1. خانه
  2. نام برند
  3. راز های موفقیت نام نایک

راز های موفقیت نام نایک

8


رقیب اصلی برند نایک به نام Abercrombie & Fitch بود که ۶۰ سال قبل تر از نایک وارد بازار شده بود و این برند با آمدنش کاری کرد که کل شرکت Abercrombie & Fitch رکود کند.یکی از راز موفقیت این برند در مقابل رقیبش نام خوش نقش و زیبا بود.اسامی که به اصطلاح مگابایتی هستند شانس نفوذشان در ذهن مخطب بسیار پایین است این اسامی در ذهن مخاطب به سختی قرار میگیرند.

برای اینکه نام برند خود را ذهن مخاطب قرار دهند زیرا ذهن انسان بسیار تنبل هست. باید هزینه تبلیغات جدا و هزینه های ثبت برند بالا پرداخت کرد. ولی نایک باید نام ساده و یک بخشی که به راحتی میتواند در ذهن مخاطب ایجاد کند.این برند از لحاظ تلفظ در تمام زبان ها به راحتی تلفظ می شود و فقط تلفظ آمریکایی نایکی وجود دارد.توانست بازار را به دست بگیرد.

یکی از پارامتر هایی که مشخص می کنند که نام برند شما کیلوبایتی یا مگابایتی هستند بخش هایشان هستند.در واژه  Abercrombie & Fitch 7  سیلاب یا بخش وجود دارد ولی در این برند فقط یک بخش وجود دارد. این مهم ترین دلیل پیشرفت این برند شد که مهم ترین راز موفقیتش بود.زیرا همین بخش کوتاه در ذهن مخاطب بیشتر به جا می ماند تا یک اسم بلند و طولانی.

امتیاز شما
پیشنهاد ما به شما:   5 راه انتخاب نام برند مواد غذایی موفق در کمتر از 5 دقیقه!

۱ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پست های مرتبط

فهرست