ارزش یک نام تجاری خوب وقتی مشخص میشود که:

DVDR110

این نام ها توسط تیم نیمولوژی برنداکسین تدوین شده اند و در زمان تدوین قابل ثبت بوده است، در نظر داشته باشید که یک تجارت خوب به یک نام خوب احتیاج دارد، نامهای دم دستی ارزش سرمایهگداری بلند مدت را ندارند چنانچه قصد یک کسب و کار برای بلند مدت راه اندازی کنید و اهداف بزرگی برای آن دارید بهتر است قبل از شروع با کارشناسان برنداکسین مشورت کنید.

DVDR110

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

فرم درخواست مشاوره (رایگان)

نوع کسب کار

B H Logo

یک تجارت خوب به یک نام عالی احتیاج دارد

بهتر است برای انتخاب اسم برند نکات و شرایط آن را در نظر داشته باشید ، تا بتوانید به راحتی آنرا به ثبت برسانید و با سرعت زیاد آنرا منتشر کنید و معروف باشید

 

برای ثبت برند خود ، با ما تماس بگیرید

۰۲۱۴۰۴۴۰۱۲۵

 

نام تجاری یا همان برند بسیار مهم است زیرا پس از فروش محصول یا خدمات تنها موردی است که در ذهن مشتریان نقش می بندد و باعث می شود در خرید های بعدی محصول شما را انتخاب نمایند .

اطلاعات نادرست یا نا آگاهی در انتخاب اسم برند کاشی و سرامیک ، سقفی برای کسب و کار شماست و تأثیرات منفی قابل توجهی را در برندینگ ، فروش و تبلیغات کالا یا خدمات شما خواهد داشت.

چنانچه دانستن این قوانین و نکات در انتخاب اسم برند به شما کمک شایانی می کند .

 

پیشنهاد انتخاب اسم برند کاشی و سرامیک

 

قوانین انتخاب اسم برند کاشی و سرامیک

·         اسم برند مربوطه نباید بر خلاف قوانین و موازین شرعی باشد .

·         در صورتی که برند متمایز کننده کالا ، خدمات مربوطه نباشد ، امکان ثبت آن وجود نخواهد داشت .

·         نام برند نباید موجب گمراهی و به اشتباه افتادن مشتریان آن محصول یا خدمت در طبقه مربوطه گردد .

·         یا به عبارتی دیگر در انتخاب اسم برند در نظر داشته باشید که عین یا مشابه علامت مربوطه نباید ب ه ثبت رسیده باشد. حتی در مواردی که ترجمه برند های ثبت شده را به عنوان اسم برند انتخاب نمایید و این امر موجب گمراهی مشتریان دیگری گردد ، قابل ثبت نیست .

·         بهره گیری از نشان های مملکتی و دولتی فقط در صورتی امکان پذیر است که مجوز مربوطه از مراجع ذی صلاح اخذ گردد .

·         اسامی و عناوینی که باعث فریب اذهان عمومی و سایرین شود نیز به عنوان یک نام تجاری نمی تواند به ثبت برسد .

 

اولین گام در ثبت برند تجاری ، انتخاب طرح مناسب با رعایت قوانین و ضوابط مربوط به ثبت علامت تجاری می باشد .

به عنوان نمونه برند باید فاقد کلمات غیر متعارف باشد و از چارچوب و قواعدی خاص برای انتخاب نام برند بهره گیرید .

 

نکات اساسی برای انتخاب اسم برند

پیش از انتخاب اسم برند با توجه به حوزه و گستره فعالیتی که در یکی از ۴۵ طبقه علامت تجاری قرار می گیرد ، باید نامی مرتبط با محدوده فعالیتی تان پیدا کنید .

·         بهتر است اسمی خلاقانه داشته باشید.

·         اگر نام انتخابی انتقال دهنده مفهوم محصول یا خدمات مربوطه باشد کمک زیادی به مارکتینگ کسب و کار شما خواهد کرد، ولی به برندینگ خیر.

·         بهتر است نام برند نمایانگر ویژگی ها و نکات مثبت برند شما باشد پس بهتر است از نام هایی بهره بگیرید که به محض مشاهده آن ، ذهن مشتری یکی از ویژگی های محصول شما تصور کند، مانند شرکت آمازون که با شنیدن نام آن به یاد وسعت و بزرگی این مجموعه خواهید افتاد .

·         دنبال اسامی خاص برای برند کاشی و سرامیک باشید زیرا تاثیر به سزایی در تبلیغات شما دارد چنانچه متمایز بودن نام انتخابی مسئله بسیار اساسی است که نباید آن را نادیده گرفت .

·         در نظر داشته باشید در صورتی که می خواهید لاتین کلمه را نیز به ثبت برسانید بهتر است از کلمات پیچیده استفاده ننمایید و همچنین نیاز به کارت بازرگانی دارید.

·         از دیگر مسائلی که کمتر به آن توجه می شود آوا و شنیداری کلمه می باشد و اگر این ویژگی را در نظر داشته باشید برای همیشه برند تان در ذهن مشتریان حک خواهد شد .

·         نام انتخابی باید ساده و صریح باشد چنانچه دشوار بودن تلفظ ، نوشتار می تواند تأثیر منفی در فروش ، تبلیغات و به یاد ماندن آن در حافظه مشتریان داشته باشد .

·         در زبان های دیگر هم نامتان را بررسی کنید که معنی منفی نداشته باشد

·         بهتر است که بعد از یافتن نام دامنه های وب سایت آنرا نیز ثبت نمایید.

 

در کل امروزه با قحطی نام تجاری مواجه شدیم که کار را برای ما سخت میکند چنانچه در یافتن یک نام تجاری خاص و یونیک برای برند کاشی و سرامیک دچار مشکل شده اید موسسه برند اکسین همواره کنار شماست و میتوانید از مشاوره های رایگان و آموزشها دیگر این موسسه بهره ببرید. برنداکسین اولین و تنها موسسه رسمی انتخاب نام تجاری است که سالها در این زمینه تحقیق و تجربه دارد و همچنین اولین کتاب کاربردی انتخاب نام تجاری در جهان توسط این موسسه در سال ۱۳۹۸ به چاپ رسیده است.

امتیاز شما