب نامی جذاب و گیرا برای کسب و کار خود است که هیچ معیار و ابزار خاصی برای تشخیص جذابیت این نام وجود ندارد و تنها با توجه به سلیقه خود و بازخورد های دیگران می توان پی به جذابیت آن نام برد.

نکته بعدی انتخاب نامی مرتبط و معنادار با کسب و کار خود است به گونه ای که مشتریان با شنیدن و یا دیدن آن اسم بتوانند کسب و کار شما را حدس بزنند. پس بهتر است از هر اسمی استفاده نشود و با نوع کار ارتباط داشته باشد.

نکته دیگر در انتخاب نام توجه به لوگو مورد نظر خود است که قبل از انتخاب نام باید طراحی لوگو مربوط به کسب و کار خود را در نظر گرفت و بهتر است که این دو با هم مرتبط باشند. همچنین طرح ها و لوگو های رنگی در جذب سریع تر مشتری کاربرد دارند و این طرح ها باعث می شود که آن کسب و کار در ذهن مشتری ماندگارتر شود.

نکته هشتم در انتخاب نام استارت آپ توجه به تکراری نبودن آن در شبکه های اجتماعی است. از آنجایی که امروزه کسب و کار های اینترنتی رونق گرفته است پس معرفی کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین این نام نیز نباید در شبکه های اجتماعی تکراری باشد زیرا این کار سبب سردرگمی و گیج شدن مشتری خواهد شد.

نکته دیگر ایده و الهام گرفتن از رقبای خود می باشد و بهتر است در این زمینه بررسی ها و تحقیقات لازم انجام شود و بعد از این کار یک لیست از نام های تجاری موفق جمع کنید و از آن ها در انتخاب نام خود الهام بگیرید. البته همان طور که گفته شد نام نباید تکراری باشد پس بعد از ایده گرفتن نوبت به خلاقیت خود می رسد که در نهایت با ایده گرفتن و استفاده از خلاقیت خود نامی مناسب را انتخاب نمایید.

نامی که برای کسب و کار و یا استارت آپ خود انتخاب می نمایید باید در ابتدا برای خودتان خوشایند باشد زیرا زمانی که آن اسم را دوست نداشته باشید ممکن است بر رفتار و نحوه اجرای کسب و کارتان تاثیری منفی داشته باشد و این نکته در نهایت ممکن است باعث ایجاد مشکل در کسب و کارتان شود.

نکته یازدهم برای انتخاب نامی مناسب برای کسب و کار این است که آن اسم آهنگ و آوای مناسبی داشته باشد و در هنگام تلفظ آهنگ درستی به گوش شنونده برسد و با کلمات دیگر اشتباه نشود.

نکته دوازدهم در انتخاب نام استارت آپ کمک گرفتن از ابزار های انتخاب نام است. معمولا ابزار ها و برنامه های مختلفی وجود دارند که در صورتی که در انتخاب نام برای کسب و کارتان شک دارید می توانید از این ابزار ها کمک بگیرید. برای مثال با برنامه namemesh می توان به ایجاد یک دامنه خاص و منحصر به فرد کمک کرد و علاوه بر این با کمک برنامه هایی مثل namium و shopify می توان نامی مناسب با موضوعات خاص و نام دامنه خود را انتخاب کرد.

با توجه به این موارد باید گفت که انتخاب نامی مناسب برای استارت آپ و یا کسب و کار خود از اهمیت بالایی برخوردار است و انتخاب این نام هویت فرد خواهد بود و با آن نام شناخته خواهد شد پس باید در انتخاب نام به این نکات دقت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *