عوامل موفقیت برند بیژن

بیژن پاکزاد

[vc_row][vc_column][us_image image=”۷۵۸۴۹″ size=”full” align=”left”][vc_column_text]

عوامل موفقیت برند بیژن به مدیریت بیژن پاکزاد

[/vc_column_text][vc_column_text el_class=”justifytxt”]

۱-پی بردن به ذات و شناخت دقیق از بینش خویش:

عوامل موفقیت برند بیژن پاکزاد شناخت دقیقی از خویش داشت و جوهره وجودی خویش را درک کرده بود. او به این پی برده بود که فردی با قدرت ارتباطات بالا با انسان‌های معروف است و در این مسیر گام برداشت. او انسانی برون‌گرا و فعال حرکتی بود.

۲- سرمایه‌گذاری روی دانایی خویش:

بیژن فقط به ذات و جوهره خویش بسنده نکرد، بلکه با تحصیل در رشته‌های فنی مورد نیاز کسب‌و‌کار خویش نظیر شیمی و سپس تحصیل در رشته بازاریابی برای پی بردن به رمز و راز شناسایی، شناساندن. و کسب رضایت در طبقه مخاطبان هدف خویش در راستای عالم بودن خویش گام‌های محکمی برداشت. او هیچ‌گاه از یادگیری دست برنداشت و فقط به تحصیلات آکادمیک اکتفا نکرد. و یادگیری او از دانشگاه بازار‌، دائمی بود.

۳- نقش خانواده:

بیژن اذعان می‌دارد که از خانواده‌ای مرفه (پدر و مادر) برخوردار بوده است. اما می‌گوید بیشتر از آنکه ثروت خانواده در موفقیت من نقش داشته باشد. من از آنها خلاقیت و نوآوری را آموختم و این نشان از درک بالای والدین او از نهادینه کردن نبوغ به معنای دیدن روابط نامشهود بین پدیده‌ها‌، در وجود فرزند خویش است. بیژن می‌گوید من از خانواده، فرهنگ پول‌سازی و پول‌آفرینی را آموختم.

پیشنهاد ما به شما:   راهنمای انتخاب اسم رستوران (ایتالیایی، فرانسوی، عربی و گیاهی)

۴- داشتن اهداف بزرگ:

بیژن اهداف بزرگی در سر داشت و به اهداف کوچک و متوسط راضی نبود، او از شکست نمی‌ترسید. به‌رغم اینکه از جوایز متعددی در عرصه بین‌المللی بهره‌مند شده بود. ولی تا آخرین لحظه دست از آفرینش و پیشرفت برنداشت.

۵- توجه به تحقیقات بازاریابی:

بیژن می‌گوید وقتی می‌خواستم عطر مردانه‌ای بیافرینم که متفاوت باشد.سال‌های زیادی وقت صرف کردم و با مخاطبان هدف بسیاری مصاحبه کردم. و نهایتا موفق شدم عطری بسازم که جایزه اسکار نیویورک را دریافت کند.
پس می‌بینیم که بیژن حدسیات سازمان نیافته خود را به‌جای تحقیقات سازمان یافته از بازار نگذاشته است. و با تحقیقات بازاریابی ریسک تصمیم‌گیری خود را به نحو چشمگیری پایین آورده است. و توانسته است با تکیه بر تحقیقات بازاریابی محصولاتی متمایز بیافریند.

۶- توجه به کیفیت:

اهمیت به کیفیت آنقدر در تفکرات بیژن به عنوان اصل پایه و اساسی در نیازهای مشتریان مهم شده است. که یکی از تبلیغات او چنین است. «یکی بود، یکی نبود، در سرزمین دور جوانی زندگی می‌کرد که به کیفیت عشق می‌ورزید.»
او پارچه‌های لباس‌های مشتریانش را با دقت و وسواس زیادی انتخاب می‌کرد. و اول خودش آنها را امتحان می‌کرد و وقتی از همه‌ ابعاد کیفیت آنها مطمئن می‌شد، آنگاه برای مشتریانش اقدام می‌کرد.

۷- توجه به مدیریت ارتباط با مشتریان:

مشتری برای او از اهمیت خاصی برخوردار بود. بیژن تک‌تک مشتریانش را به نام می‌شناخت و هدف او شناختن مشتری و توقعات او بود. او به تفاوت بین مشتریان خویش احترام می‌گذاشت. و محصولات متناسب با میل و خواست و موقعیت آنها طراحی می‌کرد. و اگر مشتری می‌خواست که بیژن به منزل یا محل کار او برود بیژن قبول می‌کرد.

پیشنهاد ما به شما:   فروشنده موفق در کنار برندی موفق! 5 تکنیک مهم برای تقویت مهارت فروشندگی

۸- عشق به کار:

انسان‌های موفق کار نمی‌کنند که درآمد داشته باشند تا زندگی کنند، بلکه کار می‌کنند. که زندگی با لذت داشته باشند بیژن می‌گوید من به کار کردن هفت روز هفته نیاز ندارم. اما این کار را انجام می‌دهم چون به کارم عشق می‌ورزم.

۹- تعیین بازار هدف:

بازار هدف اصلی بیژن همان طبقات مرفه بودند که وبلن نظریه مصرف نمایشی را برای آنان مطرح می‌کند. هرچند بیژن پاکزاد برای طبقات متوسط نیز محصولاتی طراحی کرده بود. اما تمرکز او بر طبقات مرفه بود او آنها را به خوبی هدف گرفته بود. و در راستای رضایت مشتریانش اقدام می‌کرد.
منبع: روزنامه اقتصاد شماره ۲۳۴۰

[/vc_column_text][vc_column_text el_class=”reltxt”]پیشنهادهای دیگر برنداکسین برای شما:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

امتیاز شما

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *