برنداکسین
برنداکسین

درباره برنداکسین :

همه ماجرا از آن جا شروع شد که چندسال پیش طی یک سفر کاری که به استانبول داشتم بعد از اتمام کارم چند ساعتی زمان آزاد داشتم و تصمیم گرفتم بروم در یکی از  خیابان های معروف استانبول به نام تکسیم قدمی بزنم این خیابان بدون خودرو است مانند بازار خودمان و بایست پیاده ترددکنید.  هنگام رفت با همان نگاه کنجکاوانه همیشگی ام برندهای مختلف را رصد میکردم و به سبک و سیاق تبلیغات و برندینگ آنها فکر میکردم هنگام برگشت سوالی برام پیش آمد؟! چرا اینجا هیچ برند ایرانی ندیدم!! در مسیر برگشت بیشتر دقت کردم واقعا هیچ برند ایرانی نبود!  احساس سرشکستگی کردم و تصمیم گرفتم به ایران که برگشتم این موضوع را مورد تحقیق و مطالعه قرار دهم. 

با دوستان زیادی آشنا شدم که مدعی برندینگ بودند و انصافا بعضی هم واقعا کارهای ماندگاری کرده بودند ولی نظرات بسیار متفرق و پراکنده بود. تحقیق و مطالعه زیادی کردم و دست آخر به این رسیدم که داستان برندینگ در ایران مانند داستان فیل مولوی شده است. هرکس بخشی از آن را فهمیده و گمان می کند که برندینگ یعنی همین که من می دانم، مثلا آنکه MBA خوانده بود خود را مشاور برند معرفی می کرد و مدعی بود که صفر تا صد برندینگ را یک تنه انجام می دهد .آنکس که طراح یا گرافیست بود نیز همین ادعا را داشت. بازاریاب ها هم همین را می گفتند و دیگران را قبول نداشتند. قصن الی هذا… چون هنوز تعریفی مسطح از برندینگ موجود نبود، تعاریفی که جامع باشند در سطوح بالا علمی است که عموما وقت مطالعه و فرصت آنرا ندارند. تصمیم گرفتم ابتدا تعریفی ساده از برندینگ را مطرح کنم که پایان بخش این اختلافات باشد تعریفی همه فهم، غیر تخصصی، واقعی و جامع که در ادامه آنرا خواهید خواند…

ارتباطات و فروش(تبادلات) در واقع این بخش قلب تپنده سازمان است پلی است میان تولید داخل و نیازهای خارج که معمولا شامل: تیم فروش و بازاریابی، قیمت محصول، روش فروش، خدمات فروش یا پس از فروش و… می باشند. 

اگر کسب و کاری قصد دارد در آینده برند باشد باید در هر سه حوزه سرمایه گذاری کنید وگرنه تا ثریا می رود دیوار کج! 

معمولا برای هر حوزه حوزه یک کارشناس با تجربه وجود دارد که می تواند آن حوزه را رهبری، توسعه و رشد دهد.

شرح مفصل آن را می گذاریم برای بعد فقط به این نکته اکتفا و تاکید می کنیم که یک برند موفق حاصل تامل، رشد و توجه به هر ۳حوزه ای است که در بالا ذکر شد. رشد مطلق فقط یک بخش باعث ناقص الخلقه شدن برند در طولانی مدت خواهد شد.

اکسین چیست؟هورمون های گیاهی هستند که باعث رشد سریع تر گیاهان می شوند از این رو ما نام برنداکسین را انتخاب کردیم تا بتوانیم با خدماتی که ارائه می کنیم کمک به رشد هر چه سریعتر برندها کنیم و در آینده نه چندان دور شاهد برندهای جهانی ایرانی باشیم. 

تکنیک ها و کلیدهای طلایی ساده ای وجود دارد که با آنها می توان یک کسب و کار کوچک را به یک امپراطوری بزرگ تبدیل کرد.امروز شاهد امپراطوری های محبوب بسیاری هستیم که بدون قطره ای خون در حال تسخیر ذهن و قلب انسانها هستند روز به روز گسترده تر و قدرتمند تر می شوند، آن ها مرزها را می شکافند و با وجود حکومت های بعضا سخت گیر توانسته اند بخش زیادی از، سهم بازار، سهم ذهن و سهم از قلب مشتری(افراد جامعه) را تسخیر کنند. 

به امید روزی که شاهد برندهای بین المللی زیادی باشیم که منشا ایرانی داشته باشند. 

رضا زرینی مدیرعامل برنداکسین و مشاور برندینگ

جـهت مشــاوره، ثبت، خرید و فـروش بــرند آماده بــا مــا در ارتبــاط بــاشیـد:

تـلـفـن تمــاس: ۰۲۱۴۰۴۴۰۱۲۵

ایمیل :info(@)brandoxin.com