1. خانه
  2. نام برند
  3. آنالیز نام تجاری مک دونالد

آنالیز نام تجاری مک دونالد

8 2


آیا میدانید که نام تجاری که مالک آن مکدونالد است نامش اصلا مکدونالد نیست!!
دوبرادر که تصمیم می گیرند که یک فست فود را راه بندازند یک ماه تمام رستوران را تعطیل کردند. و یک زمین تنیس اجاره کردند و به همراه کارکنان طرحی را روی زمین با گچ می کشیدند.

کارکنان آن ها می آمدند به صورت دمو هر کدام کار ایراد های کار را در می آوردند.انقدری کارکنان باهم جا به جا شدند که بتوانند به نتیجه مد نظر خودشان برسند.تا وقتی که توانستند ظرف ۳۰ ثانیه یک ساندویچ بپزند.روزی یک شخصی به اسم رک راک رفت به یک نماد به اسم مکدونالد برخورد که با  آن شرکت قرارداد بست. فقط نام تجاری آن رستوران را بخرد.

وی یکی از کارکنان آن رستوران گفت تو در اصل رستوران را از ما خریدی! در حالیکه آقای رک راک گفت رستوران شما برایم ارزشی ندارد. و این فقط نام رستوران هست که برام خیلی با ارزش است نام تجاری برند مکدونالد ۳ سیلابی هست.

واژه mac یک واژه قدرتمند است و do واژه روان اشاره به دویدن و اگر بخواهیم یک معنی کلی در واژه ایرلندی که به معنی پسر جهان است. در کل با ۳ کلمه تشکیل شده است:قدرتمند-ترغیب کننده-روان.با این نام خودش از ابتدا قدرت و شکوه با نام برند آورد و توانست با یک نام صاحب قدرت زیادی در بین تمام رقبای خودش شود.

امتیاز شما
پیشنهاد ما به شما:   تفاوت آژانس خلاقیت با شرکت تبلیغاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پست های مرتبط

فهرست