دروازه ورود بـــــه دنـــیـــای بـــــرنـــدها

آشنایی با اصول اولیه برند سازی

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”۱/۲″][us_image image=”۷۵۶۰۶″ size=”full”][/vc_column][vc_column width=”۱/۲″][vc_column_text]

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

تعریف برند

تعریف برند برای شما ممکن است دشوار، زمان‌بر و ناخوشایند باشد. در این راه، لازم است دست‌کم برای پرسش‌های زیر پاسخی مناسب بیابید:

  • – مأموریت کسب‌وکار شما چیست؟
  • – محصول یا خدمت شما چه ویژگی‌ها و مزیت‌هایی دارد؟
  • – در حال حاضر، مشتریان شما چه نظری درباره‌ی کسب‌وکار شما دارند؟
  • – تمایل دارید از طریق چه ویژگی‌هایی مشتریان‌ و کسب‌وکارتان را به هم پیوند دهید؟

برند سازی یا برندینگ یکی از ابعاد مهم‌ در هر کسب‌وکار، کوچک و بزرگ یا  “بنگاه به بنگاه”  (B2B)، است. یک استراتژی برند قوی و مؤثر در بازار رقابقی امروز مزیت بزرگی به شمار میرود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”۱/۲″][vc_column_text]

برای تعریف برد خود تحقیق کنید. از نیازهاو خواسته‌های مشتریان فعلی و بالقوه‌ی خود مطلع شوید. به آنچه گمان می‌کنید که می‌دانید اتکّا نکنید؛ بلکه مطمئن شوید.

برند سازی

از آنجایی که برندینگ و توسعه‌ی استراتژی برند ممکن است پیچیده باشد، حتما از افراد متخصص در زمینه برند سازی که دانش ارائه‌‌ی مشاوره‌ در این زمینه را دارند بهره ببرید. پس از اینکه برندتان را تعریف کردید، چگونه باید آن را به دیگران معرفی کنید؟ به توصیه‌های ساده‌ی زیر که آزمون خود را پس داده‌اند، توجه کنید.

یک لوگوی مناسب انتخاب کنید. لوگوی خود را در معرض دید همگان قرار دهید.

پیام برند خود را مشخص کنید. پیام‌های کلیدی که می‌خواهید به دیگران منتقل کنید، کدامند؟ همه‌ی کارکنان باید از ویژگی‌های برند شما آگاه باشند. برند باید یکپارچه باشد. مفهوم برند شما باید در همه‌ی ابعاد کسب‌وکارتان جاری باشد،

پیشنهاد ما به شما:   انتخاب لوگو مینیمال برای کسب و کارهای خاص + بهترین راه سفارش

در طرز پاسخ دادن به تلفن‌ها، در طرز لباس پوشیدن شما و کارکنان‌تان و امضای نامه‌ها و در همه چیز.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”۱/۲″][us_image image=”۷۵۶۰۳″ size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

برای کسب‌وکارتان «لحنی» در نظر بگیرید که بازتابی از برندتان باشد. این لحن باید در تمامی ارتباطات نوشتاری و تصویرسازی‌ها، آنلاین یا غیر آنلاین، به کار گرفته شود. اگر برند شما حسی دوستانه القا می‌کند، لحن شما باید محاوره‌ای باشد. اگر برندتان شیک و مجلسی است، کمی رسمی‌تر باشید.
برای اینکه فرآیند برند سازی را بهتر انجام دهید، سعی کنید شعار تبلیغاتی داشته باشید.

برای ابزارهای بازاریابی خود، قالب و استانداردهایی مطابق با برندتان طراحی کنید. در همه‌ی ابزار و روش‌ها باید طرح، رنگ، لوگو، شکل و احساس یکسانی وجود داشته باشد.

لزومی ندارد تجملاتی باشید، فقط ثابت‌قدم باشید و این رویه را حفظ کنید.

صادق باشید. اگر آنچه برندتان وعده می‌دهد را ارائه ندهید، مشتریان نه تنها شما را به دیگران توصیه نمی‌کنند بلکه خودشان هم دیگر به شما رجوع نخواهند کرد.

برای برند سازی هر چه بهتر ثبات داشته باشید. این نکته را به عنوان آخرین توصیه عنوان کردم زیرا همه‌ی نکات پیشین را در بر می‌گیرد. این مهم‌ترین توصیه‌ای است که به شما می‌کنم.

اگر نتوانید با ثبات و پیوسته این مسیر را ادامه دهید، همه‌ی تلاش‌های شما در تعریف و تثبیت برندتان بی‌نتیجه خواهد بود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column css=”%۷B%22default%22%3A%7B%22background-color%22%3A%22%23646464%22%2C%22border-style%22%3A%22solid%22%2C%22border-right-width%22%3A%225px%22%2C%22border-color%22%3A%22%236ba7ab%22%7D%7D”][vc_column_text el_class=”ctabox2″ css=”%۷B%22default%22%3A%7B%22padding-top%22%3A%2230px%22%2C%22padding-bottom%22%3A%2230px%22%7D%7D”]

یک شعار به‌یادماندنی، پرمعنا و کوتاه تهیه کنید که نشان‌دهنده‌ی ماهیت برند شما باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

امتیاز شما

مطالب پر بازدید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *