دروازه ورود بـــــه دنـــیـــای بـــــرنـــدها

نام زیبا برای برندسازی

چه زمانی یک نام را زیبا می خوانیم ؟

نام زیبا برای برندسازی

آیا معیارهای علمی برای تشخیص زیبائی و کارآئی یک نام زیبا برای برندسازی وجود دارد؟آیا انتخاب نام برند و استارتاپ یک کار علمی است یا احساسی و سلیقه ای؟ آیا راهی برای حل اختلاف نظر در مورد نام های انتخابی استارت آپ –برند وجود دارد؟ اگر نخواهیم خیلی وارد بحث های فنی واژه شناسی شویم با دانش اندکی که  ما در مورد واژه ها داریم چگونه می توان یک واژه را به لحاظ زیبائی ، فنی ، احساسی، کارائی ، آوا شناسی و… درجه بندی کرد تا برای مواردی مانندیک بیزنس ، کسب و کار ، برند، محصول و…….. از آن بهره برد.

به چه نامی می توان نام زیبا گفت؟

مساله زیبائی واژه ها یا نام ها موضوعی است که به پارامترهای بسیاری وابسته است از قبیل اقلیم و منطقه جغرافیائی ، زبان رسمی، زبان محلی ، اصلاحات رایج تاریخ و حتی به ساختار ذهنی مردمان آن منطقه مرتبط می باشد.به عنوان مثال ممکن است یک واژه در منطقه ای زیبا و در منطقه  دیگری زشت به نظر می رسد. یا شاید تلفظ یک واژه برای عده ای بسیار آسان و برای عده ای دیگر فوق العاده دشوار باشد. اگر نخواهیم بگوییم که انتخاب یک نام ایده آل و کامل برای کسب و کارهای بین المللی کار غیر ممکنی است باید گفت که کار فوق العاده دشواری خواهد بود که واژه ای کشف کنیم یا خلق نمائیم که در هر شرایطی کاربردی ، مثبت و زیبا باشد.

پیشنهاد ما به شما:   عوامل موفقیت برند بیژن

نام زیبا و کاربردی برای برندتان بسازید

در اینجا چند توصیه داریم که به شما کمک می کند تا یک نام زیبا و کاربردی برای استارت آپ یا برند خود بسازید:

۱-تیم ورک

سعی کنید این کار را به صورت گروهی مخصوصا با همکارانی که در مورد کسب و کارتان اطلاعات خوبی دارند این کار را انجام دهید تا نتیجه بهتری کسب کنید.

۲-همه نظرها را بشنوید

شنیدن نظرها حتی اگر مخالف نظرات شما هم باشد هم بدون فایده نیست در واقع به دیدگاه تیم شما زاویه دیدوسیعتری می بخشد.

۳-استخری از واژه ها تشکیل دهید

بهتر است برای یافتن واژه ها یا نام برند زیبا برای برندسازی آرشیویی بزرگ از بهترین گزینه ها را در کنار هم قراردهید. معمولا ً برای پیشنهاد یک نام به مشتری حدود ۲۰۰۰نام را مورد بررسی قرار می دهیم

۴-بی رحمانه حذف کنید

از حذف واژه ها یا نام هائی که برای تیم شما و کسب و کار شما ارزشی نمی آفرینند هراسی نداشته باشید.  آنها را بی رحمانه حذف کنید تا از دل استخر نام ها به تعداد(حدود ۱۰ الی ۲۰ عدد) مروارید(نام های برتر) استخراج کنید .

۵-ارزشهای سازمان را مجدداً بررسی کنید

در این مرحله بهتر است پارامترهائی که در موفقیت سازمان شما اهمیت بالاتری دارند را مشخص نمائید. اسامی خوب را براساس این اولویت ها از اسامی کم ارزش جدا کنید

۶-رای گیری کنید

احتمالاً در این مرحله بین ۲ تا ۵ نام منتخب دارید که باید بهترین را انتخاب کنید.بهترین روش رای گیری است از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید و از آنها بخواهید تا درمورد اسامی منتخب نظر بدهند یا حتی می توانید  اسامی را که شنیده به خاطر بیاورید. معمولاً اولین نام هایی که به خاطر میاورند بهترین روش رای گیری است از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید و از آنها بخوائید تا در مورد اسامی منتخب نظر بدهند یا حتی می توانید اسامی را به آنها بگوئید و بعد از چند ساعت از آنها بخوائید تا اسامی را که شنیده به خاطر بیاورد معمولاً اولین نام هایی که به خاطر میاورند بهترین گزینه های شما هستند.

پیشنهاد ما به شما:   ۱۵ تکنیک فوق العاده انتخاب نام برند (بخش سوم)

در نهایت نام انتخاب شده می بایست با استاندارد EXQ انطباق داشه باشد این استانداردها در کتاب نام طلائی دکتر زرینی باشرح قید شده و معیارخوبی برای اطمینان از نام منتخب باشد .

برای دریافت مقالات رایگان انتخاب نام برند و استارت آپ میتوانید در خبرنامه ما عضو شوید یا شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

امتیاز شما

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

موفقیت سیاه

داستان موفقیت سیاه با موفقیت سیاه ،ســالها پیــش بــرای دوســتی هویــت برنــد طراحــی کــرده بودیــم کــه فوق العــاده بــرای خـودش و مشـتریان مـورد نظـرش جـذاب

توضیحات بیشتر »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *