طراحی انواع لوگو سه بعدی + معرفی بهترین ابزارهای طراحی لوگو

طراحی لوگو سه بعدی

همه کسب و کارها به دنبال جذب حداکثری مشتریان به خود با استفاده از طراحی لوگوهای خاص و فوق العاده به یاد ماندنی هستند؛ از همین رو به جای انتخاب لوگو های قدیمی، بیشتر به لوگوهای جدید و منحصر به فرد مانند لوگو سه بعدی علاقه نشان می دهند.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و وجود راهکارهای خلاقانه مختلف، انواع لوگو سه بعدی برای خاص پسندها طراحی می شود. این لوگو ها جلوه بصری فوق العاده زیبایی دارند و قطعا برند شما را خاص تر جلوه می دهند. اگر می خواهید با مفهوم لوگو سه بعدی و مزایای استفاده از آن آشنا شوید، این مقاله از وبسایت برنداکسین را مطالعه کنید.

لوگو سه بعدی چیست؟

اگر از طراحان خبره و خلاق لوگو بپرسید که لوگو سه بعدی چیست، قطعا تعریف جامعی را به شما ارائه می دهند؛ اما کسانی که خیلی با انواع جدید لوگو آشنایی ندارد، بیشتر به سراغ لوگوهای دو بعدی ساده می روند.

لوگو سه بعدی نوعی از لوگوهای بسیار جذاب و فوق العاده خاص است که با استفاده از تصاویر و آیکون های مختلف ساخته می شود. مغر انسان ها همیشه به دنبال درک اجسام واقعی است؛ از همین رو لوگو سه بعدی را بهتر از تمامی لوگوها به خاطر می سپارد. همچنین شما با دیدن لوگو سه بعدی، اصلا متوجه غیر واقعی بودن آن نمی شوید و احساس کاملا واقعی نسبت به آن ها نشان می دهید.

چرا باید از لوگو سه بعدی برای کسب و کار خود استفاده کنیم؟

اگر می خواهید در بین تمامی رقیبان خود بدرخشید، پیشنهاد ما به شما استفاده از لوگو سه بعدی است. تمامی شرکت ها نیاز به لوگویی دارند که در ذهن مخاطبان ماندگار شوند؛ لوگوهای سه بعدی دارای جذابیت های فوق العاده زیادی هستند و قطعا نام برند شما را برجسته تر از قبل می کنند. اما اگر بخواهیم به موارد مهم در مزایای لوگو سه بعدی بپردازیم، باید موارد زیر را نام ببریم:

لوگو سه بعدی فوق العاده خاص است.

امروزه انواع لوگو شرکت وجود دارد که افراد می توانند آن ها را به آسانی استفاده کنند؛ اما یکی از خاص ترین و جذاب ترین نوع لوگو ها در بین این تعداد، لوگو سه بعدی است. اصولا لوگوهای سه بعدی به صورت آماده یا سفارشی ساخته می شوند؛ اما به شما پیشنهاد می کنیم برای آن که لوگو برند خود را منحصر به فرد انتخاب کنید، حتما کار طراحی را به دست متخصصان خود بسپارید.

پیشنهاد ما به شما:   شخصیت برند شما چیست؟ شما برای برند خود چه شخصیتی را درنظر گرفتید؟

درک مشتریان از لوگو سه بعدی بیشتر است.

برخی از کسب و کارها وجود دارند که نمی توانیم منظور آن ها را با استفاده از لوگوهای دو بعدی ساده به مشتریان برسانیم؛ از همین استفاده از لوگو سه بعدی آماده یا سفارشی، بهترین کار است. زمانی که شما لوگو را به صورت طبیعی تر و واقعی تر نشان دهید، قطعا برند خود را آسان در در ذهن مشتریان قرار می دهید.

ابزارهای طراحی لوگو سه بعدی تنوع بیشتری دارد.

اصولا طراحی لوگو سه بعدی با استفاده از نرم افزارهای قدرتمندی انجام می شود؛ چرا که این طراحی تنها با بهره گیری از انواع آیکون ها و تصاویر مختلف امکان پذیر است. اما نکته جالب توجه این جا است که اگر ابزارهای لوگو سه بعدی و دو بعدی را با یکدیگر مقایسه کنید، حتما متوجه باز بودن دست طراحان برای خلق اشکال فوق العاده جذاب و زیبا می شوید. البته وجود این ابزارهای مختلف برای طراحی لوگو سه بعدی در فتوشاپ و دیگر موارد، بستگی زیادی به اهمیت خلاقیت در طراحی آن‌ها دارد.

نرم افزار طراحی لوگو

کیفیت لوگو سه بعدی بیشتر است.

یکی دیگر از مزایای استفاده از لوگو سه بعدی،  کیفیت فوق العاده زیاد آن ها نسبت به دیگر لوگو ها است. لوگوهای سه بعدی شفافیت و وضوح خیلی زیادی دارند که در هنگام نگاه به آن ها کاملا مشخص می شود. این در حالی است که در لوگوهای دو بعدی، کیفیت تصاویر پایین تر است.

لوگو سه بعدی به یادماندنی تر است.

تمامی اهداف افراد برای طراحی لوگو، بالا بردن ارزش برند و یادآوری آن در ذهن مشتریان خود است. در این باره باید بگوییم که لوگو سه بعدی، جزو به یادماندنی ترین لوگوهایی است که افراد می توانند برای کسب و کار خود استفاده کنند. البته ناگفته نماند که تمامی لوگوهای سه بعدی هم به این اندازه در ذهن ها باقی نمی مانند؛ تنها مواردی به یادماندی می شوند که اجزای آن ها به خوبی و به شکل استاندارد طراحی شده باشند.

لوگو سه بعدی جلب توجه می کند.

هر مخاطبی با دیدن لوگو سه بعدی شرکت شما، قطعا واکنش مثبتی را از خود نشان می دهد؛ چرا که این ساخت لوگو سه بعدی، فوق العاده خاص و شیک طراحی می شود. براقیت لوگو و زیبایی های بصری آن، سبب جلب توجه مشتریان به این مدل لوگو می شود.

لوگو سه بعدی به راحتی تشخیص داده می شود.

اصولا در طراحی انواع لوگو شرکت، از آیکون ها مختلف و خاصی استفاده می شود که پیچیدگی کمتری را برای مخاطب ایجاد می کند. مثلا مانند دیگر لوگو ها دارای نمادهای انتزاعی یا تایپی هستند، سخت تر نمایش داده نمی شوند. از همین رو مخاطبان تنها با مشاهده تصویر لوگو، به سرعت به سمت برند شما حرکت می کنند.

می توانید لوگو سه بعدی را به روز کنید.

این لوگوها قابلیت به روزرسانی و تغییر شکل را در هر زمان دلخواه دارند؛ از همین رو می توانید آن ها به شکل های دلخواه خود به روز رسانی کنید. همچنین توجه کنید که اگر حتی لوگو دو بعدی هم برای کسب و کار خود داشته اید، می توانید به راحتی با استفاه از بهترین نرم افزار طراحی لوگو سه بعدی آنلاین، آن ها را به شکل سه بعدی طراحی کنید.

پیشنهاد ما به شما:   هوش رقابتی چیست؟ تاثیر اسم برند خوب در ایجاد مزیت رقابتی

لوگو سه بعدی باعث پیشرفت شرکت می شود.

نام برند نقش مهمی در محبوبیت و ارزش شرکت شما دارد. این که شما بتوانید نام برند خود را قوی تر از قبل کنید، قطعا قدم های زیادی را در راستای جذب مشتریان برداشته اید. افزایش ارزش ویژه برند هم بستگی زیادی به جدید بودن لوگو زیبایی های ظاهری آن دارد. اگر بتوانید لوگو سه بعدی جذابی را طراحی کنید، قطعا باعث پیشرفت کسب و کار خود خواهید شد.

بهترین نرم افزارهای طراحی لوگو سه بعدی چیست؟

به طور کلی طراحی لوگو سه بعدی بدون نیاز به دانش و تخصص، کار غیر ممکنی است. از طرفی در حال حاضر تعداد محدودی از پلتفرم های مختلفی در فضای آنلاین وجود دارند که حوزه کاری آن ها تنها به طراحی لوگو سه بعدی محدود شده باشد. اما باز هم دربین آن ها، می توانید از تعداد محدودی از نرم افزارها را برای ساخت و پیدا کردن لوگو سه بعدی مورد نظر خود استفاده کنید.

اگر میخواهید با بهترین ابزارها و نرم افزارها درباره طراحی لوگو سه بعدی آشنا شوید، موارد زیر را مطالعه کنید:

طراحی لوگو سه بعدی با فتوشاپ

اگر می خواهید لوگو سه بعدی خود را با استانداردترین ابزارها طراحی کنید، حتما آموزش کار با فتوشاپ را یاد بگیرید. فتوشاپ به عنوان بهترین نرم افزار طراحی لوگو سه بعدی محسوب می شود؛ چرا که ابزارهای فوق العاده قوی و متفاوتی را برای گرافیک تصاویر ارائه می کند. یکی از بهترین امکانات فتوشاپ، وجود هوش مصنوعی و سه بعدی سازی اشکال مختلف است.

شما می توانید با استفاده از فتوشاپ، به راحتی تمامی تغییرات دلخواه خود را روی الگوی سه بعدی خود ایجاد کنید. البته این را هم باید بگوییم که بسیاری از طراحان گرافیک، عقیده زیادی به استفاده از فتوشاپ برای طراحی لوگو ندارند؛ چرا که طراحی در فتوشاپ تنها بر اساس پیکسل انجام می شود.

طراحی لوگو سه بعدی با ایلوستریتور

ایلوستریتور، جزو برنامه های بسیار تخصص از شرکت ادوبی است که برای طراحی لوگو سه بعدی گزینه مناسبی محسوب می شود. این برنامه دارای قابلیت های مختلفی در زمینه ساخت آرم و لوگو است. به این صورت که شما می توانید با انتخاب شکل های سه بعدی در این برنامه، به راحتی طراحی لوگو خود را شروع کنید. اما این موضوع را باید بدانید که کار با ایلوستریتور، نسبت به کار با فتوشاپ سخت تر است. این نرم افزار تمامی لوگو ها را با بهترین کیفیت و کمترین حجم به دست مشتریان می رسانند.

همچنین شما می توانید لوگوهای ساخته شده از این نرم افزار را به اندازه دلخواه خود تغییر دهید. البته ناگفته نماند که کار با ایلوستریتور نیاز به تخصص و آموزش های کافی دارد. بنابراین اگر قصد طراحی لوگو سه بعدی را دارید، حتما ویدیوهای آموزشی آن را مشاهده کنید.

پیشنهاد ما به شما:   8 روش طلایی برای جذب سرمایه گذار + معرفی بهترین سرمایه گذار

بررسی انواع لوگو

طراحی لوگو سه بعدی با نرم افزار Corel Draw

یکی دیگر از نرم افزارهای معروف و پرطرفدار برای ساخت لوگو، کورل است. این نرم افزار سبب بروز خلاقیت طراحان در جنبه های مختلف می شود و تمامی ایده های آن ها را به اجرا می رساند. نرم افزار کورل برای طراحی تمامی تصاویر گرافیکی در کارت ویزیت، بنر، کاتالوگ و پوستر انتخاب می شود. همچنین بسیاری از افرادی که از سختی کار در فتوشاپ و ایلوستریتور اذیت می شوند، می توانند به راحتی کارهای خود را در این نرم افزار انجام دهند. اما توجه داشته باشید که برای کار با این نرم افزار هم باید دانش و مهارت های خاصی را کسب کرده باشید.

طراحی لوگو سه بعدی با نرم افزار Canva

کانوا جزو نرم افزارهای تحت وب محسوب می شود که انواع قالب لوگو ازپیش آماده شده را به شما ارائه می دهد. شما می توانید با استفاده از امکانات شخصی سازی و ابزارهای موجود در کانوا، طرح موجود در ذهن خود را طراحی کنید. همچنین توجه داشته باشید که در این نرم افزار می توانید به صورت تیمی، روی پروژه ها کار کنید.

آیا می توانیم خودمان لوگو سه بعدی طراحی کنیم؟

اصولا طراحی لوگو سه بعدی کمی سخت تر از لوگو های دو بعدی معمولی انجام می شود؛ از همین رو اگر قصد دارید خودتان برای طراحی آن ها اقدام کنید، حتما دوره های مربوط به لوگوسازی را بگذرانید. اما اگر می خواهید لوگو سه بعدی شما کامل استاندارد و خاص ساخته شود، بهتر است که کار را به دست متخصصان در این حوزه بسپارید.

بهترین شرکت ساخت لوگو سه بعدی چیست؟

امروزه شرکت های محتلفی برای طراحی انواع لوگو از جمله لوگو سه بعدی فعالیت می کنند که یکی از بهترین آن ها، تیم برنداکسین است. این شرکت از متخصصان کاملا خبره و متخصص برای ساخت انواع لوگو متناسب با برند شما کمک می گیرد؛ از همین رو قطعا طرح های خاص و کاملا منحصر به فرد را ایجاد می کند.

همچنین اگر به دنبال مشاوره های تخصص درباره مدیریت برند و برند سازی شخصی هستید، حتما به وبسایت برنداکسین مراجعه کنید؛ چرا که تمامی آن چیزی را که شما برای برند خود نیاز دارید را می توانید در این وبسایت پیدا کنید.

جان کلام

امروزه با توجه به پیشرفت هوش مصنوعی در زمینه های مختلف، اکثر کسب و کارهای حرفه ای به فکر استفاده از لوگوهای سه بعدی برای برند خود هستند. این استقبال از لوگوهای سه بعدی هم به دلیل زیبایی ظاهری و جذابیت های آن ها است. داشتن لوگو سه بعدی جدید و خاص سبب می شود که دید مشتریان نسبت به کسب وکار شما کاملا با ارزش تر از قبل شود.

از همین رو ما در این مقاله راه های طراحی لوگو شرکت به صورت سه بعدی را به شما ارائه کردیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش لوگو سه بعدی با بهترین کیفیت، به وبسایت برنداکسین مراجعه کنید.

 

منابع:

freepik.com

www.selfcad.com

امتیاز شما

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *